Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Dzsungáriai törpehörcsög...

Dzsungáriai törpehörcsög kézhez szoktatása?

Figyelt kérdés
5. napja van nálam, a kezdetektől domináns :) minden nap kézből adok neki enni. A kezemtől nem fél, simán rámászik 2. nap óta... Viszont kivenni mikortól lehet? Amikor megpróbálom szépen lassan kiemelni, (eddig 2* próbáltam) egyszer ki akart ugrani, (persze a terráriumba vissza, nem emeltem ki) egyszer tök nyugisan elvolt a kezemben. Ez mitől függ? Mennyi idő kb mire teljesen hozzám fog szokni?

2021. nov. 27. 22:31
 1/9 anonim válasza:
100%
Csak akkor fog hozzád szokni, ha foglalkozol vele. Nyugodtan vedd ki csak ahogy rá mászik a kezedre a másik kezeddel csinálj neki "falat", így nem fog tudni leugrani. Ha va olyan hely ahol nem tud megrágni kábelt vagy nem tud bemenni a bútor mögé, ott elengedheted de csak felügyelettel és ha ott vagy körülötte akkor is szokja a jelenléted.
2021. nov. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tőled és tőle függ, hogy mennyi idő. Kivenni már most lehet, próbálkozz és érd el a bizalmát.
2021. nov. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Én azt vettem észre, függ attól, hogy milyen alomból született. Nekem volt több is, mindegyik más volt. Volt, amelyiket egész jól meg tudtam szelidíteni, és volt, amelyikkel csinálhattam bármit, akkor is csak vad volt és harapott.
2021. nov. 28. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első jól írta. Még esetleg itt találhatsz hasznos infót:

[link]

2021. nov. 28. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, mentek a zöld pipák :D Megpróbálok mindent amit írtatok :) Egyébként 4-en voltak amiket egy öreg néni szaporít, jól ismerjük, ezzel foglalkozik 40 éve. Azzal nem lehet gond, innentől tényleg csak rajtunk múlik :D
2021. nov. 28. 20:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Máskor inkább tenyésztőtől vásárolj. A szaporítók "munkáját" fel kellene számolni... :( Ezt olvasd el:

[link]

2021. nov. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezt még nem láttam. Ez esetben a nénit inkább tenyésztőnek mondanám, sajnálom, gyorsan írtam és nem figyeltem :(
2021. nov. 28. 20:24
 8/9 anonim ***** válasza:
2 hörcsög tenyésztő van az országban és egyik sem néni. Kb 25-30 éves nők (Pezsi és Smallsteps). Sajnos más etikus tenyésztőt én még nem láttam nálunk.
2021. nov. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egerben vettük, de nyilván mindenkinek meg van a véleménye. Egyébként újdonság: simán felmászik a ruhámra, és kapaszkodik bele, ha pedig megunja, akkor jelez, és visszateszem a helyére :D
2021. nov. 30. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!