Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az nagyon nagy gond ha valaki...

Az nagyon nagy gond ha valaki elenged egy macskát vagy egy kutyát az utcán?

Figyelt kérdés

2021. dec. 17. 16:07
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó egy ismerősöm ilyet csinalt :/
2021. dec. 17. 16:20
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer apám kísérelt meg ilyet tenni, és nekem kellett elengednem. Azt hozzá kell tennem, hogy anyám beszélte rá, de annyira sírtam a kocsiban, hogy végül apám meggondolta magát, és maradt a kutya.


Gond. Ha olyan ember is engedi el a kutyát vagy macskát, aki nem a gazdija, az sem helyes cselekedet. Ha megunta, oda kell adni másnak, ha meg úgy találta, de nem akarja vagy nem tudja gondozni, akkor fel kell rakni hirdetésbe, hogy elvihető.

2021. dec. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Aha, “ismerősöd”… jogosan szégyelled magad… hát embertelen egy tett volt. A helyedben utána mennék és megkeresném, és ha annyira nem kell szegényke, akkor egy hirdetésbe kitenném, hogy ingyen elvihető, felelősségteljes gazdinak.. fuh de nem szeretem az ilyet. És most nagyon finoman fogalmaztam.
2021. dec. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Úgyis feltehetted volna a kérdést, hogy az gond-e, ha valaki megöl egy kutyát vagy egy macskát.

Ha valaki "elengedi" és előtte bent élt, kapott enni, gondoskodtak róla nagy eséllyel nem éli túl. Főleg most már elég hideg van, kihűlhet, megfagyhat. Nem talál táplálékot, elüti egy autó, megsérül, beszorul valahová.

2021. dec. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már az is gond, ha valaki ilyet kérdez!
2021. dec. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

#12 A Grimm tesók is írtak egy ilyet, Hófehérke és egy vadász volt a jelenetben.

Anyád mekkora egy szemét volt, te jó ég. Ilyet olvasok úgy utálom az embereket.

2021. dec. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Körülbelül olyan, mintha a pár éves gyerekedet tennéd ki az utcára. Mivel gondolom te jóval fiatalabb vagy annál, mint sem gyereked lehessen, ezért kicsit személyre szabottabb példa: kis öcsi ellátására nincs pénz, ezért minden nélkül (értsd. a hideghez megfelelően meleg ruhát sem adunk rá) kirakjuk az utcára. Ami valószínűleg még kegyetlenebb cselekedet, mintha fájdalommentes módon ölnéd meg, mert ott 99%-ban kínhalál vár rá.


Bár az ő túlélési esélyei még mindig jobbak, mivel nagyobb eséllyel fog rajta valaki segíteni, bár ha nem tud beszélni, akkor beletelhet egy időbe, míg segítséget kap. Ha szerencséje van, nem az emberkereskedelemben működő személytől...

2021. dec. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet csak nagyon aljas ember csinál. Hirdesse meg hogy szerető gazdit keresnek ingyen elvihető kutyusnak, akit mit tudom én milyen okból nem tarthatnak meg. De kidobni hogy éhezzen, fázzon.. embertelen mocsok aki ezt megteszi.
2021. dec. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagy kegyetlenség egy kiszolgáltatott és védtelen háziállatot az utcára hajítani,nem tudom ez kinek nem teljesen egyértelmű. Amúgy egyáltalán nem kötelező állatokat tartani, és akkor nem kell az utcára sem dobni őket.
2021. dec. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, az nem elengedi a kutyát, hanem kidobja.... Nem kell ezt cizellálni.
2021. dec. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!