Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen bogár? (Kérdésed túl...

Milyen bogár? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Tegnap láttam egy bogarat,fekete színű volt és 6 lábú,

kb 6cm volt és húzott maga után ilyen izét,a farkát vagy nem tudom mi az :D és farka végén volt ilyen fullánk ami 2 felé ágazott xD

Nem tudja valaki milyen bogár lehetett?


2011. ápr. 22. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha hasonlított erre, akkor valamilyen fülbemász faj lehetett:

[link]

2011. ápr. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hosszabb és nem volt ilyen nagy csápja :/ de valami ilyesmi.
2011. ápr. 22. 13:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem minden ízeltlábú rovar, és nem minden rovar bogár. Szóval amit láttál, jó eséllyel rovar, mert 6 lába van, de egyáltalán nem biztos, hogy bogár.

A rovaroknak nincs farkuk, fejük, toruk és potrohuk van, esetleg potrohfüggelékeik, mint amilyen a tojócső, fullánk, stb.

Bocs, de nem tetszik, hogy ennyien keverik a fogalmakat. :(

---------

Szóval amit láttál az vagy tényleg fülbemászó ( [link] ), vagy esetleg lótücsök ( [link] ) lehetett.

2011. ápr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Még egy jutott eszembe: nem csótányt láttál? Az is elég gyakori...

[link]

Vagy esetleg házi tücsök:

[link]

2011. ápr. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Júúj, én tudom, mire gondolsz, tudom is, hogy hogy néz ki, csak a neve nem jut eszembe hirtelen :D. Ezt a jószágot szokták háziállatként is tartani, amire gondolok, de ronda egy teremtés :S
2011. ápr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Megbicsaklott lelkesedésem, mert amire én gondoltam ( [link] annak közel s távol sem 6 lába van xD
2011. ápr. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

21:15: bocsi,akkor rovar :D de nem ilyet láttam :/ az egész rovar 6cm-es volt ,de kb 3cm volt az a cucc amit maga után húzott xD

21:21: a csótányt felismertem volna :/ :) a házi tücsökre meg nem hasonlít :(

22:29:Én is azt hittem az elején hogy 100 lábú xD De aztán megnéztem közelebbről és uhh..:S amúgy megette egy rigó,ha esetleg ez segít xD


Azért köszönöm a válaszokat!:)

2011. ápr. 24. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!