Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Zablával, vagy nélküle?...

Zablával, vagy nélküle? (többi lennt)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy mi ez az új őrület, hogy a zabla állatkínzás, és nem szabad használni. Én értem, hogy nem a legjobb megoldás, de szerintem ha lenne jobb, akkor több ezer év alatt kifejlesztették volna már, plusz vannak olyan lovak, amelyeket nem lehet megfogni máshogy. Nem vad lovak, csak gyorsak, és rohannak mint akit ágyúból lőttek ki.


Nem vitatom, hogy igaz, vagy jogos ez az állítás, csak szeretném, hogy valaki normális érvekkel alátámassza, hogy miért nem jó ez a lónak.

Kösz:)


2010. dec. 8. 20:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Minden lovat meg lehet fogni, mivel nem zablával kell megfogni hanem üléssel...
2010. dec. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Olyan lovak nincsenek amiket csak úgy nem lehet megfogni. Olyan lovak vannak, amik rosszul vannak belovagolva, esetleg más a probléma. És ez megint nem a ló hibája.


Amikor egy lovat felveszel akkor nem a szárat használod elsősorban, hanem az ülésedet. Nagyon sok ló esetében egy megfeszített derék elég a felvételhez, így nem is kell a szárhoz nyúlni.


Ha téged felültetnek egy normálisan belovagolt lóra, de nem adnak szárakat a kezedbe, akkor is tudnod kell fordítani, magasabb jármódba emelni és felvenni. Ez egy teljesen alap dolog.

2010. dec. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Az utolsó jól mondja. Elvileg te is megtudod csinálni, ha tudsz lovagolni, és ezt futószáron tesztelheted is, hogy a futószárazó ember csak fogja a szárat de az irányítás a te kezedben van, de nem használod a szárakat. Ha belovaglási probléma van a lóval akkor át kell lovagolni.
2010. dec. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Egy jól belovagolt lóval ezt meg lehet csinálni, igazán egyszerűen.

Egy arab félvért lovagoltam egy ideig, kantár nélkül is simán ment, csak majré-madzagot tettem a nyakába, hogy ha valami van, mégse a sörényét tépjem meg.


Na most van egy ló, egy lipicai félvér, iszonyúan temperamentumos. Belovaglás alatt áll, és mindig tele van a segge. Egy kis ideig csavart zablával lovagoltam, úgy gondoltam, nem lehetett megfogni. De soha nem téptem a száját, tudtam, hogy nagyon finoman kell, különben elb@zom. Idővel rájött a ló, hogy nem akarok neki rosszat, visszavett magából. Egy óráig futószáraztam mindig előtte, fél percet pihent, és mint a duracell nyuszi, újra felpörgött.

Szóval hamar visszavett, és ekkor váltottam csikózablára.

És amikor már megnyugszik, akkor üléssel is visszább lehet fogni, attól nyugszik meg, ha leülök mélyen, full nyugodtan, és odaadom neki a szárakat.

Úgy tervezem, hogy egyre gyengébb zablákat rakok be neki az idő múlásával, és egy szép napon kötőfékkel fogom kivinni.

Szerintem az elején egyes lovaknak szükségük van arra, hogy kicsit lejjebb vegyük az egójukból.

És nem utálja, amit csinál, örülök is neki, hogy ilyen nagy ördög, mert bármire be lehet majd fogni, a lényeg, hogy levezesse az iszonyat energiáit.


De ez az orrcsonttöréses dolog bizarr... o.O

2010. dec. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A paccomat sokáig feszítővel lovagoltam, becsatolt állszíjjal. Úgy vitt terepen, mint szél a sz*ros papírt. De aztán egy idő után már meg tudtam fogni, aztán váltottam vékony (western) csikózablára és martingálra, most már egy kétszer tört vastag csikózablával lovagolom és csak néha kell a martingál, mikor jobban tele van, illetve ha csapatban megyünk (egyedül jobban viselkedik), sőt ha úgy tartja kedvem csak rádobom a csomózott kötőféket felülök szőrén és megyek vele a nagyvilágba :)

Egymáshoz fejlődtünk, jobb lovas lettem általa és sokat tanultam mellette :)

2010. dec. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Pár válaszolónak pedig csak azt tudom mondani, hogy én azon nem tudok változtatni, melyik ló hogy van belovagolva, és azért az hogy egy egy valaki kipróbál ezt-azt, szerintem senki nem vállalná azt, hogy így csapjunk bele a lecsóba módszerrel felültet egy 15 éves gyereket kötőfékkel. A ló bármitől megijedhet, attól még, hogy nyugodt..

Egyébként még annyi, hogy szerintem azért nem akkora sz@r dolog az a zabla, mert azért azt beveszi egy pillanat alatt, a hevederhúzásnálmeg felrúgna, meg odacsíp..

2010. dec. 11. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!