Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit kell csinálni az elhullott...

Mit kell csinálni az elhullott háziállatok tetemével?

Figyelt kérdés

Tegnap este meghalt a macskám, és most egy órával ezelőtt elástam a kertben. Egész pontosan egy méter mélyre, és a kerítésemtől kb 5 méterre (talán egy kombi autóhossznyi). Csak úgy egyszerűen, koporsó meg zsák nélkül behelyeztem a gödörbe, aztán betemettem.

A szomszédom ezt látván rámszólt, hogy ilyet nem szabad csinálni, mert szennyezem a talajt, és ezáltal neki is kárt okozok, mert ő műveli a földet.


Akkor mit kell csinálni ilyen esetben? Nem tudok róla, hogy lenne a környéken állat temető. Állatorvoshoz kell vinni a tetemet, vagy csak kidobni a háztartási szeméttel együtt?



2023. jan. 13. 10:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Elashatod a kertedben

Lehet hamvasztatni is, vagy a városgazdálkodást felhívni, elszállítják a tetemet

2023. jan. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
92%
A gyepmester általi elszállitás a szomszédra vonatkozik.
2023. jan. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Leventeskecske válasza:
89%
7-es, mit csináljon akkor a tetemmel? Mert az tetem marad sajnos. Mi is temetjük az állatainkat, ha meghalnak, pedig nagyon nagyon szerettük őket. Szerintem a temetéssel ki tudod fejezni a tiszteletedet iránta.
2023. jan. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
9%
Haszonállatokat elhullás után dögkútba szokás helyezni.
2023. jan. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
18%
Hajóra kell tenni aztán meggyújtani mint a vikingek
2023. jan. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 NTBS ***** válasza:
76%
Jól csináltad, nincs több tennivaló. A szomszéd téved.
2023. jan. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
10%
Ha valaki esetleg nem tudja, hogy ott egy tetem van, ami ugye, mérgező (hullaméreg!!) , akkor nem macskaízű lesz a káposztája, hanem mérgező lesz, ha véletlenül pont ugyanoda veti, ahová te temetted. Ill. neked lesz valami mérgező, ha ott mondjuk retket vetsz. Hogy meddig, azt nem tudom. Ismertem valakit, aki egy lótetem fölött nőtt gombát szedett, a gomba nem volt mérges, ezt utólag megvizsgálták, különben is gombaszakértő volt az illető, de az egész családja majdnem kipusztult a lótetemből áradó hullaméreg miatt. Csak hogy tudjad.
2023. jan. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
59%
Mi ez csak egy macska, nálunk sincs ilyen szolgáltatások, kutya macska vagy a tragyadomb vagy szintén 1 méter melyre mi is. Az élet rendje kicsi kukacok lenyammogjak. Gondolkozzunk el egy kicsit ami szenet kibanyasztak hogy szenesedett el? Volt ott állati tetem is, pláne ha természeti katasztrófa sújtotta terület volt ott nem menekulhetett semmi sem ki onnan. A dinok is a jó Isten valahogy elpalantalta és milyen szép növényzetek vannak azóta is akkor se volt se ember se állat purgatorium és jó tápanyag a talajnak. Ne finomkodjatok. Úgy tudom 7.civilizacio vagyunk a Földön akkor még már 1 macskával se több, se kevesebb.
2023. jan. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 xp ali ***** válasza:
A szomszédod nyalja ki. Majd ha hetente ásol el egy fél disznót, akkor beszólhat.
2023. febr. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!