Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha Magyarországon legális...

Ha Magyarországon legális lenne magánemberként főemlőst tartani (makit, majmot, vagy emberszabású majmot)? Tartanál vagy nem? Miért? Ha igen, akkor mit?

Figyelt kérdés

2023. febr. 28. 00:06
A kérdező szavazást indított:
Tartanék
Nem
52 szavazat
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen vadállatot nem tartanék.
2023. febr. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Egyrészt vadállat, másrészt nem értek hozzá. Kutyát sem vállaltam volna, ha nem lenne tele a polc általános és fajtaspecifikus szakkönyvvel, amiket alaposan átnyálaztam (és természetesen bőven kikértem a tenyésztő tanácsait), mielőtt elhoztam.
2023. febr. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
93%

Egy csuklyás majommal talán elbírnék. A legintelligensebb nem-emberszabású majom, az USÁ-ban sok rokkant embernek van betanítva ilyen segítőnek, tehát annyira vad nem lehet.


A makik még nem kimagaslóan intelligensebbek a többi emlőstől, szerintem azt tartani olyasmi lehet, mint erszényesek közül a cukormókust, talán a mozgásigénye nagyobb lenne és ilyen egész mászkálós szobát kéne neki berendezni, az negatívum.


Emberszabásút biztos nem tartanék, az már nagyon intelligens és nagy méretű, valszeg bármikor támadhat. Olvastam egy nőről aki csimpánzt tartott, azt mondta, hogy amíg nem lett nemi érése addig lényegében a világ legjobb háziállata volt, olyan mint egy kutyus, csak mindent egyből megértett és csinált, nemi érése után azonban kezelhetetlen dühöngő őrült lett, a nőnek is egyszer átharapta az arcát pedig újszülött korától ő nevelte.

2023. febr. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
19%
#3 Annyira vad nem lehet, mondjuk ők is megeszik a másik hím ivadékát, ha olyanjuk van. :D
2023. febr. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, a nagyobb emberszabású majmok kiszámíthatlanok és erősebbek az embernél, tehát simán megöl, ha megvadul... A kis makiknak meg hatalmas a mozgásigényük és változatos friss gyümölcsökből áll az étrendjük, tehát nem otthon tartható kategória egyik se.
2023. febr. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
67%

Az öcsém is emberszabású mégis itthon tarthajuk. Akkor bármi más is jöhet.


Ui: volt olyan rokonom akinek volt majma,meg 2 kutyája. De az még a multszázad elején volt.

2023. febr. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim válasza:
3%
Embert
2023. febr. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

1, Nem értek hozzá, nem akarom kínozni a hozzá nem értő gondozással.

2, Akármennyire is intelligens és emberszerű ez egy vadállat, mégpedig egy olyan, aki képes megölni. Tök mindegy hány évig volt szelíd, ha egyszer bekattan valami ismeretlen ingertől és megtámad.

3, Drága az állat is és a tartása is +sok hely kell neki -ez nincs.

4, Egy csomó betegség terjed oda-vissza az ember és a majmok közt. Most komolyan nyírjam ki szerencsétlent egy influenza vírussal?


Összességében nem éri meg a macera. Maradok a macskáknál, azok is érdekesek a maguk pimasz módján, tök puhák és remekül dorombolnak. Ráadásul némileg több szakirodalom meg kaja áll rendelkezésre a tartásukhoz.

2023. febr. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen sem. Olyan szellemi igényeik vannak amit egy ember nem tud kielégíteni, egy őrült, elmebeteg lény lenne belőle.

Az intelligencia hátrány az ilyen állatoknál.

2023. febr. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
73%
Van már egy bátyám, kettő majom meg nem kell
2023. febr. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!