Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi lehet a baja az ékszerteknő...

Mi lehet a baja az ékszerteknősömnek?

Figyelt kérdés

Van két ékszerteknősöm, eddig nem volt velük semmi baj, de az egyik megbetegedett. Úgy kezdődött, hogy egyik nap nem evett, és utána másnap a szemét sem akarta nagyon kinyitni. Kérdeztem állatorvost is, és a kereskedőt is akitől vettem, hogy mi lehet a baja, és mind a ketten azt mondták, hogy 3 baja lehet:

téli álmot akar aludni (de nem hideg a vize, és a másik teknősnek semmi baja)

vitaminhiánya van (ezt sem hiszem, kemény a páncélja, és ugyan azt kap, mint a másik, és az utóbbi időben több marhaszívet is kaptak, mint azelőtt)

szemgyulladása van (erre gyanakodtam, és kapott szemcseppet, szemzsírt és azt javasolták, hogy napi fél órát langyos kamillateában legyen)

már kicsit több, mint egy hete beteg, és azóta nem eszik, a szemét csak a kamillatea után szokta kinyitni és akkor is csak rövid időkre, de az utóbbi 1-2 napban mintha fel lenne duzzadva a nyaka és az első lábai között, és a hátsó lábai és oldalt a páncélja között, a farka test felőli részén is egy kicsit, és a hasán a páncélja is a hátsó lábai felőli részen. Még fiatal, a páncélja 5 cm hosszú, és 4 hónapja vettem, ő volt a legaktívabb és a legfürgébb,ezért gondoltam, hogy nincs semmi baja (vitaminhiány, stb.), de most tanácstalan vagyok, azt mondták, hogy egy hetet is kibír evés nélkül, de most már nagyon kezdek aggódni érte, nem tudom, hogy mi a baja, és tanácstalan vagyok.


2009. jan. 2. 13:23
 1/4 anonim válasza:
az A vitamin olajat próbáltad már? az én tekimnek ez segített!!!
2009. jan. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ezeket az állatokat kevéssé lehet gyógyítani,az állatorvosok nem igen foglalkoznak vele mindenképpen különítsd el a másiktól....ha nem fizikai vagy valamilyen bélproblémája van akkor a másikat is megbetegítheti. a kamillateát alkalmazd és próbálj valami másfajta táplálékot adni ....esetlegesen nem lehet,hogy a tartási helyen akkora kövecskék vannak amik a táplálékra ragadva a bélcstornába kerülhetnek.

jobbat én sem tudok...várj.

2009. jan. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
tettél mostanában ujj dolgot az akváriumba? mert ha igen a szem probléma ennek a jjele is lehet!
2009. jan. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az enyémnek is ez volt a baja, én elvittem állatorvoshoz, és kapott pár kör vitamininjekciót:) Azóta semmi baja:)

Remélem segítettem.

2010. febr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!