Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy jó edzési...

Szerintetek egy jó edzési lehetőséget hagyok ki? vagy rosszul csinálom?

Figyelt kérdés
az a helyzet hogy van egy lovam. de lovagolni még csak most tanulok. (ne kérdezzétek akkor miért kaptam már hamarabb lovat.) és az a helyzet hogy most apukám haragszik rám mert nem akarok rajta lovagolni.én szeretnék majd meg minden,de még tartok tőle. az a gond hogy én még kezdő vagyok még vágtázni se tudok és a lovacska nem egy "iskolaló" típus. nem merek ugy felülni hogy bármi történhet hogy megugrik és nem tudom kezelni a helyzetet mert még nem tanultam iyleneket. miért nem lehet ezt megérteni??? nem félek hogy leesek mert csak nem törném ki a nyakam hanem attól félek hogy utána más lesz a kapcsolatom vele. hogy tartani fogok tőle. mit gondoltok ?? buta vagyok??
2010. aug. 29. 19:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy:)

Be van lovagolva egyáltalán az a ló?

Egyébként az én személyes véleményem az, hogy hagyd még ezt a lovat. Tanulj, és a tanulás mellett építsd a kapcsolatot a lovaddal.

Mindkettőtök tudása elég csekély ahhoz, hogy ne kínszenvedésnek éljétek meg a lovaglást. A lónak is sokat kell még tanulnia, hisz 3 éves. Inkább olyan ember vegye a szárnyai alá, aki rendelkezik tapasztalattal ez ügyben. Ráadásul ebben te is segíthetsz, ezáltal is tanulsz.


Egy lóval rengeteg mindent lehet csinálni a lovagláson kívül, ami erősíti a kapcsolatot.

2010. aug. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az lenne a legjobb ha eladnád ezt a lovat, egy olyan helyre ahol egy ilyen fiatal loval tudnak bánni, es vegyél egy 8-13 éves lovat ami nyugodt. En is kezdo voltam amikor megkaptam az elso lovamat (meg mindig megvan) es gyakorlatilag semmit sem tudott. 14-szer vagy 15-szor estem le rola, mar igazabol nem is szamolom, eleg virgonc paci, de velem ilyen nem volt, kezdo letemre masnap amikor hazahoztuk felultem a bakolo pacira szoren, le is estem, de visszaultem. Sokat foglalkoztam vele 2 eve kaptam, ayota van egy kanca csikom is.
2010. aug. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
nem fogom eladni a lovam . tanácsokat várok de nem ilyeneket.
2010. aug. 30. 19:21
 14/16 anonim ***** válasza:
Egy kezdő lovas nagyon rossz tanár egy fiatal kezdő lónak.
2010. aug. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Vagy kérj meg valakit, hogy időként lvoagolja, képezze a lovadat, hiszen te még nem tudod.Nagyon sok mindent nemtudsz. Kezdő vagy aztajánlom oktató nélkül ne csinálj semmi 'bonyolultabbat' csak lépés ügetés.:)
2010. aug. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

mindenképpen menj el edzőhöz, és vidd a lovat is! egy jó edző segítségével együtt tanulhattok a lóval, ami mindkettőtöknek nagy élmény. Az elején persze előfordulhat egy-két eset, mikor nem úgy jön ki a lépés, ahogy gondoltad, de ez együtt jár a tanulással. Természetesen nem kellett volna ilyen fiatal lovat (csikót!) vennetek, hiszen egy háromévest még kiképezni kell, nem hobbilónak használni, de ezen már nem lehet változtatni. Mindenképpen vedd figyelembe, hogy a lovad gondolkodásában még gyerek, és a tetteit is ez vezérli; légy vele elnézőbb, de ne túlságosan! Olvass utána, kérdezz tapasztalt embereket, akik segíthetnek neked! Vigyázz, mert egy csikót nagyon könnyű elrontani, és onnantól mindkettőtöknek klínszenvedés lesz az együtt töltött idő. Ha tartasz tőle, tölts vele több időt, dolgozz vele a talajról (futószárazás). Lovagolni eleinte csak úgy, hogy valaki ott van veled, aki baj esetén megfogja a lovat. Utána gyakorolj futószáron, és csak akkor szabadon, ha biztos az ülésed! Így, ha meg is ugrik valami miatt, már meg fogod tudni tartani őt.

Remélem, sikerül dűlőre jutnod vele! =)

2010. szept. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!