Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állatot érdemes venni?

Milyen állatot érdemes venni?

Figyelt kérdés

Most névnapomra kaptam pénzt, de amugy holnap lesz.

Am Andrea nap;) Na szóval kaptam 1500 ft-ot!

de már az 500-ast elköltöttem,az 1000resen valami háziállatot szeretnék venni.

Mókust szeretnék,de szerintem nem lehet seholse venni,és nem is háziállat.

Vagy tengerimalacot.


Milyen állatot vegyek?


2009. ápr. 17. 12:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiért semmilyet, mert nem jön ki a pénzedből az, amire nem is gondoltál: hogy az állatnak terrárium/ketrec, élelem, etetőtál, itatótál, állatorvos, és sok foglalkozás kell. Ha ez nem jutott eszedbe, akkor azt kell mondanom, hogy szerencsére kevés a pénzed.

Egy másik Andrea.

2009. ápr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%

Lehet kapni mókust is, csak nem az európai szürke vagy vörös fajtákat, hanem amerikai csíkoshátút, meg hasomlókat, amik kisebbek, de mókusok általában 20000ft-nál kezdődnek...

Ha csak egy állatkát tartanál, akkor talán valamilyen törtpehörcsög, azok nagyon aranyosak és kis helyen elférnek mert nagyon picik, vagy patkány, de azzal sokat kell foglalkozni, ha egyedül van. Nem tudom a tengerimalac hogy bírja egyedül... Bár legutóbb pesti kereskedésben azt is valami 3000-ért láttam...

Amit nagyon tudok ajánlani, az a mongol futóegér, nincs olyan szaga mint a házi egérnek, nagyon aranyosak, de belőlük is ajánlatos kettőt tartani együtt (legalább), ha nem akarsz kicsiket akkor ugyanolyan neműek legyenek.

2009. ápr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Én a helyedben elfelejteném ezt. Egy állattal foglalkozni kell, és később is költeni rá. Miből veszel neki majd kaját, a karácsonyi pénzedből, addig meg koplaljon, igaz?
2009. ápr. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaza van az első válaszolónak! Ez így felelőtlenség lenne.
2009. ápr. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ami eszembe jut az a tücsök, sáska, kisebb pókok (vagy csótány, de annak a szülők nem nagyon örülnének).


Én most a tücsökről írok, mert azt tenyésztettem:

Ezekenk elég egy műanyag tarrárium (tapasztalataim szerint jobb, mint az üveg), magyarul egy műanyag láda, ételszállító doboz stb. Persze minnél nagyobb, annál jobb. A tetejét ki kell lyukasztani pl zsákavrró tűvel 8kicsit macerás meló, de leglább nem kerül pénzbe). De lényeg, hogy szellőzzőn a doboz, az állat viszont ne férjen ki. A doboz egyik oldalán is ugyanígy kell tenni.

Kell valami fehérjedús táplálék, én macskakaját használtam, de kutyakaja stb is jó. ez azért kell, mert különben egymásra támadnak, különösen a mezei tücsökre jellemző a kannibalizmus.

Emellé nyilván kell egy itató, egy befőttes üveg teteje is megteszi, amit ki kell bélelni vattával, így nem fullad bele az állat.

kell még pár tojástartó búvóhelynek.

Plusz egy villanykörte, amit a terkó közelébe raksz, és néha felkapcsolsz, hogy melegedjenek (műanyagnál vigyázni kell, hogy ne olvadjon meg, így én pl 15W-at használtam, de lehet normál 40W-ost is, csak azt nem szabad olyan közel rakni).

Talajnak jó homok, föld, vagy bármi, ami nem mérgező, de nem is kötelező talajt használni.

az állat, ha kicsit veszel, akkor kb 15 Ft/db. A mezei (fekete) tücsök látványosabb, nagyobbra nő.

Érdemes megjegyezni, hogy rendszeresen kell őket takarítani, különben bebüdösödnek.


További előny, hogyha megunod, akkor -mivel amezei tücsök őshonos- egyszerűen ki lehet engedni.


Röveden ennyi, sok szerencsét.

2009. ápr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kimaradt:

száraztápra gondoltam, illetve, a főzésből visszaradt nyers zöldséget, zöldség héját is megeszik (megincsak 0 Ft költség), főleg a karalábé a kedvencük.

2009. ápr. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! de én nekem nem tücsök kell mert azoktól félek xD
2009. ápr. 17. 15:59
 8/11 anonim ***** válasza:
hozz cicát vagy kutyust menhelyről :)
2009. ápr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy..? A szüleiddel egyeztess, és fogadjatok be egy kutyust vagy cicát a menhelyről, HA ŐK IS akarják.
2009. ápr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

13 :) és most lesz a névnapom holnap.

És mondta anyukám is h nézzem meg mennyibe kerül egy tengerimalac. Lehet majd holnap megnézem.

Kutyát is szeretnék de itt van egy törpespicc elég az.

Cicám is lesz!:_)

2009. ápr. 17. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!