Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi számít állatkínzásnak? Ha...

Mi számít állatkínzásnak? Ha egy előadás keretében nyulat altatnak el és trancsíroznak szét az az?

Figyelt kérdés
2010. dec. 14. 16:05
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
88%

jézusom!!:(:(:(


fordulna ki a bele annak, aki ilyet tesz egy állattal.

vagyis ne, mert akkor nem szenved...

inkább vágják le az összes végtagját, széééépen lassan...

tudom, roh@dék vagyok, de egy percig sem sajnálnám az illetőt...

2010. dec. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
16:38 áá, ilyet nem kívánok neki. Csak azt, hogy vele is tegyék meg ugyanezt, mint amit ő tesz a nyuszival. Hiszen nem fáj... Szemét vagyok, de jobban el tudom viselni az emberek kínzását, mint egy állatét. Mondom ezt úgy, hogy emberekkel dolgozom.
2010. dec. 14. 16:50
 13/24 anonim ***** válasza:
50%

"Hemodinamikai vizsgálat altatott nyúlon." Ez a kritikus mondat?

Szerintem ilyet minden biológus élettan gyakorlatán eljátszanak, csak nem mindig nyúlon. Mi általában patkányon kísérletezünk. Nem tartom állatkínzásnak a dolgot, mert az állat alszik (elvileg fájdalmat nem érez, nem tudatosul benne), a kísérlet végén pedig meghal. Igen, ez élve trancsírozás, de szerintem örülni kéne annak, hogy az orvosok nem a műtőben kénytelenek megmérni azokat az értékeket egy ember életének megmentése közben, amiket így egy kísérleti állaton is meg tudunk mérni. Rossz ez így, sose mondtam, hogy egyetértek vele, de a kísérleti állat arra való, hogy kísérletezzenek rajtuk, és ne az embereken kelljen. És akárhogy is nézem, az így kapott információk az emberiség tudáskincsébe épülnek, így értjük meg a természetet és tudunk minél jobb gyógyszereket, kezeléseket kitalálni. A gyakorlaton feltrancsírozott állat pedig azért kell, hogy szerencsétlen kutató ne az éles kísérletét rontsa el, mert akkor aztán tényleg fölöslegesen halna meg jópár állat.

Egyébként az ilyen kísérleteknél is a minimális állatszámot használják fel, 4-5 patkányt kísérletenként, mert az már ad egy átlagot és egy szórást. Lehetne rosszabb is a helyzet, amikor a nagy számok törvényét akarjuk érvényesíteni, és ezért több száz állat halna meg.

2010. dec. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
17:10 persze, van benne valami, de akkor is. Mikor a nyuszimat kellett altatni egy műtét miatt, megőrültem a gondolattól, hogy valami baja lesz. Ezt az állatot meg szabály szerűen megölik.
2010. dec. 14. 17:33
 15/24 anonim ***** válasza:
29%
Kedves kérdező, majd a fene nagy állat szereteted akkor is hozd elő mikor életmentő műtétet hajtana végre rajtad vagy a gyerekeiden egy olyan módszerrel amit, nyúlon, egéren, patkányon fedeztek fel, kísérleteztek ki! amúgy meg én sem vagyok a nyúlkísérletek mellet mert a nyúlpörköltet szeretem!
2010. dec. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Platypus ***** válasza:
100%

Maga a gyakorlat szomorú, de sok esetben szükséges. Ezeket az állatokat uretánnal altatják el, ami nagyon mély és stabil álmot okoz, utána pedig túladagolják őket és végleg elalszanak. Tulajdonképpen nem szenvednek, de szerintem is jobb az ilyen kísérleteket és gyakorlatokat elkerülni, amennyiben lehetséges. Például a legtöbb esetben oktatási célra bőven elég lenne videón mutatni, egy biológushallgatónak például semmi szüksége sincs arra hogy élőben végignézze. Az ilyen eljárások egyébként szigorú szabályozás alá tartoznak, és jogilag nem számítanak állatkínzásnak.

A valódi kutatások egy részében nem lehet kihagyni az ilyen kísérleteket. Rengeteg élettani ismeretet szereztek ilyen módon, amik nélkül az orvostudomány sehol se lenne. Meg az állatorvostudomány se.

2010. dec. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
De ez egy olyan képzés keretében történt, ahol nincs szükség ilyen jellegű anatómiai, élettani ismeretekre. Vagy lehet, hogy van, de tényleg bőségesen elég lenne egy videó.
2010. dec. 14. 19:43
 18/24 anonim ***** válasza:
A világon a legtöbb kísérleti állatot egyébként a kozmetikai és hadiipar használja fel.
2010. dec. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:

Szerintem simán állatkínzás tudományos ürüggyel elég lenne 2évente egyszer megölni egy nyulat és felvenni videóra. Azért 2 évente mert 2év alatt fejlődik a technika és akkor nyilván többet jobban lehet mutatni belőle.

De tetszik ez a tantárgy fel is veszem következő félévben:D

2010. dec. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

ha nem tetszik ne menj el oda és ne jelentsd fel ....

szerinted ha sikerülne a feljelentés akkor lenne még nyúl ebédre?????? szerintem dühösek lennének rád azok akik szeretik a nyulat(megenni)..

én nem szeretem a nyulat megenni viszont finom lehet az íze

2010. dec. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!