Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen a megfelelő nyúltartás?

Milyen a megfelelő nyúltartás?

Figyelt kérdés
Húsvét óta van két (lány)nyulunk, úgy gondoljuk, veszünk még egy bakot is, és szaporítani fogjuk őket. Jelenleg egy speciális nyúlketrecben laknak, de már készül a füves kifutó. Azt szeretném megtudni, hogy mi minden kell ahhoz, hogy a nyulak jól érezzék magukat (mikor, mit, mennyit kell nekik enni adni, mikor lehet pároztatni, a kisnyulakkal mik a teendők, stb.). De ha valaki ismer egy olyan oldalt, amiben érthetően leírják mindezt, azt is megköszönném. (Eddig még csak olyan oldalakat találtam, ahol nincs sok infó, max. hgy hol lehet venni nyulakat.:-( )
2008. máj. 9. 21:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

[link]

hirtelen most ezt sikerult talalnom.

Evekkel ezelott jartam suliba, ugyhogy inkabb csak nagy korvonalakban emlekszem.

Nagyon fontos, hogy mindig tisztan legyenek tartva az allatok, mert ruhosseg nagyon konnyen kialakulhat ami emberre is atterjedhet!!!!!

A tapot siman lehet elottuk tartani de napi adag legyen, tehat nem esznek tobbet mint amennyire szukseguk van.

Viz azonban nagyon fontos. Onitato legyen. Azt kevesbe frocskolik szana szet es az alom is tovabb marad tiszta.

Ha vemhes lesz a nyuszitok akkor kulon kell rakni. Igazabol tiszta szenat vagy szalmat berakni neki, hogy feszket epithessen. Ne lepodjetek meg azon, ha a elkezdi a sajat szoret tepni ez normalis az elles elott par nappal azt is beleepiti a feszekbe.

NAgyon fontosak a vitaminok amiket az ivovizbe szoktak rakni - de mivel nem vagyok mar naprakesz, ezert nem tudom a nevet.

Nagyon fontos a kalcium!!! Kulonosen a kismama nyuszinak.

Imadjak a tap mellett a friss zoldet! Kulonosen a lucernat- azt meg szaritva is. Balaban tudjatok megvenni.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2008. máj. 10. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2008. máj. 10. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!