Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A 12 éves lányomnak szeretnénk...

A 12 éves lányomnak szeretnénk venni egy lovat, nem túlzás? (többi lent)

Figyelt kérdés
szerintünk nagyon komolyan gondolja,szakkönyveket olvasott és a lovardába ahova jár lovagolni ott letesztelték, azt mondták elég ügyes.
2010. aug. 28. 23:02
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Én túlzásnak tartom. 12 éves... Nem biztos, hogy jó, ha füttyent egyet és máris megkapja, amit akar. Most lelkes... Ha tényleg nagyon szeretné, akkor az lesz 2 év múlva is.

De ezt neked kell eldönteni. :)

2010. aug. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Ha valaki valamit szeret, akar, és tud is csinálni, akkor nem számít a kor. Ha az anyagi állapot engedi, nyugodtan vedd meg. nem "túlzás" :)
2010. aug. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

mielőtt megveszitek, fixáljátok le, ki fogja ápolni, etetni, és ahhoz következetesen tartsátok magatokat. én egy nyulat engedtem meg a gyerekeimnek, úgy hogy csak a védőoltását és a féregtelenítést vállaltam, erre gyakorlatilag én vagyok a gazdája, ketrecet tisztítok, kaját veszek neki, vizet adok, sétáltatom, hogy ne legyen egész nap a szűk kis kalickájában (akkora a ketrec, amekkorát a nagykönyv ír, csak hát a nyúl mozgásigényes, ki kell engedni futkározni). szegénykém engem szeret, a valódi gazdáit néha megharapja.

szal érted. egy ló hatalmas felelősség. a nyuszi elvan a ketrecében, de egy lónak érzelmi igényei, szükségletei vannak, védőoltások biztosan neki is kellenek, iszonytató pénzösszegek azok is. az abrak rengeteg pénzbe kerül, hiszen nyilván sokat kell ennie, és így tovább. a lónak nem évente kell más és más gazda, jobban szeretne egyetlen gazdához ragaszkodni.

kell, hogy sok pénz félre legyen téve, ha beteg lesz az állat, akkor haladéktalanul lódoktor kell neki, nem sima állatorvos.

nagyon sokszor beszélgessétek meg a dolgot

2010. aug. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Igen, túlzás(volt már erről egy kérdés). Simán megunhatja...
2010. aug. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
Ha van pénzed lóra etetni itatni takarítani gyógyszerezni ha valami baja van, van valami hely ahol elvan akkor dehogy túlzás.De mi lesz ha a lányod 1 év után ráun ? Akkor a nyakadon marad ha nem tudod eladni.
2010. aug. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Mindennek adni kellegy esélyt.

NE TÖRŐDJ VELÜK!

Ha össze lehet hozni, akkor hajrá!

legalább tanul a gyerek egy kis felelősséget.

2010. aug. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel bármit meg lehet unni szóval ez hülyeség.
2010. aug. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
És el is tudjátok tartani azt a lovat? Ha jól tudom, nem valami olcsó a tartása (nem csak a kaja, hanem pl. a hely az istállóban, a gondozása, az állatorvos, stb)
2010. aug. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Hát attól függ,hogy mennyire ügyes és nektek mennyi pénzetek van.Mert ha sok sok pénzetek van akkor el fogjátok tudni tartani,oltatni, etetni, ha a gyerek megunja akkor lovast fizetni rá...

De ezen kívül egy 12 éves gyereknek nem való ló,ez tény!

Én oktattam kisgyerekeket lovardába és futószáron se ér le a lábuk rendesen a kengyelhez,nem tudják irányítani a lovakat és ezt sokszor ők is érzik. És hát a ló tényleg nagy felelősség. Tegyük fel vesztek lovat,de iskolaidőbe a kislányod ugyan úgy le fog járni napi rendszerességgel lovagolni és ápolni?

Ha esetleg vesztek is neki lovat,akkor egy nagyon birka lovat vegyetek neki,egy jó lassú állatot,mert különben baj lesz.Egy két napig nem megy le lovagolni és már nem tud rá felülni...nem mint ha egy 12 éves rendesen le tudna fárasztani egy lovat,de akkor is. És amúgy hol tartanátok? Meg amúgy se jó a gyerek első szavára lovat venni:s Elkezdi a jogsit és ügyes akkor rögtön kap egy bmw-t?

Várjatok még 2-3 évet ezzel a vásárlással,addigra majd megérik rá testileg is meg lelkileg is, fog tudni bánni egy lóval és 2 év alatt lesz sok tapasztalata is!!!

Addig inkább vigyétek minden nap lovagolni,had gyakoroljon, edződjön.

2010. aug. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

ja és ha ügyes ha nem, a szülőknek nem fogják azt mondani az oktatók,hogy lánya nem ügyes. Ha tényleg tehetséges és nagyon jó lovasnak látnák,akkor fényezték volna,nem csak annyit,hogy elég ügyes.

Ezt nem bántásnak szántam!

2010. aug. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!