Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Első lónak milyen fajtát...

Első lónak milyen fajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

már tudok menni szabad száron,nem futószáron megyek már jó ideje :)

már terepen is voltam.

Ja és melyik jobb?kanca vagy herélt?



17/L


2011. jan. 8. 15:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
ezek nagyon viccesek, "már terepen is voltam". váhá. azt kár, hogy nem írtad le, hogy már láttál is lovat!
2011. jan. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
az hogy hol az még kérdéses,de elöször is jó sok pénzt rakok majd számlára,stb
2011. jan. 9. 12:43
 13/20 A kérdező kommentje:
mikor még gondolkozni se tudtam normálisan,már akkor a lovak között voltam.szerinted?
2011. jan. 9. 12:45
 14/20 anonim ***** válasza:
De ez a "már terepen is voltam" lovastudás egyenlő a 0-val ugye tudod?
2011. jan. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

mert szerinted terepen csak sétáltam vele?

három jármódba mentem,nem csak lépésbe.

volt rendesen ügetés és vágta is

2011. jan. 9. 15:24
 16/20 anonim ***** válasza:
és az idomítással hogy állsz?
2011. jan. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
azt még tanulnom kell,de ezt lovat már nem kell tanítani
2011. jan. 10. 10:58
 18/20 anonim ***** válasza:

Egy maximálisan kezdőknek való lovat tudok ajánlani, egy kedves, jól betanított hobbipacit. Egy kisbérit, vagy magyar félvért.

Lipicaiak túl temperamentumosak egy kezdőnek, mezőhegyesi félvérre ne is gondolj, mert azok idegbetegek (na jó nem, de egy kezdőnek annak tűnhet), és mindenképpen próbáld ki, mielőtt megvennéd. Kérd ki az edződ, az állatorvos tanácsát is.

Egy idősebb, 10 éves ló ideális lenne.

Csak bánj vele jól.


De ne szállj el attól, hogy voltál már terepen, meg megy mind a három jármód, ez nem erről szól, sokkal sokkal bonyolultabb.

Amikor kis takony voltam, azt hittem én is, hogy ennyiből áll, de néhány komoly edzés alatt gondoltam arra is, hogy kész, én ezt feladom, ez túl bonyolult.

Nem utazni kell a ló hátán, hanem lovagolni, attól még nem vagy jó lovas, hogy tudsz vágtázni, és nem esel le a lóról.

Miután belovagoltál pár lovat olyan szinten, hogy terepen biztonságosak, akkor mondhatod, hogy tudsz valamit.

És olyan nincs, hogy "tudok lovagolni". Én sem mondom ezt, mert nagyképűség lenne, de nem mondom az ellenkezőjét sem, mert akkor nem mondanék igazat.

Tudod, ezt is mindig tanulja az ember. Egyre többet és többet tudsz, egyre jobb leszel.

2011. jan. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Undorító, hogy úgy beszéltek egy lóról, mint egy telefonról.. "nekem megvan már fél éve, imádom, nincs vele baj.."
2011. jan. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

utolsó:

én még ha igy is fogalmazok,akkor is szeretem a lovam.

lehet a csikó majdem megölt mikor vezettem-majdnem elrántott.-abbol simán az lett volna hogy átgyúr rajtam.

1 éves nóniusz,de attol még szeretem

2011. jan. 17. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!