Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen esetben, problémával...

Milyen esetben, problémával fordulnátok lovasterápiához? Esetleg a ló mediált pszichoterápiához?

Figyelt kérdés

2022. nov. 1. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én főleg gyerekeknek mondanám, adhd, autista, szorongó, ilyesmi lelki problémákra. De koraszülötteknek is, mozgasszervi nehézségűeknek is jó lehet. Te mire gondolsz pontosan?
2022. nov. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Személyes tapasztalatra lennék kíváncsi igazából. Ha már valaki próbálta a lovasterápiák egyikét és arról benyomás, vélemény. Főleg a ló mediált pszichoterápiát, és annak a folyamata érdekelne.
2022. nov. 1. 15:19
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
semmilyennel
2022. nov. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
1-es, az ADHD nem betegseg, nem fogyatekossag.
2022. nov. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor mi
2022. nov. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyébként hol írtam (1-es vagyok) hogy betegség? A kérdező problémákat kérdezett...
2022. nov. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És ha FIGYELMESEN elolvasod a válaszom, akkor olyasmit írtam, hogy "problémák" és "nehézségek". Képzelődsz sajnos....vagy okostojás vagy inkább.
2022. nov. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én semmilyennel, max ha valami mozgásszervi betegségem lenne, ami ellen jó a lovaglás. Teljesen őszintén azért, mert sportkutyázom és borzalmasan dedósnak tartanám, ha valami pszichológiai gond miatt egy idegen lovat kellene akadályokon átvezetgetnem. Jelenleg én vagyok az, aki az állatot (a kutyáit) képzi és az esetleges bemutatókon instruál random jelentkezőket, hogy a már betanított állattal hogy kell a feladatokat teljesíteni. Fordított szerepkörben szerintem nem tudnék működni.


Autistákra és egyéb szellemi zavarral élőkre viszont jó hatással van és ha megfelelő a befogadó közeg, pszichológiai dolgokra "épp felnőtteknél" is jól használható a lovasterápia szerintem.

2022. nov. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nézz utána inkább, hogyan zajlik egy lovas terápia! Nem akadályokon kell "vezetgetni" ahogy te fogalmazol.
2022. nov. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!