Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék ezzel bármit...

Hogyan tudnék ezzel bármit kezdeni?

Figyelt kérdés
Kisgyerekkoromban volt egy kutyám, őt nem tudtam szeretni sajnos, mivel nem kedvelem a szobakutyákat. Miután elpusztult, pár év múlva örökbe fogadtunk egy spánielt, kinti kutyaként volt tartva. Őt nagyon szerettem. Kimentem 1 évre külföldre, és sajnos mire hazaértem, ő már rég elszökött, és elütötték. Jártam pszichológushoz, de ezen a traumán nem tudott segíteni. Szeretnék egy saját kutyát, de mivel dolgozom, így nem tudom megoldani a folyamatos felügyeletét, és félek, hogy baj lehet.
2023. márc. 16. 23:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell egy kutyat alapvetoen 0-24-ben szorakoztatni, a legtobb ember dolgozik es tart allatot.

Csak munka elott es utan foglalkozni kell vele, setaltatni, stb. Ez egy dolog.


A masik meg az, hogyha kinti kutya kell, lehetoleg atombiztos legyen a keritesed es kinti fajtat valassz. A spaniel nem eppen kinti kutyanak valo volt sajnos, szoval ezt nagyon-nagyon at kell gondolni.

Es ugye a keritesnek muszaj jonak lennie.

Ha tudod vallalni ezeket, a foglalkozast meg a keritest es optimalis fajtat valasztasz, akkor miert ne tarthatnal kutyat :)

2023. márc. 17. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
72%

Nem kell kutyát tartani. Eleve milyen hozzáálláy hogy nem szereted a szobakutyát?

Kint tartani kutyát nem annyira életbiztosítás, ismerősöm kutyája is kiszökött és elütötte a vonat...

Persze a kerítést meg lehet normálisan csinálni ha valaki akarja, de a legtöbb kutya társas lény és a seggedbe gyógyulva érzik jól magukat sok simivel. Persze lehet kinn is foglalkozni vele de az emberek az idejük nagyobb részében általában benn a házban vannak, tévéznek, főznek, takarítanak stb. Kutyának jobb ha ekkor jöhet utánad nézheti, elcsíphet egy-két simit, falatot, beszélnek hozzá.

Az hogy a kertben várja hogy valaki járjon már arra az borzalmasan unalmas nekik. Túl okosak ilyen ingerszegény magányhoz és szeretetlenséghez.

Még a macskám is sír utánam ha elmegyek itthonról pedig a macskák kevésbé igénylik a szoros kontaktot, mint a kutyák.

Egy élete van a kutyáknak is, és mind egyéniség, nem pótolhatóak egy ugyanolyan kinézetűvel...

Borzalmas az állattartás helyzete, sokan még mindig úgy tartják mint egy haszonállatot.

2023. márc. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
#12 Azért álljunk már meg egy szóra, az, hogy te tévézés-főzés-mosogatás közben egyszer-kétszer megsimogatod a kutyádat, az tök jó, de nem MINŐSÉGI IDŐ, amit a kutyával töltesz. A kinti kutyáknál normális gazdival pont az van, hogy naponta több óra hosszán keresztül a házban van hagyva az a krva okostelefon, és a kutya van a középpontban. Én még olyan lakásban tartott kutyát nem láttam, amivel annyit foglalkoztak volna, mint egy kintivel, ő csak lábatlankodhatott és összeszőrözhetett mindent, nevelve meg nem volt.
2023. márc. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

12-es valaszaban en is erzek nemi tulzast, azert vannak kutyak, akik igenis tok jol elvannak kint, rendszeres foglalkozas mellett persze.

Es szerintem rohadtul nem nagy kunszt arra se vigyazni, hogy ne szokjenek. Most epp benti kutyusom van, de elotte a csaladi kutyank kinti volt. Egyszer nem szokott el, mert egyreszt nem akart, setaltattuk naponta, masreszt ivartalan volt, harmadreszt meg a kapuszabalyt jol ismerte, megtanitottuk neki, szoval ha mittudomen, kihuztam a kukat a haz ele es nyitva maradt 1 percig a kapu; a kutya nem rohant ki, mert engedely nelkul ezt nem tehette meg.


Szoval nyugodtan lehet azt a kutyat tanitani is, senki nem tiltja meg.


Viszont 13-as, veled abban nem ertek egyet, hogy azert magamon latom, egy benti kutya valojaban mennyivel tobb foglalkozast is kap. Most nem tudom miert fontos feltetlenul, hogy “minosegi” legyen az az ido a nap 24 orajaban. De ha mar ott a kutya mellettem, akkor megsimogatom neha, sokszor csak ugy eldobok neki bent egy jatekot, beszelek hozza, stb. Ezen kivul termeszetesen jarunk setalni.


Nekem ez azert osszessegeben akkor is tobb foglalkozasnak tunik.

En olyan kinti kutyat nem lattam meg, akivel annyit foglalkoztak volna, mint egy bentivel :)

Hiszen az lehetetlen.

Es a nevelest se ertem hogyan jon ide. Azert nem neveled, mert benti? Mi van?

2023. márc. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
48%

#14 Rengeteg embernek szobadísz a kutya, és igen, nem nevelik.

Amikor nekem kinti kutyám volt, minden nap 3 órát játszottam/tréningeztem vele, heti 3x vittem akadálypályára, és ha volt rá alkalom, terelőversenyen is kipróbálta magát. Nem tudom, az, hogy tévézés közben megvakarnám a fülét, ha bent lenne, mennyit segítene - bár én amúgy is sokszor a kertbe ülök ki olvasni a diófa alá, szóval ez is benne van. És a környezetemben is ezt látom, nem is nagyon ismerek olyat, aki az ideje nagy részét a házban tölti. Örül munka után, hogy szabad levegőn lehet.

A kinti kutya nem azért van, hogy kint legyen, én meg bent, az értelmetlen lenne. Ahogy benti kutyánál is értelmetlen, hogy mindenhova vedlik, mindig a lábam alatt van, de normálisan foglalkozni nem lehet vele, mert ne mondd, hogy a lakáson belül olyan messzire dobod a játékot, hogy értelme legyen. Vagy pl. a tacskónak a lakáson belül építesz műkotorékot kincskereső játék jelleggel.


A szökést sem értem soha, legelső dolog, amit megtanul a kutya a behívhatóság. Az életét mentheti meg. Na meg a kerítés. Apámnál a tüzelő szuka volt az, ami a 41 centi marmagasságával helyből átugrotta a másfél méter magas fa kerítést. Került még másfél méter vasrács a kerítésre. Mindent meg lehet oldani, csak normálisan kell hozzáállni.

2023. márc. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szerintem neked nem igazan van fogalmad a benti kutyatartasrol. Lattal esetleg egy rossz peldat, aztan ebbol mar olyan messzemeno kovetkezteteseket vontal le, amit nem kene.

Attol meg, hogy a kutya benti, nem azt jelenti, hogy a budos eletben nem viszem ki, nem jarok vele sehova, nem nevelem, nem setaltatom, nem viszem uszni jo idoben, csak es kizarolag bent jatszok vele meg bent epitek neki nem tom mit.

Igen, en speciel irtam, hogy mondjuk eldobom neki a jatekot bent, de ez nem azt jelenti, hogy ki nem viszem es kint nem labdazok vele!

De oke.


Es termeszetesen takaritani kell, aztan maris nem fulladsz bele a szorbe. Lehet ez most ujdonsag szamodra, mert az ismerosod vagy a nem tom ki, aki szarul tartja a kutyajat nem csinalja, de normalis ember takarit..:D


Egyebkent en is irtam, hogy a szokest nem ertem kinti kutya eseteben. Szerintem is hulyeseg, hogy ezt ne lehetne megakadalyozni.

Es kiemelnem azt is, hogy en ebben a kerdesben ugymond partatlan vagyok, mert volt kinti kutyank is, meg benti is es latom, hogy lehet jol csinalni mindkettot.


Csak ezeket a tulzasokat nem szeretem, egyik reszrol se, hogy az egyik valaszolo szerint a kinti kutya boldogtalan, te meg azt mondod, hogy a benti kutyakat ugy tartjuk, mint a nem tom, horcsogot, kvazi bezarva es soha ki nem engedve.


Mindketto allaspont akkora baromsag, hogy csak na!

Es egyebkent akkor is vallom azt, hogy azert egy benti kutyanak tobb passziv foglalkozas jut, mint egy kintinek. De ettol fuggetlenul egyik tartasi mod se rosszabb, mint a masik.

2023. márc. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
#16 Egy pillanatig sem tagadtam, hogy az ismeretségi-rokonsági körben látott benti kutyák alapján vonok le minden következtetést. :) Én még nem láttam benti kutyás lakást, ami ne lett volna egy fertő, ha aznap takarítottak, akkor esetleg 2 órán keresztül bírom azon a helyen.
2023. márc. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!