Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan "teleltethetném" a...

Hogyan "teleltethetném" a katicát?

Figyelt kérdés

Van a lakásban egy Katica, szeretném, ha túlélné idebenn a telet ha már itt van. Mit adjak neki? Vagy hova rakjam, hogy tudjon enni? tetves virágunk nincs idebenn. Már volt korábban is idebenn télire katica, de azok mindig meghaltak vmi baleset folytán...

Rá szeretnék vigyázni:)

Szerintetek?

hülye ötlet?


2010. dec. 4. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Hülye ötlet, de miért ne lehetne megpróbálni :)

Szerezz be egy levéltetves növényt, az majd otthont ad neki :)

2010. dec. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé.

Aranyos, hogy gondoskodni szeretnél róla, de az életnek megvan a maga rendje. Tedd ki egy védett helyre, mondjuk valami fűtetlen tároló, ól, padlás, ahol nem fagy meg. Vagy bevackolja magát valahová, vagy elmegy majd. Így a legjobb neki.

2010. dec. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tetű télen kint se nagyon van, úgyhogy szerintem a kati ellesz nélküle. Szerintem is valami védett helyre kéne tenned, ahonnét ki tud jutni, ha akar. Pince, padlás, fás kamra, ilyenek jutottak eszembe. Ha a lakásban marad, tartok tőle hogy túl meleg lesz neki és kiszárad, de lehet, hogy bent is kibírná.
2010. dec. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Kriszti83 ***** válasza:
Aranyos gondolat :) De hogyan tudod szemmel tartani, etetni? Írj ha sikerült!
2010. dec. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak akkor próbáld meg átteleltetni, ha rendes sötét piros alapon 7 pötty van rajta, mert a világosabb alapon több vagy kevesebb pöttyel rendelkezőek a Harlekin katicák, amelyek veszélyesek az itthoni védett 7 pettyes állományra, meg a növényekre is. Azok pusztítani kell, esetleg borítékban elküldeni őket a velük foglalkozó szervezethez.

[link]

2010. dec. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Azt hittem majd lefognak hurrogni, hogy milyen hülye ötlet.

Hát az a helyzet, hogy ma még nem láttam a katicát. De ha megtalálom csinálok neki almot :D

Ez igazi katica, volt benn több Harlekin is, de azok csúnyák, rájuk nem figyeltem, meg az egyiket a könyvemben találtam meg a suliban amikor kinyitottam :D :S Szegééény.

Majd szólok ha van vmi :D

Köszi a válaszokat még egyszer! :)

2010. dec. 5. 15:33
 7/7 A kérdező kommentje:
ááá itt van ideszállt hozzám :D
2010. dec. 5. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!