Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kissé sovány lovamat szeretném...

Kissé sovány lovamat szeretném felhízlalni, ki is néztem egy tápot, de ilyenben nem vagyok annyira jártas, szóval szerintetek megfelelő lenne?

Figyelt kérdés

Hallottam a 'pelyhesített lómix' nevű takarmányról lovaknak - müzli formájú. A ló csak este kap zabot, szénát, és lucernát, egésznap kinnvan a legelőn. Segítenétek, hogy ez megfelelő lenne-e arra a célra hogy a lovam fölszedjen pár 10kilót? :)

Leírás:


Új főzött alapanyag: pelyhesített lapkázott formátum


Hatékony: sterilizált - 120°C fokon hőkezelt,

rendkívül jó ízhatású,

A tápanyag feltárása miatt könnyen emészthető, teljesen hasznosul.

Gyógyszert, adalék anyagot NEM tartalmaz!


Összetétel: gabonafélék, melyek közül a kukorica biztosítja a szükséges energiát, hüvelyes magvak, melyek a fehérjeszükségletet biztosítják.

Nedvesség tartalom:11,70%, nyers fehérje:10,20%, nyers zsír: 1,75%,

nyers rost: 3,78%, nyers hamu: 1,92%


Etetési javaslat:

Az etetett szálas takarmány mennyiségétől és minőségétől függően a szokásos abrak

(pl: zab) helyettesítésére teljes mértékben alkalmas. Az eddig etetett hagyományos takarmány mennyiségét figyelembe véve garantáltan 25 - 30 % - kal kisebb mennyiség felhasználásával ugyanazt a hasznosulási eredményt érjük el.

Az etetett mennyiség az állat igénybevételétől (végzett munkától) függően emeleten, illetve csökkentetten adagolandó.

Kiváló íze fokozza az állat étvágyát, ezért az etetett mennyiséget maximálni szükséges!

A Lómixszel történő takarmányozás javítja az étvágyat, jó hatással van az állat hangulatára és teljesítményére. Etetés: enyhén nedvesítve ajánljuk.


2010. szept. 11. 17:19
 1/7 anonim válasza:
0%
etesd minden nap mcdonalds kajával, az hatni fog
2010. szept. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem adhattok neki ilyet, plusz növelhetitek a szénaadagját.
2010. szept. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én ajánlom azt, amit mi alkalmazunk: reggel este van abrak, ami 1 nagy fándli roppantott zab és egy 3/4 fándli Bázis lótáp, kis vízzel elkeverve, hogy ne legyen száraz. Egész nap kinn vannak, de ha benn vannak mindig kapnak bőségesen szénát.

Szép kerekek a lovak, de nem kövérek. Persze az abrak adag változhat attól függően, mennyit dolgozik a ló, nálunk ez az általános adag.

2010. szept. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2010. szept. 12. 20:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia, az én lovamnál eez állandó probléma, így leírom a tapasztalataimat:

Rengeteg szénát kap, napi 2-2 zabot + vitamint, sz összes ló majd' kidurran, csak szegényem ilyen nyeszlett. Éééés nincs agyonhajtva :)

Jöttek szépen sorban az állatorvosi vizsgálatok, kezelések:

- féreghajtás

- vérvizsgálat (Lyme-ra is)

- fogreszelés

- gyomor endoszkópos vizsgálata

- légzacskó endoszkópos vizsgálata


Mivel itt semmit nem találtak, jöttek a takarmánykiegészítők:

- kukorica

- Marstall táp (ez nagyon jó)

- Bábolna Mena táp (nem szerette)

- Immonovet (nagyon jó)

- Vitaminok

- Étolaj (szerintem használt)

- Mash (ez meg ízlett neki)


Mivel sok eredményt nem hozott semmi, arra jutottunk, hogy pszichés oka lehet. Csődör volt, új helyen 12 év magány után. Úgyhogy jött a herélés - na ez valóban segített.

Most ott tartunk, hogy évente 2x, vedléskor és nyáron lefogy, aztán egy-két hónap alatt összekapja magát, aztán megint lefogy...

Ez megy már 5 éve, de még mindig nem szoktam meg a látványt :)

2010. szept. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez kicsit függ lófajtától is, mert pl egy arab sose lesz kerek, mindig kicsit csontibb lesz. Szóval lehet genetikai oka is.
2010. szept. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
száraz kenyér, olcsó, ha a pékségből elviszed a kimaradt cuccokat :) egyébként az ugrólovam egy arab félvér, nagyon lefogyott egy fertőzés után, de a kenyér után jó lett :D gyors megoldás, olcsó is. csak vigyázz, mert ha már jó súlyban van, aztán könnyen elhízhat a kenyértől!
2010. szept. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!