Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Megéri befektetni állatorvosi...

Megéri befektetni állatorvosi asszisztens tanfolyamba?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem az állatokat, szabadidőmben szeretek kijárni a helyi menhelyre is segíteni és régóta szemezek az állatorvosi asszisztens tanfolyammal, ami idén ősszel indulni is fog a városban, ahol élek.

Bizonytalan vagyok, hogy megéri-e belefektetni pénzt, energiát, időt ebbe, főleg hogy kb. 400 ezer forint lenne a teljes képzés ára.

Olyan régióban élek, ami jóval elmaradottabb az átlaghoz képest (Békés megye), és tartok tőle hogyha sikerül is elhelyezkednem csak 4 vagy 6 órába lennék bejelentve, ami jóval kevesebb fizetést is jelent, esetleg nem is kérnének végzettséget hozzá, ergo felesleges pénzkidobás lenne ez a tanfolyam.

Tapasztalatok, tippek, tanácsok?



2022. júl. 14. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hívj fel pár állatorvost a közeletekben, van-e felvétel, és kb. milyen fizetéssel tudnál számolni. Nyugodtan elmondhatod őszintén, hogy a képzést szeretnéd megcsinálni, de a hasznosságával kapcsolatosan vannak kétségeid.

Neten most egy olyan állást találtam, ahová fizetés is volt írva, 1500 Ft/óra... [link]

2022. júl. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
NEM!
2022. júl. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is szemeztem korábban ezzel a képzéssel, de akkor olyanokat olvastam róla, hogy keveset lehet vele keresni és kb minden alja munkát neked kell végezni, takarítás, adminisztratív feladatok stb. Továbbá volt ahol meg azt írták, hogy a rendelőkbe általában állatorvostan hallgatókat vesznek gyakorlatra és ők az asszisztensek kb és így nincs is szükség külön ilyen emberre.. szóval elég vegyek vélemények, én is békés megyei vagyok amúgy, szóval tudom milyen elmaradott környék. Azt javaslom olvass még te is alaposan utána, esetleg tedd amit az első írt, hogy telefonálgass körbe. Monjduk, arra kiváncsi lennék még, hogy ezzel a képzéssel külföldön lehet-e valamit kezdeni
2022. júl. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem HA bekerülsz egy rendelőbe, és látod, hogy tetszik, és a főnököd támogat benne, akkor érdemes papírt is szerezni hozzá, az előny lehet egy második állás megszerzésében, ha pl. elköltözöl.
2022. júl. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes lenne rendelőkben utána kérdezned, sokakat alkalmaznak képzés nélkül is. Ha már van egy kis rálátasod az egészre, egyáltalán hogy mi tartozik ebbe a munkakörbe, akkor tudni fogod, hogy ez-e a te utad vagy sem.
2022. júl. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
61%
Már kaptál reális választ: Nem.
2022. júl. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!