Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha Magyarországon legális...

Ha Magyarországon legális lenne magánemberként főemlőst tartani (makit, majmot, vagy emberszabású majmot)? Tartanál vagy nem? Miért? Ha igen, akkor mit?

Figyelt kérdés

2023. febr. 28. 00:06
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
76%
Úgy gondolom, hogy ha szeretném annyira a majmokat, mint egy hobbi terráriumos mondjuk a kígyókat, akkor meg tudnám hozni a szükséges szellemi és anyagi áldozatokat (tartás kitanulása, érzelmi és szellemi szükségleteinek a kielégítése, élőhely kialakítása, szükséges étel és játékok vétele, orvosi ellátás biztosítása) ahhoz, hogy megfelelő életkörülményekkel szolgáljak neki. De nem szeretem a majmokat, így nincs motiváció ahhoz, hogy majomgondozóvá képezzem magam, az otthonomat meg majom-kompatibilissá tegyem; és ez a kulcs. A többi ellenérv csak porhintés, aki nagyon-nagyon akarná, meg tudná őket oldani.
2023. febr. 28. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
85%
#11 Nem, nem tudná megoldani. Visszavonom a #2-ben írt "nem értek hozzá" tagmondatomat. Legalább annyival többet értek hozzá némely itteni válaszolónál, hogy meg sem fordulna a fejemben semmiféle majmot tartani, mert nem, nem megoldható.
2023. febr. 28. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
13%

#12 Egy állatkert, vadaspark meg tudja oldani? Akkor egy kellően elhivatott magánszemély miért nem?

A tigrispitont, a struccot vagy a lovat sem a panelben tartják a kisszobában.

2023. febr. 28. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
87%

#13 Az állatkerti majom nem háziállatként van tartva. Meg többnyire nem is egyedül, és ez a fontosabb!

Szerinted Te ha nagyon szeretnéd az oroszlánokat, és lenne sok tőkéd meg földed, meg tudnád oldani, hogy oroszlánod legyen otthon, ha már az állatkertben is megoldják? Ugye ezt nem gondolod komolyan?

2023. febr. 28. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
28%

#14 Ennyi erővel neked egy magánháznál lévő béka, madárpók vagy piton sem háziállatként van tartva, mert az állatkertivel megegyező, terráriumi környezetben tarthatóak csak a természetes élőhelyükön kívül? Sokkal több olyan háziállat van, ami nem szaladgál a lakásban vagy az udvaron kötetlenül, mint ami igen. A csincsillákat, a patkányokat és a degukat sem egyedül tartják, aki csincsillát, degut vagy patkányt akar, az számol ezzel.


Miért ne gondolnám komolyan? Ha megvan a tőke és az elhivatottság, akkor mi kell még? Bárki le tudja tenni ugyanazokat az iskolákat, mint az állatkertekben dolgozók.

2023. febr. 28. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
85%
#15 Hoppá. Most már iskolákról beszélsz, és még mindig képes vagy keverni a magánembert az állatkerti dolgozóval. Ugye tudod, hogy magán célra állatot tartani nem ugyanolyan, mint állatkertben? Ugye tudod, hogy az állatkertekben nem csupán azért vannak állatok, hogy a látogatók nézegessék, és a dolgozóknak nem csupán annyi a dolguk, hogy az állatokat eltartsák??
2023. febr. 28. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
85%
#17 Én is ezt akartam kérdezni. Még mindig egyes számban beszélsz az állatról. Ezért mondtam, hogy bár először sokkal korábban azt mondtam, azért sem tartanék majmot, mert nem értek hozzá, revideálom az álláspontom, némely válaszoló annyira nem ért hozzá, hogy ahhoz képest én lassan professzor vagyok.
2023. febr. 28. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
69%

#18 Ha odateszem a többesszámot, akkor végre hajlandó vagy felfogni a mondandóm többi részét is? :)


Leírtam már, hogy "A csincsillákat, a patkányokat és a degukat sem egyedül tartják, aki csincsillát, degut vagy patkányt akar, az számol ezzel." Ugyanez van a többi faj esetében is.


Ha ötszáznál kevesebb példány depressziós lesz a magánytól, akkor nem tartasz ötszáznál kevesebb példányt abból a fajból. Nyilvánvaló. Minek kell ezt külön a szádba rágni?

2023. febr. 28. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
69%
Azt is elmondtam már néhányszor, hogy A HOZZÁÉRTÉS TANULHATÓ. Ugyanúgy, mint az értő olvasás.
2023. febr. 28. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
#19 Egy álomvilágban élsz, ha te néhány csincsillát képes vagy összevetni egy majomállománnyal. Mi lesz a következő? A tengerimalachoz hasonlítod, ami megeszi a saját kölykét, miközben a majmoknál nemzetközi erőlködések vannak az észszerű szaporításra? Értem én, hogy végtelen pénzben meg területben gondolkodsz, de ennyire ne rugaszkodjunk már el a valóságtól, mert ennek semmi köze a kérdéshez. Persze, ha enyém lenne egész Afrika, akkor mindenféle állatot tudnék tartani, meg végtelen gondozót tudnék fizetni, és az egész kontinensből egy hatalmas vadasparkot tudnék csinálni...
2023. febr. 28. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!