Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Gyerekek mellé, lakásba...

Gyerekek mellé, lakásba milyen állatot vehetnénk? Nektek mi van?

Figyelt kérdés

Kislányom nagyon szereti az állatokat és szeretne egy kutyát,de sajnos azt nem vehetünk,mert lakásban lakunk.

8 és 1 éves gyerekek


2010. szept. 13. 22:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
4%
krokodilt vagy viperát
2010. szept. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Csincsillát.
2010. szept. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Japán táncolóegér! Azzal ha nem akartok, nem kell törődni, de lehet fogdosni. Nem szökik, nem harap, és ha kiveszitek, is csak körbe-körbe fut. Én kb 10 évesen kaptam táncolókat, egy párt. Azóta is mindig beveszik a szaporulatot állatkerekedésbe, ha szerencsétek van, még fizetnek is értük. Tartásuk is elég olcsó, csak egy terrárium, etető, itató kell, forgács alájuk és kanártáp...

[link]

2010. szept. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Én madarakat ajánlok, mert:

- könnyű etetni

- könnyű itatni

- könnyű takarítani

- nem kell sétálni vinni (tehát ha egész nap nincs otthon senki, az nem gond ilyen téren, mint egy kutyánál pl.)

Attól függően mennyire bírjátok a hangokat vagy inkább simogathatót szeretnétek, a kanári pl. az éneklő, de kevésbé szelíd, a papagáj az inkább szelíd, stb.

Papagájokra van, aki panaszkodik, hogy zajos, tényleg van köztük zajos, de pl. a nimfák (közülük is inkább a hímek) nyugodtak tudnak lenni, ha jól vannak tartva, sőt, nagyon könnyen meg lehet őket szelídíteni, és akkor hívásra is jönnek, a simogatást is tűrik, akár beszélni, de dallamokat csicseregni mindenképp megtaníthatók a hím példányok.


De ez csak az én javaslatom, van olyan nő ismerősöm, aki gyerekkorától hüllőbolond. :-)

2010. szept. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy ha madár mellett döntenétek, akkor CSAK TENYÉSZTŐTŐL! A kereskedésbeli példányok ugyanis nagyon nehezen szelídíthetők, mert nincsenek hozzászoktatva a törődéshez, gyakorlatilag egy rideg közegben vannak, tenyésztőtől viszont már kapásból szelíd példányt lehet beszerezni (nem biztos, hogy drágábban). Nekem 6 nimfa van, nyugodtak, szépek, egészségesek. Az egyik a Kill Bill filmből csicsereg néha egy dallamot, egy másik, aki nálam született, hívásra jön, a fejemre is rárepül, alapvetően nyugodt madár (kicsit sunyi, ha egyedül hagyom a kajámmal), de egy nagy kópé, a képernyőn kergeti az apró mozgó izéket (kurzor, emberkék), kéri a simogatást, és cserébe puszit is ad, ha korán kell kelnem és nem kelek a csörgőórára, akkor csicseregnek, vagy ő pl. odajön a párnámra és elkezd vakarászni, hogy ébredjek... De persze ahhoz, hogy egy madár ne bosszúság legyen, hanem sok örömöt adjon, foglalkozni kell vele, nem szabad éhesen és szomjasan hagyni, meg koszban, vagy ha melegük van, kell nekik adni nagy tálban vizet, amiben meg tudnak fürödni. Egyébként nem zajosak, csak ha valami fontos hiányzik nekik.
2010. szept. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
En egy nagy kerttel rendelkező nagy házban lakok. De én is tartok ott bent állatokat. Van 10 db aranyhalam, 5 db Vitorláshal, 6 db Molly, 1 db Sziámi harcoshal, Van 4 db hullámos papagájom (2 sárga, 2 kék), 4 db Nimfa papagájom (1 db sárga, 3 db szürke), 4 db Énekes papagájom, színesek. Meg van egy lórim, meg egy Rózsás kakadu párom. Van 2 vadászgörényem is, 1 szürke meg 1 albínó. Meg van 2 db tengerimalacom, 4 db hörcsögöm, Meg 2 db leguánom, meg 2 db kaméleonom. Szerencsere nagy a hazunk, igy meg siman elferne benne par allatt, de ennyi is boven eleg. Meg akkor meg kinnt vannak a kutyák ( torzskönyves Rottweiler, törzskönyves Kaukázusi juhászkutya, Szálkás szőrű tacskó keverek, meg egy menhelyről mentett 8 éves közepes testű fekete színű szuka kutyus, 1 db torzskönyves Komondor) Meg vannak macskák (1 db 1 éves voros-feher kandur, 2 db 3 honapos teknoctarka nosteny, 1 db 5 eves cirmos szinu nosteny, 1 db 3 eves tiszta voros kandur, 1 db 3 eves cirmos-feher nosteny, 1 db 8 eves fekete kandur), lovak (abbol sok van), tehenek, bikak, kecskek, birkak, meg egy nagy baromfi udvar. Meg 2 db Szamar. De amugy a horcsog mert van kizarva? Es a temgerimalac is?
2010. szept. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
15/L előző voltam
2010. szept. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nekem is van/volt hörcsim, dzsungim is, vannak táncolók, szinte töretlenül 10 éves korom óta (egyszer ki szerettem volna próbálni a hörcsögöt is, akkor szüleim mondták, hogy vagy az, vagy hörcs, így a höri lett...)(most 22 vagyok), újabban "normál" egerek, patkány... Mindet csak ajánlani tudom. Bár a normál egér kicsit kevéssé szelidíthető, szökősebb is, de rengeteg színváltozata ismert. A patkány aranyos, nagyobb, jobban kézre áll, szelíd, nem harap, tiszta, szobatiszta, tanítható, ragaszkodó. Bár velük foglalkozni kell, minimum naponta kiengedni a szobába sétálni felügyelettel egy fél órára. Ha jól van betanítva, még nagyon össze se kell vadászni, visszamegy magától a ketrecbe. Nem tudom, hogy egy 8 évesnek mennyire való patkány, csak ezért ajánlottam először a táncolót... Mert a pati hátránya, hogy kicsit durva a bundája, ezért nem olyan kellemes simogatni, mint egy puha nyuszit, illetve karmolni is tud rendesen... Na nem rossz szándékból, ő csak kapaszkodik... A táncolóegér is eléggé strapabíró, most vessetek meg, hogy ezt írom, de leesik egy méterről, legtöbbször nem lesz baja... Nagyon megnyomni se lehet, úgyanúgy, mint egy patit se. Komolyan, az én patim tűri, hogy hajtogassam össze-vissza... :)

Akárhogy is, a szelidíthető állatokat (hörcsög, patkány, esetleg "normál" egér) tenyésztőtől vegyetek! Ott fogalkoznak velük, kézhez szoknak a kicsik. A táncolót csak azért érdemes nem boltból hozni, mert a boltban gyakran testvéreket tartanak együtt, és ha különneműeket veszel, jobb, ha nem testvérek szaporodnak nálad. A tenyésztő táncolóinak szebb, fényesebb, tömöttebb a bundája (tapasztalat, sajnos, hogy a boltiak eléggé lepukkantak, kopaszkák...). Ráadásul boltban akár 1200 Ft is lehet db-ja, míg egy tenyésztőtől csak párszáz Ft. Én múltkor 300ért vettem egy fiút, de [link] itt pl most 800ért kínálnak láthatóan egészséges kicsiket.

(Bocs a helyesírási hibákért, kicsit beragadt a billentyűzetem...)

2010. szept. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
annak aválaszolonak akinek som állata van. nme nehéz ennyi állattal foglakozni?
2010. szept. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
törpenyuszi :) nekem 2 is van, és ha azt akarják, hogy simizzem őket, odaugrálnak, és megbökdösnek az orrukkal :D
2010. szept. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!