Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutya vagy macska jobb egy házba?

Kutya vagy macska jobb egy házba?

Figyelt kérdés
Melyik tud nagyobb galibát okozni? Melyiket könnyebb kezelni? Saját házba szeretnénk egy macskát vagy egy kutyát, de nem tudtuk még eldönteni hogy melyik lenne a jobb. :)

2021. dec. 13. 01:24
1 2
 1/13 anonim válasza:
83%
szerintem bármelyik, ha jól van nevelve és tartva!
2021. dec. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Egy kutya,egy cica.
2021. dec. 13. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Tapasztalataim szerint egyértelműen a kutya tud nagyobb galibát okozni, de igaz amit az első írt, ha rendesen van foglalkozva az állattal, akkor ritkán van nagy probléma.
2021. dec. 13. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Macskával van tapasztalatom. Nagyon fajtafüggő és ugyanakkor személyiségfüggő is, hogy mekkora kárt csinál egy cica a házban. Érdemes előre tájékozódni a kiszemelt fajta tulajdonságairól, mert nagy általánosságban igaz rájuk, mentalitás, aktivitás stb. Ehhez adódik hozzá a saját cuki egyéniségük. Nagyon fontos az is, hogy kompatibilisek legyetek a cicával, különben sosem fogjátok megérteni egymást, és mint az emberi kapcsolatokban, ez surlódáshoz fog vezetni, ami kinyilvánulhat rongálásban, rosszalkodásban.
2021. dec. 13. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
12%
Én pár hónapja lettem csak nagyon kutyapárti. 10 éve van a családban kutya, de valahogy csak most jöttem rá arra, hogy mennyire hűségesek, szófogadóak, okosak és szeretik az embert. Persze meg kell nevelni őket. Fú… milyen szeretetet érzek irántuk. Sokkal több kutyás videót is nézek és azon ábrándozom, hogy majd egyszer lesz nekem is egy sajátom. Egy társ, aki veled van élete/életed végéig. Bátran mondhatom, hogy a kutyák többsége okosabb a mai emberek nagy részénél. Szóval én a kutyát ajánlom. Nem hiába gyógyítanak velük, nagyon sok szeretet rejlik a bunda alatt.
2021. dec. 13. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%

Nekem 1 bengáli és 1 sziámi van házban.akár egész napra egyedül lehet őket hagyni, sose csináltak még semmi kárt. Nagyon okosak. Egy ismerősömnek mentett macskái vannak (5),ők szinte egész nap alszanak, szintén jól viselkednek. Egy rokonomnak brit macskái vannak, nah ők igazi ördögök, de csak azért mert a gazdi mindent rájuk hagy, nincsennek nevelve.

A mentett macskásnak egy kutyusa is van, az is jó gyerek.

A főnökömnek 2 nagyobb testű kutyája volt bent, de kibaxta őket mert mi dent megrágtak.


Szerintem nevelés kérdése. Mindkettő jó választás bentre, de nevelni, tanítani kell őket.

2021. dec. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
29%
Kinek mi.. Nagyobb galibát, pusztítást a kutya tud okozni, de ez nem a fajtájából, hanem a termetéből adódik. Egy macska nem fog embert ölni, egy kutya képes rá. Egy macska nem fog neked bútort borogatni, az unokatesóm neveletlen német juhásza megcsinálta, szó szerint felforgatta a székeket a konyhában (ami a gazda hibája, de ez egyértelmű szerintem: mondjuk nem is értem mi a csudáért neki kutya ha még lemozgatva sincs rendesen....)
2021. dec. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17%

Kutya egy gazda mellé való.

A házba meg egy macska.

2021. dec. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%
Korábban macskával éltem egy házban, semmi galibát nem okozott, most kutyával élek (párom kutyája, nagytestű) és úgy gondolom, hogy kutya nem való házba...
2021. dec. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A kutya ragaszkodik jobban a gazdájához, őt el kell vinni nyaralni, utazni stb. A macska otthon maradhat és jól elvan úgy is, ha mondjuk a szomszéd 1-2 naponta megeteti.


A kutya jöhet a gazdival, és több öröm, ha jólnevelt. (A macska ugye nem olyan növelhető, önállóbb lény.) Más részről a rövidebb időre magára hagyott kutya egyedül depressziós lesz, vagy unalmában, de több galibát tud okozni.l

2021. dec. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!