Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék ezzel bármit...

Hogyan tudnék ezzel bármit kezdeni?

Figyelt kérdés
Kisgyerekkoromban volt egy kutyám, őt nem tudtam szeretni sajnos, mivel nem kedvelem a szobakutyákat. Miután elpusztult, pár év múlva örökbe fogadtunk egy spánielt, kinti kutyaként volt tartva. Őt nagyon szerettem. Kimentem 1 évre külföldre, és sajnos mire hazaértem, ő már rég elszökött, és elütötték. Jártam pszichológushoz, de ezen a traumán nem tudott segíteni. Szeretnék egy saját kutyát, de mivel dolgozom, így nem tudom megoldani a folyamatos felügyeletét, és félek, hogy baj lehet.
2023. márc. 16. 23:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Mivel akarsz, mit kezdeni?

Leírtad, hogy akarsz, de nem tudod megoldani.

2023. márc. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

Baromi egyszerű. Egyrészt gyenge ember vagy, ha ezen nem tudod túltenni magad, képzeld el, mi lenne veled, ha mondjuk veszel egy kölyökkutyát, akit 8-12-14-16 éves korában veszítesz el baleset vagy természetes okok által? Mi lesz veled, idegösszeomlás? Nagyszüleid élnek még? Bármelyik meghal, mi lesz veled, idegösszeomlás? Neked ez nem való ezek szerint.

Másrészt meg ha szerinted a teljes felügyeletet te biztosítani tudod 15 éven keresztül és anélkül neked nem lehet kutyád, akkor megint csak nem való neked jelenleg (ismétleg, JELENLEG) kutya, sőt, kb. semmi felelősség.

Harmadrészt meg hülye is vagy, mert a kiszökést nem a folytonos felügyelet előzi meg, azt az egy pillanatnyi nemfigyelés okozza, már ha nem behívható a kutya, ami súlyos hiányosság, ha nincs ránevelve, mert látod a ti kutyátok esetén is, hogy életmentő lenne, ha minden kutya behívható lenne a gazdi által. Ha azért nem vállalsz kutyát, mert a szüleidhez hasonlóan képtelen lennél a legalapabb dolgot megtanítani neki, akkor ne is akarj kutyát.

Negyedrészt akartam valami pozitívat is mondani, de közben egyre többször átolvasva annyira gyermeteg és idióta a kérdés, hogy egyszerűen nem tudok. Egyáltalán mielőtt elgondolkozol azon, legyen-e kutyád, olvass el pár szakkönyvet kutyákról, kutyanevelésről, aki párhónapos felkészülés nélkül vállal kutyát, az amúgy is egy felelőtlen, hülye, buta, elképesztően gyökér ember.

2023. márc. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
#2 Köszönöm, nagyon empatikus vagy. Mostanra teremtettem magamnak a saját egzisztenciámat, és szeretnék kutyát tartani, csak így nehezemre esik. Kérdésedre válaszolva mind a szüleim, mind a nagyszüleim halottak, mellesleg huszonéves vagyok. És emellett elképesztően hülye, felelőtlen és gyökér ember lehetek. Gratulálok! Erről ennyit.
2023. márc. 17. 00:08
 4/17 anonim ***** válasza:
52%
#3 Akinek nem inge. Ha ennyire magadra veszed az interneten egy idegen szavait, akkor mit fogsz csinálni, ha a kutyád nem fogad szót?
2023. márc. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy nem volt semmilyen kérdésem, a nagyszüleid meg szóba sem jöttek, szóval ne haragudj, a szövegértés sem megy, hogy akarsz kutyát tartani, ha valószínűleg el sem fogod tudni olvasni a kutyatartásról szóló könyveket?
2023. márc. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Ha sokat lenne egyedül akkor rossz szokások is ki alakulhatnak (szorongás ebből adódhat sok ugatás nyüszítés akár unalomból is, kárt okoz magának,vagy a házban stb) Szomszédok nem tudom milyenek de sok gond adódik a kutyák ilyen felvett vagy kialakult szokásaiból.(nekem 3 van nem volt egyszerű eleinte)

Jól gondold át mert a te életed is meg nehezítheti,ha nincs időd és türelmed.

2023. márc. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#6 Köszi a hasznos választ!🙂
2023. márc. 17. 00:25
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
#7 Majdnem megkérdeztem, hallottál-e költői kérdésről, de ide te hisztizni, magadat sajnáltatni, válaszolókba belekötni jöttél. Tehát gyakorlatilag neked gyártották az internetet. Örülök, hogy végre "találkozhattam" fajod egy példányával, eddig csak legendákban hallotam rólatok.
2023. márc. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
#9 Én csupán választ szerettem volna kapni a kérdésemre, semmi egyebet. Mea maxima culpa.
2023. márc. 17. 00:54
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

Pedig a választ megkaptad tőlem is.

De a szádba rágom a kedvedért:

1. Ha még mindig traumaként érint a spániel elvesztése, valamit tegyél rendbe magaddal, menjél el terápiába, akármi, mert ez nem normális.

2. Nem kell nonstop felügyelni a kutyát ahhoz, hogy ne essen semmi baja.

3. Elég normálisan felkészülni a kutya érkezésére, aztán felelősségteljesen és következetesen foglalkozni vele.


Mondom én, hogy nem megy a szövegértés.

2023. márc. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!