Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Rettegek a pókoktól?

Rettegek a pókoktól?

Figyelt kérdés
rettegek a pókoktól. ez kb akkor kezdődhetett, mikor egy táborban kellett aldununk 1 északára. és ott ugye elég sok pók van. konkrétan mindenen pók mászkált. mostanáig meg már annyira félek tőlük ha meglátok egy pókot nem sikoltozni kedzek, hanem sírni. :s múltkor leakartam fújni kemotoxal de nem mertem közelebb menni, így bemászott az ágyam a mögé, egész északa nem aludtam semmit.. este pedig mindig kirázom a takaróm, pizsamám alvás előtt, h nincs-e benne pók, pedig még sose volt benne pók. mit tegyek ez ellen? :( 15 éves vagyok
2010. okt. 12. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
győzd le a félelmed.
2010. okt. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem olyan egyszerű legyőzni a félelmét.. én a darazsaktól rettegek. bejött egy a szobámba (lódarázs), szétfujtam hajlakkal (mindez hajnalban), és kint aludtam a nappaliban... reggelre eltűnt, feltúrtam a szobám minden pontját, de fogalmam sincs hova lett...

nézz körül boltokban, hogy nincs e valamilyen cucc ami elriasztja a pókokat. én teljesen megértem a félelmed, énis félek a pókoktól, de nem olyan szinten mint a darazsaktól.

2010. okt. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát most h mondtad a darázst, nem is tudom melyiktől félek jobban. de mivel pók gyakrabban van nálam, ezért tőlük rettegek. most is van itt egy, nem is kicsi. ez is az ágyam közelébe, mint mindegyik. azt hiszem ma sem fogok sokat aludni.
2010. okt. 12. 22:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálam a kemotox bejött... Vizsgaidőszak, nagyban tanulom az anyagot, már éjjel 12... Görnyedek a kanapén, és csak bambulok, egyszer egy egy cm-es testű, de lábaival vagy 10 cm-es pók sétált keresztbe előttem a kanapé tetején!!! Kb 20 cm-re tőlem... Szobatársam már aludt, ezért nem sikítottam, de akkorát ugrottam ijedtemben... Elővettem a kemotoxot, és lestem, mikor mászik le a bőrkanapéról... Éjjel 2ig tanultam, csak a gurulós-forgós székemen mertem ülni, mondván oda csak nem mászik fel, még a lábam se érte a talajt.... És mondom, 2 körül találtam meg... Megint átmászott a talajon, akkor követtem és egy nagyon nagy adag kemotoxot rányomattam. A pók ment tovább, felmászott a szekrény mögé. Akkor kapott még egy adagot...

Mondom ez csak elég neki... Hulla voltam, úgyhogy muszáj volt aludnom, de reggel egyből megnéztem, és nem volt a szekrény mőgött!!! Egész nap kerestem, de sehol nem volt... Végül másnap reggel vetem észre, hogy még a szekrény lábáig elmászott, és ott döglött meg... Csak mivel parketta van nálunk, ezért a pók amorf feketesége beleolvadt a kicsit öregecske parketta fekete amorf foltjaiba... Azért nem láttam addig...

De happy end, én nyertem... :D

Tanulság: együttérzek veled. Én is félek tőlük, és nem szeretem a pókokat. De Mo-n kevés olyan pók van, ami képes átszúrni az emberi bőrt. Ezek mérge sem halálos.

2010. okt. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell félni a pókoktól,mert nem harapnak meg akkor sem ha rád másznak és nyugodt maradsz,csak ha elkezdesz pánikolni és lecsapni.Egyébként meg azt mondják,hogy az ember élete folyamán min 8 pókot nyel le alvás közben.A darazsaktól való félelmem furcsa módon győztem le,hogy bíztassam azokat a válaszolókat is,akik a darazsaktól félnek.Horvátországban nagyban ettem a tenger gyümölcsei rizzottóm,mikor egy darázs rászállt az ujjamra.Mivel a rákot bontottam ki előtte rajta volt az ujjamon a szósz és azt nyalogatta le.Meg se mozdultam,mikor jóllakott elszállt.Azóta nem félek tőlük :) De viszont a pókoknál nem működik ez a módszer :( Csak úgy lehetséges ez is ha meggyőzöd magad arról,hogy nem veszélyesek rád nézve és nem félsz tőlük.Azt nem ajánlom,hogy mászass magadon pókokat,mert tuti bepánikolnál is az baj lenne.Tudom,hogy ez nehéz dolog.
2010. okt. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
SzentÉG! Lenyelni a pókot?:O Úristen! Ezt hol olvastad? FÚJ! Nekem a szüleim úgy akarják eltűntetni a pók-fóbiám, hogy pókot vásárolnak..
2011. júl. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Önbizalom! Én is iszonyatosan félek a pókoktól, pedig fiú vagyok!:) Egyetlen dolog van, ami miatt semmitől nem félek. A hatalmas önbizalmam. Csak magadba kell sulykolni hogy erősebb vagy nála, semmi kárt nem tud benned tenni, stb, stb...:D Én a bogaraktól is nagyon féltem...és tudjátok, hogy győztem le? Papám méhész, és elég gyakran kell mennem segíteni. 1-2 éve még remegtem, annyira féltem, már attól is, csak a ruhámra rácsimpaszkodott pár...Egy idő után elmúlt a félelmem, rutinosan dolgoztam velük...aztán tegnap előtt megint kellett menni segíteni, és valahogy bejutott egy a fejvédőm alá...na akkor nagyon féltem. De erőt vettem magamon, és mondtam, hogy ugyan nem fogom feladni egy kis méh miatt a munkát, megígértem a papámnak, hogy megcsinálom...ha bepánikoltam volna valószínűleg nem lettem volna kész, mivel már zuhogott az eső...egyszerre kb 30 méh rám jött, mert lyukas volt elöl a kaptár, és szegények fenyegetésnek észleltek...Amelyik bejutott a ruhám alá, az jól tarkóncsípett, de még akkor sem csináltam semmit, hagytam a francba...pedig köztudott, hogy a fullánkot azonnal ki kéne venni, mert az még magát folyamatosan fúrja be a bőrbe és a mérget is nyomja ameddig van. A méhet összenyomtam amelyik megcsípett, de kb 3 óra múlva, amikor már hazaértem, akkor vettem ki a fullánkot a nyakamból, meg az összenyomott méhet a hajamból...Ma reggelre(vagyis tegnap:P) igaz, bedagadt az egész tarkóm, meg bemerevedett, és kettő nyirokcsomó is előbukkant a nyakamon...De legalább nem félek többet a bogaraktól! Ja és a méhnek erősebb a mérge és jobban is fáj a csípése mint a darázsnak, ha tovább bent marad a fullánk! Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett!:D
2011. júl. 24. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nem kell félni a pókoktól. Magyarországon két pókfaj van, amelyeknek a mérge veszélyes lehetne az emberre, de egyik sem potenciális gyilkosunk... Utána kell olvasni!


Egy pókcsípés nem feltétlenül rosszabb, mint egy darázscsípés, valamint olyan ritka, mint a fehér holló!



Tele van a szobám pókokkal, rengeteg pókot fogtam már be, eresztettem már el jobb, biztonságosabb helyen, s még egyszer sem csíptek meg. (na jó, egyszer a hasamon, de akkor is azért, mert nem vettem észre észre és a pólómat rányomtam - tehát védekezett)


Nézzetek pókos képeket, majd videókat, majd fogjatok meg egy kis pókot és hagyjátok, hogy a karotokon mászkáljon. El fog múlni a félelem, ennek ez a módja!


Rendkívül hasznos állatokról van szó.

2011. okt. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!