Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Sok a patkány a ház körül! H....

Sok a patkány a ház körül! H. E. L. P.! Nagyon idegesííít! Olvasd el pls (érdekes)?

Figyelt kérdés
Az egész úgy kezdődött, hogy láttam egy reggel hogy a patkányok a garázsból ki-be járkálnak úgy kb 7 db. és vettem már eddig 5000 ft értékben patkánymérget ezt mind meg is eszik de ugyanolyan sok a patkány aztán már amikor idegesebb lettem kimentem és elkezdtem őket lövöldözni légpuskával le is lőttem 4 dbot de másnap reggel megint 4-et számoltam és próbáltam már az egér ragasztót és az egérfogót de eggyikse használt az egérfogó mindig össze volt csapódva de patkány sehol. Szerintetek mit csináljak kezd nagyon idegesíteni.Jah és már a helységből teljesen ki takarítottam és a patkánylyukakat bebetonoztam és láttam hogy a patkányok a tető felé közlekednek.
2011. febr. 24. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyszer régebben még olvastam egy olyan cikket, ami hasonló problémáról szólt. Azért nem hat igazából a patkányméreg, mert a patkányok nagyon okosak, és elterjesztik egymást között az infót, hogy abból nem szabad enni. Olyasmi mérget keress, ami egy nappal gyilkolja le őket. Keresgélj, biztos van.
2011. febr. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de ezek megeszik az egészet nem marad semmi :) szerintem azt reggelizik
2011. febr. 24. 20:09
 3/9 anonim ***** válasza:
:D:D akkor átvertek vagy nemtom. azért a patkányméregnek legalább a patkányokat ki kéne nyírnia
2011. febr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
különben megpróbálhatod azt is, hogy elkapd őket. tudod a klasszikus doboz+bot formációval. odakötsz a bothoz egy kis kaját, akkor magukra zárják. de azért a doboznak kell hogy legyen súlya meg ne papírból van. aztán ott lemészárolhatod:D vagy hagyhatod éhen halni. de ha nagyon nem akarod megölni, csak hogy menjen innen, vidd ki az erdőbe:)
2011. febr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A méreg veszélyes, megeheti macska vagy bármi más állat, aminek nem kellene megennie, ráadásul hatástalan is. Az egérfogótól meg ne is várd, hogy megfogja a patkányt. Szerintem van direkt patkányfogó, pl. ilyenek: [link]

Agrárboltban vagy hasonlóban biztosan be lehet szerezni.

Van még élvefodó csapda is, bár szerintem nem érdemes életben tartani őket: [link]

2011. febr. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Próbáld ki a darált máj+hal mixet,az a lényege,hogy ne tudják elvinni mint a mérget hanem abból az edénykéből fogyasszák amibe tetted.Ha úgy látod már rendesen fogyogat a a kaja tehát már mindegyik patkány rendszeresen eszik belőle,akkor kezd el a tasakos zselés patkánymérget is ledarálva adagolni a mixbe,meglátod ez biztos hatni fog ,mert nálunk a sertéstelepen bevált!Az a lényege,hogy olyan tejbegríz szerű állapotba legyen a hami!

A patkányoknál van egy kóstoló,és ha az túléli akkor a többiek is bátran lakmároznak abból a kajából amit a kóstoló bajszán megéreznek.Valószínű a natúr kitett patkánymérgedből elletőfészket csináltak,és csak a szaporodásukat segítetted ezzel.A patkányok akár tíz napig is kibírják evés nélkül,akár három napig is a vízbe,tehát szívós kis dögök!

Nagyon okosak is ,mert mi emberek már nagyon sok állatot kinyírtunk akaratunkon kívül,de ezt a fajt akarattal sem sikerült. Jah és kutya macska becsuk,mert azok is szeretik ezt a cumót!

Írd meg mire jutottál!

2011. febr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
miután elolvastam arra jutottam hogy, lehet skizofrén vagy :D más is látja őket, vagy csak te? :D
2011. márc. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nekem ma hoztak az önkormányzattól valami üzemi patkányfogót,egy hónapra,ingyen.(pest megye)
2011. márc. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem az lenne a legjobb megoldás, ha többféle csapdát alkalmaznál. Ha a patkányok észreveszik, hogy csak patkányméreg van a tarsolyodban, akkor könnyen túljárnak az eszeden. A garázshoz tegyél le egy kisebb méretű, annyira zárt tányért, hogy a patkány éppen csak bele tudjon menni. Ezután a tányérra nyomj ragasztót, és várd meg hogy a patkány belemásszon. Ezt követően a patkány meghal. A garázsban ilyen tányérból tegyél le négyet ötöt. Ha más helységben is észleltél patkányt, akkor önts valamilyen kis edénybe erős szénsavtartalmú gyümölcsitalt, és várd meg amíg iszik belőle. Ez viszonylag hamar be fog következni, mert a patkányok imádják a szénsavas dolgokat. Mivel a szénsavat a szervezete nem tudja feldolgozni, és kiadni szellentés ként, pár nap múlva megdöglik. Ha még máshol is találkoztál patkánnyal, akkor tegyél le sűrűn egérfogót, vagy hívj patkányirtót. Ennyi jutott eszembe, remélem tudtam segíteni!
2018. márc. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!