Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kell aggódnom a vadászok...

Kell aggódnom a vadászok miatt kutyasétáltatás közben? Folyamatosan puskaropogást hallok a távolból.

Figyelt kérdés
Olyan útvonalon szoktam sétálni, ahol gyakran járnak autók és mezőgazdasági gépek, ahogy biciklisek is, de folyamatosan puskaropogást hallok a nap minden szakában, néha nagyon hangosan, mintha csak párszáz méterre lennének tőlünk. A faluból nem szoktunk 2km távolságra kimenni. Látni még nem láttam vadászt, de a dörrenéseket és emberi kiáltásokat gyakran hallok. Félek már kutyát sétáltatni, félek hogy ne adj isten eltalálnak vagy a kutyám megijed egy hangosabb durranástól. Van alapja az félelmemnek?

#kutya #vadász #puska #dörrenés
2021. szept. 29. 09:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%
Milyen hámot használsz?
2021. szept. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a leírásból én inkább arra következtetnék, hogy lőtér van a közeletekben. Ha apróvadakat lőnek csak ki a környéketeken állomány gyérítésből attól annyira nem kell tartani (nyilván ne engedd el a pórázról a kutyád), a társas vadászatokon vannak a részeg úri vadászok akik mindenre lőnek ami mozog.
2021. szept. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
#12 van valami abban amit mondasz, de ha lőtér lenne akkor egész vében lőnének, nem? Nem értek hozzá, de nálunk csak pár hete van ez, korábban nem hallottam lövést pedig már hónapok óta itt lakunk.
2021. szept. 29. 10:08
 14/21 anonim ***** válasza:
54%

Tilos elengedni (alapvetően is..) kutyát vadászterületen.

Elhajtja a vadat,és véletlenül tényleg le is lőhetik.(vagy azt mondja,hogy véletlen volt)

De kártérítenie sem kell,hiszen alap,hogy vadászterületen nem mászkálunk vadászidényen,ha csak nem vadászni megyünk.

2021. szept. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
#14 elolvastad amit írtam? Olyan helyen sétálok ahol autók és piciklisek is járnak, bár inkább mezőgazdasági járművek, betonúton, ilyen helyen hogy lehet szabályos vadászni? A kutyám pedig sosincs póráz nélkül.
2021. szept. 29. 12:11
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor alighanem lőtér lesz a közelben,vagy valamelyik hülyegyerek beszerzett magának egy légpisztolyt.
2021. szept. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
89%

Megnézed, hogy hol és meddig tart a vadászidény, illetve van-e jelenleg ebzárlat a környéketeken. Most kapják a rókák is a veszettség elleni kezeléseket.


Alap, hogy (pláne ilyenkor erdő közelében) a kutya pórázon van. Lehet neki venni láthatósági mellényt is (az enyémnek is van, mert sokat túrázunk).


A lövések pedig messzire elhallatszanak, lehet kilométerekre van tőled és általában nem kifelé a lakott terület felé lövöldöznek. Szóval hacsak nem mész be az erdőbe teljesen, akkor kicsi az esély arra, hogy eltalál valami.


Azt, hogy a kutyád megijed-e nem tudom, neked kell ismerni. Az enyém nem fél szerencsére semmitől, de mi ilyenkor a biztonság kedvéért kerüljük az erdőt.


Annyit tehetsz még amíg tart ez a szarság, hogy otthon lefárasztod labdázással és utána indultok el sétálni.

2021. szept. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
75%
14. Magyarországon minden vadászterület jogilag. A főút melletti dzsumbuj, ahova a cigányok lerakják a szemetet, még az is az elvileg. Had menjen már oda, ahova szeretne.
2021. szept. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom az ország mely részén élsz, de jelenleg több területen katonai hadgyakorlat folyik. Ha vadászat történik, arról a helyi önkormányzat + a vadásztársaság hivatalos "HIRDETMÉNY" közzétételével értesíti a lakosságot. Ekkor általában a vadászati útvonalak (vadak jelenléte, azok vonulási iránya) megközelítését, érintését tiltják, vagy korlátozzák. Még az időtartamot is előre közlik. Pl: az adott terület csak napközben látogatható, du. 16:OO óráig bezárólag pedig mindenki hagyja el. Ez elsősorban erdőkre vonatkozik. Ahol közutak vezetnek - autók, biciklik stb. közlekedhetnek -, ott nem lehet vadászni.
2021. szept. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
49%
Kérdező, milyen hámot használsz, amiből kibújik a kutyád?
2021. szept. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!