Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez miféle rovar? Egyáltalán...

Ez miféle rovar? Egyáltalán az? Még sosem láttam ilyet.

Figyelt kérdés

Képet sajnos nem tudok mutatni két okból:

1.: nem tudom hogy kell felrakni

2.: nem készítettem


De pontosan le tudom írni. A sztori a következő:

Az ágyban fetrengtem, amikor láttam, hogy egy szürke 1,5-2 cm-es szösz van ott. Megfogtam és jó kemény volt, amin meglepődtem, mert puha szokott lenni - legalábbis nem ennyire merev. Félrevágtam, de először nem a földre sikerült. Másodszorra csakugyan a földre esett volna, ha el nem repült volna... Egy kicsit megdöbbentem, a szélre gyanakodtam, de utána megláttam a függönyön:

Hat pár sárga lába volt (egy kicsit barnás), piszkos szürke színe volt, tényleg mint egy közönséges szösznek, olyan volt, mintha gyapjas lett volna, mint egy bárány: nem kitinpáncélja volt, hanem valami szürkés pamacsos anyag. A fejét nem láttam, se csápját, se szárnyát, úgyhogy furcsa amiért repült. Az alakja ilyen rögbilabdára emlékeztetett. Semmilyen élőlényhez hasonló feje vagy valami nem volt rajta. Elnyomtam egy papírzsebkendővel, de még úgy sem sikerült szétpréselnem. A WC-ben kötött ki, de biztosan rovar volt, mert egy kis feketés elkenődés és nyálka is maradt a papíron...

De olyan kemény volt, hogy hihetetlen. És szállni is tudott - bár nem zavartatta magát, hogy fogdostam az elején, utána meg tíz centiről vizsgáltam. Mi lehet ez?

Bocsi a hosszú írásokért, de nem tudtam képet csinálni (feltölteni meg végkép nem tudnám), de ilyet még nem láttam és semmihez nem tudom hasonlítani.


2011. aug. 30. 21:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ez így sajnos nagyon zavaros, javaslom, inkább nézz egy képes rovarhatározó, ha annyira érdekel.

A képfeltöltés meg nagyon egyszerű:

kepfeltoltes.hu

És innen a Direkt linket másolod ki, ha feltöltötted a képet. Feltöltés előtt jó, ha lekicsinyíted kb. olyan 800x600-asra, vagy valamivel nagyobbra. A 4000xnemtudomhanyasok nagyon sokáig töltődhetnek lassú internetkapcsolattal rendelkezőknél. Nyugodtan gyakorolj, bár nemigen rontod el elsőre sem. Legalább legközelebb hátha tudsz fotót mellékelni :)

2011. aug. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi, lágalább már tudom, hogy hogyan kell felkrakni a képet...
2011. aug. 31. 16:08
 3/16 anonim ***** válasza:

[link]


Nem ílyen volt?Ez egy gyászbogár féle.

Ami még elég gyapjas, az a gyapjas virágbogár, de arról nem találtam képet, viszont annak a háta is foltos és elég nagy.Meg van a porcia pók, az is bundás,de az meg nem repül...

2011. szept. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

[link]


Esetleg ez?

2011. szept. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Bocsi, hogy nem tudok képet mutatni, de ezek nem nagyon hasonlítanak arra, amit láttam. Amúgy pont ma láttam ismételten egy ilyet, mászott valaki táskáján (lol):

Na lássuk felülről nézve: a feje NEM LÉTEZIK, ott vastag, a potroha felé pedig vékonyodik és csúcsos. Úgy néz ki felülről, mint egy csepp, ha lent van a feje - az a vastagabbik rész (szimbolikus cseppre céloztam). Oldalról egy kicsit fölfelé görbül. A lábai vörösessárgák és ilyen borsószerű hüvejnek, "héjnak" néz ki kívülről az alja, amiből valahogy kijönnek a lábai. Mint valami báb... de mászik. Annyit sikerült eddig kiderítenem, hogy valami lárva vagy mi és repülő bogár fejlődik ki belőle...

Még: színe piszkos sárga és idegbeteg módon megy: vízszintesen és függőlegesen is kacsázik. Egy szotyola és bab kereszteződésére hajaz... majd megpróbálom lerajzolni.


- Amúgy nem olyan szőrös, mint amit mutattatok, így külön nem látszik, de most már megkérdőjelezem a szőrt, mert lehet, hogy csak egyszerűen a színe (meg a tapintása) miatt tűnik olyannak... de elég kemény, ami azt illeti.


Mégy légyszi írjatok, vagy linkeljetek. Én meg megpróbálok felrakni képeket... ha tudok...

2011. szept. 6. 15:09
 6/16 A kérdező kommentje:

Találtam egy képet... ez hasonlít arra, amit én láttam. Csak az "enyém" az barnásabb és nincsen se feje, se csápja, meg a lábai hátul vannak és nem ennyire dagadt a potroha vagy mi.


Itt a link:


[link]

2011. szept. 6. 15:14
 7/16 A kérdező kommentje:
Ja meg ennél hosszúkásabb és nem narancssárga a szeme (amit én még közelről sem láttam - mármint a szervet) és csúcsos a potroha vége, meg nem mintás. De valami hasonló lehet...
2011. szept. 6. 15:15
 8/16 anonim ***** válasza:

Leírásod alapján eszembe jutott még, hogy kabóca is lehet, amit láttál, azoknak van fura alakjuk , néhányuk csepp alakú és a mozgásuk is fura, sok féle formában és színben léteznek.

Van itt egy link, ha rákattintasz és lejjebb mész, ott is van egy ilyesmi aranyos...

Ha a kabócák között sem találod meg amit keresel, akkor nem tudom, mi lehet.Talán marslakó.



[link]

2011. szept. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Valami ilyesmi lehetett, nyilván kabóca volt... bár még a tiéd sem hasonlít az enyémre teljesen, de nyilván van vagy hatvanezer fajta :) Amúgy mi az a kabóca? Valami lárva?
2011. szept. 6. 21:47
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem lárva, rovar.Elég érdekesek:)


[link]


Hozzánk aprócska világosbarna, csepp alakú, szokott bejönni, meg ugyan ilyen zöld színben.Ezek ugrálva közlekednek többnyire.

2011. szept. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!