Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá anyukámat?

Hogy vegyem rá anyukámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval nagyon szeretem a lovakat. És úgy érzem, hogy meghalok, ha nem mehetek lovagolni. Eddig is imádtam őket,de valahogy most érett meg bennem a dolog, hogy én lovagolni akarok. Sajnos nem vagyunk milliárdosok, és hát a lovaglás egy elég drága dolog.

És már tök jól haladtam anyuval, hogy megengedje, mert csak jó jegyeim lesznek, nem gépezek, takarítok, és még a zsebpénzemet is erre költöm...stb.

Erre ma hallotta a Híradóban, hogy egy velem egykorú (13 éves) lányt ledobott a lova, és most élet-halál között van.

Hogy vehetném rá mégis, hogy engedje?


2010. nov. 22. 19:17
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Tolna megyében. Tamásitól nem messze.
2010. nov. 25. 17:24
 12/17 anonim ***** válasza:

A lovaglás nem veszélyesebb annál,mintha kimennél az utcára.Mint fentebb írta valaki,elüthet egy autó,megtámadhat egy pedofil,elüt a hajókötél stb.Isten ne adja.

A ló fegyelemre,önuralomra tanít,a sport egészséges.

Mondd meg anyukádnak,hogy itt van pl. az én párom,40 éve lovagol hivatásszerűen,volt sík/gát/akadályzsoké,munkalovas,és nem bérlovardai lovakon,hanem tréningben lévő angol telivéreken,és köszöni,jól van.Továbbá van vagy egy tucat vele egykorú kollégája,ők is jól vannak.

Úgyhogy itt az ellenpélda a kislány balesetére.

2010. nov. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt vegyétek figyelembe, hogy a csajszi magára az aszfaltra esett.

Egy lovardában nem aszfalton történik a lovaglás, hanem homokon vagy gyepen. Óriási külömbség van a kettő között.

Én egyszer biciklivel taknyáltam mert szabálytalanul elém fordult egy autó. ( nem adott elsőbséget ) és nem mentem gyorsan, és nem estem magasról, ám úgy összetörtem magam, hogy stoppolni kellett.

Estem nem egyszer lóról is, jó nagyot, de kis zúzódáson kívül semmi bajom nem volt.

2010. nov. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát abban igaz a dolog, hogy nem olcsó mulatság hetente 2-3 ezer forintokat ellovagolni + az alap felszerelés, de anyukád örülhetne, hogy sportolni szeretnél és nem csak a gépen lógni, vagy zülleni valahol a városban.

Az esés benne van a pakliban, de hát hol nincs rizikó? Ha a tudásodnak megfelelő lovat kapsz és egy jó oktatót + felveszel kobakot,gerincvédőt akkor nem nagy a kockázat. Persze bármelyik ló megijedhet, vagy a saját bénaságodból leeshetsz, de ezzel számolni kell. Kb olyan mint az autóvezetés, hiába tudsz jól vezetni, egy külső körülmény miatt ott is lehet baleseted.

Esetleg várj, míg egy kicsit nagyobb leszel akkor lehet megengedi. Lovagolni elkezdeni sose késő.

2010. nov. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Maximálisan támogatlak kobak és gerincvédő kell!A baleset felelőtlenség volt,hogy magára hagyták a kislányt ráadásul a falu főutcáján ahol még az amúgy nyugodt ló is bármitől megijedhet!Egy lovardában aki kicsit is ad magára előbb futószáron és megfelelő lovon tanítanak lovagolni.Ráadásul a lónak nyugodt körülmények között.Keress egy lovardát és kezd el.Később majd a mamád is megbékél!A pénz se lehet akadály,mert sok lovardában engedik ,hogy lejárj ismerkedj a lóval segítsd megpucolni stb és ennek fejében tanítanak lovagolni,legalább is amig eldöntöd,hogy valóban ez-e az amire gondoltál.Esetlegesen arra az időre felszerelést is bíztosítanak.Legalább is mi így csináljuk!Csak azért nem mondom gyere hozzánk mert messze vagyunk tőled !
2010. nov. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a sok választ! :)

Utolsó: Mennyire messze? Melyik megyében?

2010. nov. 28. 13:11
 17/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok Kisoroszi a Szentendrei-sziget északi csücskén van Bp-től 40 km-re
2010. nov. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!