Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A 12 éves lányomnak szeretnénk...

A 12 éves lányomnak szeretnénk venni egy lovat, nem túlzás? (többi lent)

Figyelt kérdés
szerintünk nagyon komolyan gondolja,szakkönyveket olvasott és a lovardába ahova jár lovagolni ott letesztelték, azt mondták elég ügyes.
2010. aug. 28. 23:02
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
A lótartás sok félélőséggel jár, és sok pénz kell hozza. Például ha bekólikázik és megkel műteni. Ennek a műtétnek az ara 500.000 ft korul van. Es akkor a felszerelések (kb.:annyiba fognak kerülni mint maga a ló. Es akkor ott vannak az évenkénti oltások (lóinfluenza, tetanusz, herpeszvírus, veszettség). Egy oltás ara 10.000 ft korul van akkor gondolj bele nem egy ellen kell oltatni hanem 4 ellen. Negyedévenként féregteleníteni. Ha bértartásban van akkor meg nem teheti meg azt, hogy csak hetente 1x megy ki hozza. Annak a lónak napi rendszeres mozgás kell. Es akkor ott a takarmány is. Es a lóhoz akkor ki kell menni ha esik az eső, fúj a szel, vagy éppen 50 fok van kint, függetlenül attól, hogy otthon vagy bértartásban van. Naponta kell pucolni a helyet, etetni, itatni, csutakolni, mozgatni.
2010. aug. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
szerintem várjatok vele hogy mondjuk 1 év mulva is ugyan ugy érdekli-e és ha igen akkor lehet belevágni!mert ha mondjuk már nem fogja érdekelni akkor meg adhatjátok el a lovat,anyukám nekem ezért nem vett lovat,félt hogy késöbb meg már nem fog érdekelni.
2010. aug. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Ha arról van szó, szerintem egy 12 éves már eltud bánni egy lóval, ha régóta lovagol.

De ha nemrég kezdett lovazni, vagy 1-2 éve.. az még édes kevés egy saját lóhoz.

Mióta lovagol a lányod? És milyen szinten tart benne?

Ha már több éve, és rendesen tud lovagolni akkor esetleg meglehet próbálni.

De azt is tudnod kell, hogy a lányod most még elég fiatal lehet, hogy lekötné még egy ideig.

De ahogy belép az igazi tini korszakba, lehet hogy teljesen másfelé fog írányulni az érdeklődési köre.

Vagy majd ha közép iskolába kerül és ott új barátok akikkel majd bulizni akar vagy ilyesmi.

Vagy esetleg majd beüt az "első nagy szerelem" akkor csak a fiú fog létezni számára, legalábbis ez előfordulhat.

Ezek egyáltalán nem biztos,hogy így lennének, csak leírtam,hogy ez is benne van a pakliban. =)

Szerintem beszélgess még nagyon sokat erről a lányoddal. És utánna döntsétek el.

Amit már egy szinte ugyan ilyen kérdésben leírtam .. azt azért hozzá teszem, hogy

Szerintem: Ha valakinek egy nagy álma teljesül(ez esetben lovat kap) akkor azt megbeszülné és gondozná. :)

De azért tényleg át kell gondolni. Vagy pl azt is lehetne, hogy mondjuk 1-2 évig még lovardai lovakkal lovazik és mondjuk az általános iskolai ballagására kapna egy lovat.

2010. aug. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Attól függ, mióta lovagol. Akkor érdemes lovat vásárolni, ha éves tapasztalatok vannak a háta mögött. Ha elolvas pár könyvet meg vett pár lovaglóleckét még nem fogja tudni gondozni, megfelelően lovagolni és felelősséget érezni a ló iránt. Nem a lányodat szeretném becsmérelni, de ehhez idő kell, míg kialakul ez az érzés, mindenki esetébe, hiába minden igyekezet és ügyesség vagy tehetség a lovakkal való bánásmódhoz. Azonkívül érdemes várni, ez is sport, sokaknál csak fellángolás, az is lehet, hogy egy rövidebb idő után már más fogja ugyanennyire érdekelni, nem lehet tudni, akkor pedig egy lóval állsz ott és mihez kezdesz vele? A lótartás életmód kérdése, az egész családnak MEGVÁLTOZTATJA az életét. Ezt komolyan kell venni. Érdemes utánanézni a dolognak. Amíg bizonytalan vagy (mert ezt érzem ebből, hogy itt kérdezed ezt) érdemes lenne várni, vagy lovat bérelni. Ez annyit tesz, hogy havi bizonyos összegért választatok egy lovat, amiért megvan mennyit fizettek a bérleti díjért és akkor csak a lányod használja a lovat, megtanulhatja a gondozását, egyedül az ő felelőssége lesz, ő lovagolhatja, és a család is, veled együtt megérezheti a súlyát a dolognak. Ezt kipróbálhatjátok pár hónap erejéig, és ha ezután is megvan az elszántság és tényleg akarja a lányod is, ti is vállaljátok a nyomást, akkor isten áldjon titeket és sok sikert a lótartáshoz! :)

Remélem segítettem, érdekelnek majd a fejlemények.. Puszi, Lana (4 éves lovastapasztalattal)

2010. aug. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül túlzás, de van néhány dolog, amit feltétlenül meg kell fontolni.

1.) van rá idő? egy lóval minden nap foglalkozni kell, dolgozni vele, mozgatni. A >hetente egyszer, hétvégén kimegyünk meglátogatni< -elv semmire sem jó.

2.) Mennyire érett a leányzó? lovat csak akkor, ha már van olyan felelősséges, hogy felfogja, mennyi munkát és időt felőröl a lótartás.

3.) Ha már lovat, semmi esetre sem pónit! Egy-két év ebben a korban, és kinövi. Többre mész egy kisebb növésű melegvérűvel.

4.) Semmi esetre sem csikót! Első lónak csakis tapasztaltabb, minimum 8 éves ló való. Csődör szóba sem jöhet. Ha a fajtákat nézitek, angol telivért sem ajánlanék, azok kissé idegbetegek tudnak lenni.

5.) Bírja a közkassza? A ló ára megvásárláskor csak a töredéke annak az összegnek, amit az évek alatt ráköltötök majd. A bértartás, a patkolókovács, a felszerelés,az állatorvos, és még sorolhatnám...

6.) Nem szabad elfelejteni, hogy egy ló akár 25 évig is elél. Ha a lovaglás csak afféle fellángolás a lányod részéről, akkor várj vele néhány évet! Ha még akkor is kitartó, akkor el lehet rajta gondolkozni.

Ha ezeket végiggondolva is úgy gondolod, hogy minden feltétel adott a lótartásra, akkor vágj bele! Remélem, örömöteket lelitek majd az állatban! =)

2010. szept. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!