Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A nagyobb múlttal rendelkező...

A nagyobb múlttal rendelkező kereskedések, szaporítóktól veszik át az állatokat a piacon? Az eladó, tulaj azt mond az érdeklődőnek egy kiválasztott állatra, amit akar.

Figyelt kérdés

Mindig is voltak rágcsálóim, de tenyésztőre nem sikerült találni, degu esetében, így mindig reméltem hogy a pár hónapos kölykök rendben felnőnek, és az életkorukat is pozitívan befolyásolja az odafigyelés.


Sajnos mai napig az él az emberben hogy a kereskedések a pénzt nézik az állatokba, másodlagos az egészségi állapotuk, utána pár hónap múlva elhullik a választott állat.


A kérdésem pedig hogy ritka állatokat honnan szerzik? Csincsilla, cukormókus, pele, degu

Nyugaton is reneszánszát éli a szaporítás, vagy ma már érdekük hogy egy Győri kereskedés mondjuk, megbízható partnerrel álljon kapcsolatba ha igény van tenyésztett állatra?


Hollandiából érkezett degu családot már láttam kereskedésben, egészségesnek tűnő szép egyedek voltak a szülők és a kölykeik is.


2023. nov. 7. 00:45
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Ne ringasd magad ebben. A legolcsóbb kínai tucat tenyésztőtől szerzik be.

Ha tenyésztőtől akarsz állatot, azt neked kell felkutatni.

2023. nov. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%

Nekem vannak pelèim ès cukormókusaim is. A mókusok mèg fiatalok,nem szaporodtak. A pelèk rendszeresen szoktak. Beveszik állatkereskedèsben. 2 helyen szoktam őket leadni. Mondhatni nagy múltú helyek, legalább 15-20 ève működnek.

Nincsen semmi hivatalos papírom hogy tenyèsztő lennèk.

Az tuti hogy az Alphazooban csak papírokkal rendelkező tenyèsztőtől vesznek be állatot (legalábbis nálunk). Gondolom a hasonló nagyobb kereskedèsekben is.


Mondjuk pl vettem már törpehörcsögöt "neves tenyèsztőtől", ès annyi volt csak hogy egy nevetsèges, 5 èves gyerek szintjèn összeszerkesztett hörcsög anyakönyvet/felmenői papírt adott hozzá. Ilyen baromságot bárki tud csinálni. Tehát mitől tenyèsztő a tenyèsztő?

Tudom hogy van kisállattenyèsztő okj, de ezek biztosan nem vègeztek el ilyet. (A "hivatalos" oldalukon kitennnèk, említenèk)

Biztos nem vállalkozók sem. Nem adóznak utána. Számlát nem adnak.

Ez ilyen bemondásos alapon megy hogy valaki hörcsög/mókus/stb kisállat tenyèsztő.

Halakkal is foglalkozok. A díszhal tenyèsztőknek az oldalukon kint szoktak lenni az okleveleik, ilyen-olyan díjak, stb. Ránèzèsre látod ki a tenyèsztő. A neves kisállat tenyèsztők ezzel ellentètben semmit se tudnak felmutatni, nincs szakirányú vègzettsègük, szaporítók mind.

2023. nov. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
18%
Goooondoltam hogy le leszek pontozva az őszintesègèrt 😂😂😂😂😂😂😂😀
2023. nov. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

"Tehát mitől tenyèsztő a tenyèsztő?"



Magyarországon? Ugyan mitől...


Fizeti az adót mint az állat cserébe kap egy regisztrációs számot a nyilvántartásba.


Az állatok szempontjából ez nem oszt nem szoroz!

2023. nov. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!