Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nem akarok vegetáriánus lenni...

Nem akarok vegetáriánus lenni de (bőv. Lent)?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem az állatokat és anno még tini koromban megpróbáltam vegetáriánus lenni.Jobbanmondva laktovegetáriánus(ha jól tudom ők esznek tojást és tejterméket is)Nem ment végül,egy nagy közö étkezésnél nagymamám töltöttkáposztája 4hónap húsmentes időszak után elcsábított.

De most,időnként rámjön egy érzés,hogy undorodom a hústól,minden formájában.Ez elmúllik álltalában,de most nem.Már kb. 2 hónapja tart és maximum spagettit ettem,mert azon nem látom,hogy hús(persze tudom).Ha a párom főtthút vagy rántotthúst eszik a hányinger kerülget ahogy látom,hogy vállik szét egy élőlény húsa,ami valaha éppoly eleven vvolt mint én.

Tudom,ez a természet rendje,de hogyan vehetném rá magam,hogy ne undorodjak tőle?


2011. aug. 25. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt én is eljátszottam már. Mondjuk én nem az állatok miatt, én amúgy sem szeretem a húsokat. De kialakultak hiány betegségeim, vérszegénység, az orvos elmondta hogy ennem kell! Az ember nem a semmiért minden evő, mert mindenre szüksége van. Edd olyan formában, ahogy nem utálod. Szét darabolva, vagy valamibe keverve. Lényeg hogy a hús, nagyon fontos. Előbb utóbb vérszegény leszel stb.
2011. aug. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első, ez marhaság, vegetáriánusként is lehet tökéletesen egészségesen élni, csak nyilván nem úgy működik a dolog, hogy a húsos ételekből nem eszem húst, hanem csak a többit, mert az valóban egészségtelen. Ha odafigyelsz, mit eszel, mennyit, és új étrendet raksz össze, akkor jó. Nekem spec. azóta hibátlan a vérképem, mióta vega vagyok (szintén lakto-ovo, vagyis tejet és tojást evő).


Szerintem amitől undorodsz, azt ne edd meg. De ezzel együtt jobban figyelned kell a fehérje, a vas és a B12 vitamin bevitelére.

2011. aug. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne hidd, hogy akkora marhaság! Emberenként változó és hosszú távon lesz ennek jelentősége. Nem egyik napról a másikra. De ez csak egy tanács, mindenki azt eszik, amit akar.
2011. aug. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

4 éve produkálok tökéletes leleteket, ez nekem elég hosszú táv. Nyilván másnak máshogy jó, de kategorikusan kijelenteni, hogy hús nélkül nem lehet élni, az marhaság.


Ha meg undorodik tőle és leerőlteti, akkor vagy rosszul lesz tőle, vagy kijön egy ételallergia, amivel szívhat évekig.

2011. aug. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
lehet pótolni a tápanyagokat én is úgy gondolom,csak jobban oda kell figyelni:)Majd meglátjuk mi lesz.köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 25. 14:09
 6/6 anonim ***** válasza:
A b12 az, amire nagyon kell figyelni, ezt érdemes egy kis tablettában pótolni. A vas teljesen egyéni, elvileg az bevihető zöldségekkel-gyümölcsökkel is, de arra is figyelni érdemes. (Nőknek menstruáció miatt különösen!)
2011. aug. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!