Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Gyerekek mellé, lakásba...

Gyerekek mellé, lakásba milyen állatot vehetnénk? Nektek mi van?

Figyelt kérdés

Kislányom nagyon szereti az állatokat és szeretne egy kutyát,de sajnos azt nem vehetünk,mert lakásban lakunk.

8 és 1 éves gyerekek


2010. szept. 13. 22:04
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Ja,és a tengerimalac,és hörcsög kizárva.
2010. szept. 13. 22:05
 2/23 anonim ***** válasza:
cica,mokus,halak,papagály,gekko,vagy valamilyen más gyik ,hűllő,pok,csiga vagy akármi más,esetleg teknös stb...sok állat van még a kutyán kivül is :D sok sikert
2010. szept. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Teknős. Azokat nagyon szeretik a picik. Csak vigyázzatok, mert harapnak! ^^
2010. szept. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
50%
cica, tengerimalac
2010. szept. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Attól, hogy lakásban laktok még lehet kutyátok. Kis-közepes testűt kell választani és megfelelően mozgatni napi 2-3 séta, kötél, rákóka, labda és nem tesz semmit tönkre.

Ami még eszembe jut díszhal de szerintem ez nem is igazi házi állat mert úgy igazából foglalkozni nem lehet vele, max nézni, etetni és takarítani az akváriumot. Vagy valamilyen madár...? Azzal meg csak az a bajom, hogy folyton kapar meg rikácsol. Nekünk már volt, de elajándékoztuk mert nem bírtunk tőle aludni, tesómék is ugyan így jártak, nekik Nimfa volt. Esetleg vadászgörény? Van aki szereti... egész jól el lehet vele lakni azt mondják, mondjuk én nem értek hozzá, még sosem volt, de nem is tervezem hogy lesz. Macska? Sokat kell utána takarítani, jobban hullik a szőre mint egy kutyának, bentre piszkít egy tálcára amit minden nap van hogy többször is ki kell takarítani, előnye, hogy kisebb mint egy kutya, kevesebbet eszik, viszont nem lehet sétálni járni vele, kirándulni, stb

2010. szept. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

*bocsánat, azt kizártad.

Akkor cica, vagy nyúl. A nyulat ki lehet engedni, lehet simogatni és alomhoz lehet szoktatni.

2010. szept. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Én olyat vennék, amit a 8 éves gyermeketek már el tud látni, tud gondozni. Így fejlődik a felelősségtudata is. A hörcsögöt vagy fehér egeret javasoltam volna, de ha azt nem akartok, akkor legyen hullámos papagáj vagy ékszerteknős (ez utóbbi akváriumának tisztításában azonban segítsen valamelyik szülő). Ha a lakásban tudjátok megfelelően tartani, a törpenyúl is szóba jöhet.

1 éves gyerek mellé azonban nem való állat, legalábbis nagyon figyeljetek rá.

2010. szept. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
51%
Lakótársunknak van kutyája, bár szerintem erős túlzás azt az állatot kutyának nevezni. Kb 15 centi magas, nagy gülü szemei vannak, nagyon édes. Pont lakásba illő, kisebb egy normális házimacskánál. Kaphatna egy olyat a lányod, mostanában úgyis divatba jöttek ezek a "zsebkutyák" :)
2010. szept. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
A kutya a te feladatod lenne ugy is...ilyen idős gyerekek mellé nem vennék még,nálunk más a helyzet mert a kutyák voltak meg elöbb.
2010. szept. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
szerintem a kiscica a legaranyosabb : )) nem túl igényes állat,ha a gyerkőcök kicsit hanyagolják,akkor is feltalálja magát,ezen kívül a hívatlan vendégeket (rágcsálók stb.) is távol tartja a lakástól.bújós,ölbe kuporodós,dorombolós-lelkileg elkényezteti a kicsiket.a cica biztonságérzetet ad nekik és persze szeretetet : DD szóval szerintem cicát vegyél...a nyuszi nagyon büdös sajna,főleg lakásban.a hüllőket is tudom ajánlani,de nekem a cicus felé húz a szívem : DD
2010. szept. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!