Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Visszajár a pénz, vagy sem? V...

Visszajár a pénz, vagy sem? Vettem egy kismacskát egy tenyésztőtől 2 hete, viszont rájöttem, hogy alkalmatlan vagyok egy cica felnevelésére, ezért szeretném visszavinni. Ilyenkor a cica ára visszajár?

Figyelt kérdés

2022. jún. 23. 00:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Tekintve hogy ezek szerint a "tenyésztő" teljes előszűrés és a gazdival való beszélgetés nélkül random adott egy macskát, inkább szaporító lesz az. Utóbbiak nem a korrektségükről híresek, úgyhogy kicsi rá az esély, de egy próbát megér, hátha.

Rendes tenyésztőnél tartalmaznia kéne a szerződésednek, és ő is elmondta volna, hogy nemcsak opció a visszaadás, de CSAKIS neki adhatod vissza a macskát, ő gondoskodik a további sorsáról, nem mehet a szomszéd Julinak és a jófogásra sem.


Ha nem fogadja vissza, akkor kérlek, keress fajtamentőket, vagy próbáld felelősségel örökbe adni, te pedig mostanában ne válassz másik állatot. No offense, de nem való (még?) neked az állattartás, ha nem tudod felmérni, hogy mekkora felelősséget veszel a nyakadba, amiből alapesetben nemigen lehet kihátrálni.

2022. jún. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Ez a tenyésztőn múlik, őt kéne megkérdezni, ha a szerződés nem tartalmazza (bár tudtommal tartalmaznia kéne).

Egyébként annak ellenére, hogy az első válaszoló nem teljesen a kérdésre reagált, maximálisan egyetértek vele...

Remélem, legalább annyi felelősségérzeted van, kérdező, hogy ezek után lemondasz a jövőbeli állattartásról, ugyanis ha tájékozódtál volna az állattal kapcsolatban a vásárlás előtt, akkor nem érhetett volna meglepetés cirka két hét alatt. Másrészt tényleg jó eséllyel szaporító (vagy elég szutyokk tenyésztő) az, aki nem bizonyosodik meg róla, hogy a leendő gazdi felkészült-e az állat tartására.

2022. jún. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Ha még nem itta el,akkor igen.
2022. jún. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Természetesen nem szeretnék többé kisállatot, valószínűleg türelmetlen vagyok, ennek ellenére az állat nem szenved semmiben hiányt, sőt. Viszont én magam érzem úgy, hogy nem vagyok boldog ebben a helyzetben, eddig csak felnőtt állataim voltak. Ezt most sajnos benéztem.. Nem szaporító volt az illető, rendes szerődést kaptam, amiben az szerepel csak, hogy ha már nem tudok gondoskodni az állatról, akkor vissza kell vinni, ez tiszta sor, nem is vinném máshová. A kérdésem arra irányult, hogy visszajár ilyen esetben az összeg? Nem azért mert visszaakarom kérni, csupán tudni szeretném, hogy jogilag hogy is van ez.
2022. jún. 23. 07:49
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Ha nincs benne a szerződésben konkrétan hogy visszaveszi, visszaadja a pénzt akkor nem köteles visszaadni.

Saját döntése, max ha nagylelkű a felét visszaadja, segít eladni, gazdit keresni stb.

2022. jún. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Ha feltételezzük, hogy valódi, korrekt tenyésztő, akkor visszajárhat, hiszen még mindig fiatal a cica, valószínűleg el tudja adni egy megfelelő gazdinak.
2022. jún. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha törzskönyvezett állat, valós tenyésztőtől akkor TALÁN visszaad valamennyi pénzt. Ha viszont szaporítótól vetted akkor futhatsz a pénzed után, mert nem adja vissza.
2022. jún. 28. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Már leírtam, hogy nem akarom visszakérni a pénzt, mert nem érezném fairnek a tenyésztővel szemben, hiszen én hibáztam. Inkább a kérdésem arra irányult, hogy hülyét csinálok-e magamból, ha "nagyvonalúan" felajánlom, hogy nem szeretném visszakérni a pénzt, közben pedig amúgy sem járna vissza, ennyi a történet.
2022. júl. 5. 01:10
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem csinálnál hülyét magadból, ingyen valószínűbb hogy visszafogadja.
2022. júl. 5. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
Két hét alatt még nem vitted vissza? Romlanak a cicu esélyei egy jó gazdira. :(
2022. júl. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!