Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Megöljem a "katicát"?

Megöljem a "katicát"?

Figyelt kérdés
Találtam a falon egy katicabogarat, de csak a szárnya elülső részén vannak pöttyök. Vagyis lehet hogy az a kártékony katica költözött be hozzánk, ami allergiás tüneteket okoz és írtja a hazánkban őshonos hétpettyes katicát. Mit csináljak vele?
2011. nov. 10. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne!! Semmiképp ne öld meg, még akkor sem ha kártékony!! Esetleg gumikesztyűbe tedd be üvegbe őt/őket ha többen vannak és vidd el messzebbre!! De ne öld meg!! Ennyi erővel megölhetnénk a pittbullt is csak azért mert a Gazdája rosszra tanította, és mondjuk megharapott!! Ne öld meg, csak vidd el!!
2011. nov. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Vidd add be az allatkertbe ...en meg soha nem lattam olyan katicat :)
2011. nov. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Engedd ki szerintem is, elsővel értek egyet. Ma én is kiraktam egy bogarat. :))
2011. nov. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szegény pára csak azóta számít kártékonynak, amíg az ember hibájából ide nem került. Ő nem tehet semmiről, ne bántsd. Különben meg a kártékonyság is relatív. Az ember pl. sokkal kártékonyabb faj nála, ennyi erővel azt is irtani kellene.
2011. nov. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

[link]


meg kéne ölni

2011. nov. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is olvastam hogy harlekin katica lehet, és be is azonosítottam a kép alapján. Ő már nem lesz veszélyes a "hétpettyeseinkre".
2011. nov. 11. 13:41
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Remélem következő életedben te is harlekin katica leszel....
2011. nov. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
Első vagyok, és egyébként nálam is voltak már ilyen katicák, és nem öltem meg, csak elvittem. Pontosan piros feketékl voltak, és el is mentek. Semmiképp ne öld meg!!
2011. nov. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagy állatbarát, természetvédő vagyok aki a legyet sem képes bántani. De ezeket a harlekin katicákat ki kell irtani az országból, mert képes a kihalás szélére vinni hétpettyesünket, sőt tönkreteszi a termést is. Attól még Ázsiában boldogan eléldegél. Az invazív fajok közös jellemzője, hogy elnyomja az őshonost például a parlagfű, bálványfa, vagy az akác, ezeket is irtani kell, hogy ne tegye tönkre a helyi populációt.

A múlt héten vagy száz harlekin katicát megöltem, de meg kell mentenünk az értékeinket, ez most tényleg összefogást igénylő dolog.

[link]

2011. nov. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Én nem "értéket" én életet mentek.
2011. nov. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!