Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állatot tarthatnánk a...

Milyen állatot tarthatnánk a panellakásban?

Figyelt kérdés
Egyetemisták vagyunk, kellene valami kiskedvenc ide a lakásba. Sajnos kiskutyát nem lenne időnk napi 5x levinni sétáltatni. Olyan kellene, ami nem ennyire időigényes, elvan egyedül is másfél-2 napot (tehát így cicánk se lehet). Mit ajánlotok ? Előre is köszönöm!
2011. febr. 12. 01:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Igazad van, ezt tényleg át kell gondolni. Gondolom nem laktok nagy lakásban, ezért mindenképp nappali állat kell. Az éjszakai nem jó, mert nem biztos, hogy tudtok tőle aludni és az sem biztos, hogy van olyan helyiségetek, ahol elhelyezhetnétek a hálószobán kívül.

Ha már nappali, akkor lehessen betenni ketrecbe és lehessen neki úgy enni adni, hogy ellegyen másfél-2 napig. Gondolom pénteken hazamentek, vasárnap visszaértek. A tengerimalac nem jó, meg ezek a nagyobb méretű rágcsálók, mert kis bénák és ha nem rögzíted le jól a tálkájukat kiszórják. Társas állatok is, ezért igénylik nagyon a foglalkozást. Ha nem akartok halat vagy hüllőt akkor szerintem egy kis méretű rágcsálót válasszatok, nem túl drágák, és az ellátásuk sem az.

Ha még sosem volt állatotok jó lehet pl a zsírfarkú egér, nagyon szelíd és nem annyira éjszakai állat mint a hörcsög, fogságban inkább nappali. A helyigénye hasonló a hörcsögéhez, tehát viszonylag kis helyen elfér, nem lesz gond, ha ritkábban lesz kiengedve. Egyébként ő mg viszonylag ritka az országban, olyan 4e Ft körül van, tehát azért nem hörcsög-árban.

Ha valami mozgékonyabb állatot szeretnétek, jó választás lehet a degu. Ő is nappali. Több helyre van szüksége, mint az előzőnek, a ketrece is nagyobb. Jól rögzíthető a tálka nekik, kibírják 2 napig egyedül. Ha őt választod, 2 nőstényt vegyél, ők elszórakoztatják egymást. Nagyon kedves állat, ő sem harapós, kezdő állattartóknak is ajánlott. De őt már rendszeresen ki kell engedni a szobába szaladgálni, mert nagyobb a mozgásigénye, mint amit a ketreccel biztosítani tudsz neki. (Feltételezve, hogy nem a legnagyobbat veszed meg neki, helyszűkében.) Gyakori állat, tehát nem is drága.

Ami ezektől sokkal okosabb az a csíkosmókus. Ő territoriális állat így csak egyedül lehet tartani. Fiút válasszatok, mert kis helyen lehet zavaró, amikor a lány fütyül. De őket csak kis korban szabad hazavinni,akkor lesz igazán szelíd (tehát tavasz végén nyár elején kell megvenni, és onnan ahol látod, hogy sok van egy ketrecben, mert azok még biztosan gyerekek, a felnőttek nem viselik el egymást). Kibír 2 napot egyedül, de ha ott vagytok sokszor ki kell engedni. Nagyon okos, visszamegy magától a helyére, stb. Nem írok róla hosszabban, a lényeg hogy értelmes, de nagy a mozgásigénye, ha otthon vagytok 1-2 órára minimum ki kell engedni, de kibírja 2 napig egyedül. De talán inkább tapasztaltabb állattartóknak ajánlanám. Ő a drágább kedvencek közé tartozik, olyan 10-12 e F-tól lehet kapni.

2011. febr. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Elsőre a patkányt mondanám, nekem is az van. Szobatiszta, intelligens, tanítható és nagyon tud szeretni, ragaszkodik hozzám.

Viszont ha egyedül tartjátok, akkor igenis ki kell engedni naponta-kétnaponta, rá kell nézni kicsit. Nekem, mikor nincs rá időm, de otthon vagyok, elengedem, hogy legalább a lakásban futkoshasson olyankor. Szerencsére a lakásom azon része viszonylag patkánybiztos, a többi ajtót becsukom, így nem megy olyan helyre, ahova nem szabad.

Ha nem baj, hogy kevésbé ragaszkodó, akkor vegyetek több patkányt. Egyneműt, akkor nem lesz szaporulat. Két pati is elég egymásnak társaságnak, így kevesebb foglalkozást igényelnek, de hármat ajánlanak, hogy ha el is pusztul az egyik, a másik ne haljon utána bánatában.


Másik ötletem a japán táncolóegér. Igaz, hogy rá kell nézni 1-2 naponta, hogy van-e vize és étele rendesen, de nem igényel emberi társaságot. Célszerű ebből is többet tartani, hiszen egyedül tartva nagyon hamar belepusztul a magányba. Elég nekik egy 45*30 alapterületű terrárium, egy házikóval, golyós önitatóval (a forgácsra tett tálkás víz, ha csak bokáig ér is, képesek belefulladni), etetővel, fogkoptatóval.

Ugyanakkor nagyon békés jóhiszemű állatka, nem harap, nem szökik (nem mászik ki a terráriumból), földre téve is csak körbe-körbe forog.

[link]


Mondanám még a sima házi egret is, de rá is igaz, hogy ha nem szoktatjátok kézhez, akkor szökősebb, félénkebb marad. Ettől még nem lesz harapós (csak ha sarokba szorul), és barátságtalan...

Illetve ott a hörcsög is. Ezek mind heti/kétheti takarítást igényelnek, napi ránézéssel, hogy van-e mit enniük/inniuk. Csak az egérnek ketrec kell és nehéz olyat találni, amiből nem tud kimászni (kifér a rácsközön), de ha mégis terráriumban van tartva, kell rá tető.


Rágcsálókra általában igaz, hogy ha zöldséget, vagy gyümölcsöt esztek, a "szemetet" az álatkák szívesen megeszik. Pl alma, körte héja, csutkája (mag nélkül), néha kevés narancs, mandarin, kivi lepucolt héja, paprika csutkája, saláta külső levelei, kígyóuborka héja, karalábé megmosott levele...

Ráadásul a patkány jó "konyhamalacnak" is, csak ezt sem szabad túlzásba vinni. Mondjuk csontos husiról, ha leeszitek a husit, a patkány szívesen leeszi a porcot, a maradék kis husit, néha a csontot is elrágcsálja.


Hüllőt lehet még kipróbálni. Azok elvannak magukban napokig is, de szerintem nem "babusgathatóak". Bár nem tartottam eddig egyet sem, ezért csak ötletként vetem fel.

2011. febr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 gfero ***** válasza:
egy rózsás kakadu párt vagy egy törpehörcsögöt,akváriumot.veszel egy önetetőt és így meg van oldva a 2 nap
2011. febr. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Attól függ, hogy mennyire lenne időtök rá. Láttam, hogy sokan ajánlották a tengerimalacot,de ha tényleg csak alig lenne rá időtök, akkor azt semmiképpen ne vegyetek, még párban se, mert igénylik a szeretetet és a törődést, és ha nem foglalkoztok velük, akkor nagyon félősek lesznek, és "stresszesek", és az az állatnak meg a gazdinak sem túl jó.
2011. márc. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!