Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez miféle rovar? Egyáltalán...

Ez miféle rovar? Egyáltalán az? Még sosem láttam ilyet.

Figyelt kérdés

Képet sajnos nem tudok mutatni két okból:

1.: nem tudom hogy kell felrakni

2.: nem készítettem


De pontosan le tudom írni. A sztori a következő:

Az ágyban fetrengtem, amikor láttam, hogy egy szürke 1,5-2 cm-es szösz van ott. Megfogtam és jó kemény volt, amin meglepődtem, mert puha szokott lenni - legalábbis nem ennyire merev. Félrevágtam, de először nem a földre sikerült. Másodszorra csakugyan a földre esett volna, ha el nem repült volna... Egy kicsit megdöbbentem, a szélre gyanakodtam, de utána megláttam a függönyön:

Hat pár sárga lába volt (egy kicsit barnás), piszkos szürke színe volt, tényleg mint egy közönséges szösznek, olyan volt, mintha gyapjas lett volna, mint egy bárány: nem kitinpáncélja volt, hanem valami szürkés pamacsos anyag. A fejét nem láttam, se csápját, se szárnyát, úgyhogy furcsa amiért repült. Az alakja ilyen rögbilabdára emlékeztetett. Semmilyen élőlényhez hasonló feje vagy valami nem volt rajta. Elnyomtam egy papírzsebkendővel, de még úgy sem sikerült szétpréselnem. A WC-ben kötött ki, de biztosan rovar volt, mert egy kis feketés elkenődés és nyálka is maradt a papíron...

De olyan kemény volt, hogy hihetetlen. És szállni is tudott - bár nem zavartatta magát, hogy fogdostam az elején, utána meg tíz centiről vizsgáltam. Mi lehet ez?

Bocsi a hosszú írásokért, de nem tudtam képet csinálni (feltölteni meg végkép nem tudnám), de ilyet még nem láttam és semmihez nem tudom hasonlítani.


2011. aug. 30. 21:24
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszi :) Beszéltem egy ismerősömmel, aki azt mondta, hogy abból, amit láttam, valamilyen fehér lepkeféleség lesz, ami ártalmas, mert a gyümölcsök/levelek nedveit issza. Na de mindegy, tényleg ugrott, bár úgy látom van szárnya, de majd megnézem a linket.

Még egyszer köszi a választ.

2011. szept. 7. 07:48
 12/16 A kérdező kommentje:
Ám nálunk a szúnyoghálóra akdnak fel. Mindig leütögetem őket, pontosabban pöckölöm, de már másodszorra jött be. Sőt az utóbbi féloldalra dőlve fetrengett és nem akart megmozdulni. Mellette volt egy ilyen kis 2-3mm-es bogár. Az lehet, hogy a lárvája volt, nem? De nem értem hogy jutott be, szúnyoghálón. Az annyira biztos háló, hogy konkrétan fel sem lehet húzni... azért annál nagyobb, hogy beférjen :) És pont alatta volt.
2011. szept. 7. 07:55
 13/16 A kérdező kommentje:
Megvan, szerintem (amerikai) lepkekabóca volt. Az egyik képen az kék, nálunk ugyan barna volt, de a többi az mind stimmel alakra stb.
2011. szept. 7. 07:56
 14/16 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyenek vannak mostanában. Ez egy kép róluk, csak nincs hozzá felirat. Ez meg 100%-ban olyan, mint amit láttam. Az RTLKLUB weblapján volt elvileg... a cím alapján. De a neve nincsen ott...

2011. szept. 7. 07:57
 15/16 anonim ***** válasza:

Na, milyen ügyes vagyok, eltaláltam, tényleg kabóca ! :D

Amúgy az is biztos, hogy aminek lába van és repül az már rég túl van a bábkorszakon.

2011. szept. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Oké, köszi! Mondjuk én még kabócákról nem hallottam, de jó most már tudni. Kösz a többi infót is.
2011. szept. 7. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!