Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ugye ez nem csótány? Fotókkal.

Ugye ez nem csótány? Fotókkal.

Figyelt kérdés

Kb. fél órája húztam fel a (műanyag)redőnyt és az ablaküvegen volt kívülről. Azóta sem merem kinyitni az ablakot és a hátamon futkos a hideg!

Szóval itt lehetett az ablakon kb egész éjjel, este 9től csak nem vettem észre...


Sajnos csak ennyi kép van, mert hiába állítottam be a makro módot a kinti tájra fókuszált mindig.

Aztán pedig hirtelen elszállt onnan a szóban forgó élőlény! A csótányok tudnak egyébként repülni?

Az a helyzet, hogy pont a géppel foglalkoztam így csak fél szemmel láttam, hogy mintha elrepülne. Nem lefelé esett, hanem oldalt kicsit fenti irányba repült - azt hiszem.


Ideges vagyok, mert szüleimet nem nagyon érdekli a tisztaság itt csak én szedem össze a szemetet és ha a csótányok megjelennek akkor azt tudom nagyon nehéz kiirtani.


Ahogy számoltam 6 lába volt, 2 pici dolog a szájánál és a 2 hosszú cucc a fején. Illetve a potrohánál az a kis villás izé. Sajnos a felső részét sehogy sem láttam, csak a hasát.

A teste illetve ott az a rész körbe olyan recés vagy milyen. Maga az állat a hosszú csápok nélkül szerintme olyan 1 centi hosszú lehetett, de sajnos már nem tudom mert nem mértem le... így ez nem annyira biztos.


Elnézést, hogy nem vágtam meg rendesen a fotókat, de ideges vagyok. Az ablak pedig nem a legtisztább, mert nemrég esett az eső és felverte rá a piszkot.


[link]


[link]


2011. jún. 2. 06:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem repülnek.

Ahogy fentebb írták,elbújnak résekbe.

Haza lehet hozni bárhonnan bolttól kezdve.

Nálunk biztos nem lenne,renget6eg rovarevő állat él a kertben.

2011. jún. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Platypus ***** válasza:
100%
Sokféle csótány létezik. A csótányok egy rovarrend, az egy kategória pl. a bogarakkal és a lepkékkel. Hatalmas különbségek vannak csótány és csótány között, ahogy léteznek pillangók és kártevő molylepkék is. A tiéd egy erdei csótány. Ebből a rokonsági körből egyetlen faj, a német csótány kártevő nálunk, ez viszont sokkal világosabb és vörösesebb a tiénél. Tehát a tiéd nagyon jó eséllyel egy teljesen ártalmatlan, természetben élő állatka, aminek esze ágában sincs a lakásodba költözni. Repülni tud, így kerülhetett az ablakodra. A konyhai csótány viszont nem tud repülni.
2011. jún. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!


Én német csótánynak gondoltam a képek alapján, de amúgy nem tudom mert azt hiszem erdeit nem néztem, csak még valami másikat, az lehetett a konyhai. Nem tudom már.


Nem tudom írtam-e, kertes házban lakunk pár házra kezdődik az erdős rész, de főleg akác fákkal és már eléggé megritkították. Meghát vidék, így körülöttünk a dombok, mindenféle fákkal. Bár azok messzebb vannak, inkább csak a kilátás...

De lehet akkor valóban erdei csótány volt.

Érdekes, mert itt a környéken még sosem volt szó csótányokról, senkinél. Vagy csak nem ismerték fel/titkolták. De nem hiszem, valaki tuti kipletykálta volna :)


Mondjuk az zavart még, hogy kétszintes családi ház és az én szobám fent van magasan, és itt volt fenn. Mondjuk ha repül akkor ezen nem kell meglepődni, gondolom alapból ilyen magasságban szoktak repkedni, nem 20 centire a talajtól. :)


Mindenesetre próbálok megnyugodni, hiszen kitudja mennyi elrepült már itt, csak eddig nem vettem észre. Mégsem volt sosem probléma.

2011. jún. 2. 21:20
 14/14 A kérdező kommentje:

Úristen, az erdei csótányra kiadott olyan képeket is, amit mintha már láttam volna régebben a kertben, meg a lépcsőnél. Én azt hittem ez is valami tücsök! :D


Emlékszem ősszel húzódtak be ilyesmik az előszobába, gondoltam szegény tücsök, hadd maradjon. Bár valahogy mindig elpusztultak, mert már másnap a földön fetrengtek és lassan kimúltak, pedig be sem volt fújva semmivel vagy ilyesmi. (Olyan 4-5 volt összesen egész szezonban.)


Azért a válaszok kicsit megnyugtattak, remélem nem lesz probléma. Holnap már az ablakot is ki merem talán nyitni és nem főlök meg a melegben... :)

2011. jún. 2. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!