Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Rákokat hogyan lehet kiprepará...

Rákokat hogyan lehet kipreparálni?

Figyelt kérdés
Mostanában sok döglött, de még friss rákot találok a patakban. Amikor egyet alaposan lesikáltam fertőtlenítős vízzel, és kiraktam száradni, másnapra elviselhetetlenül büdös lett. Sőt a legyek is jöttek rá bőven, úgyhogy ki kellett dobnom. Szóval lehet, hogy ki kellene kaparni a húst a páncél alól? Ha igen, hogyan? Vagy elég ha rothad a tűző napon egy hetet, aztán majd elmúlik a szaga? Lakkozni kell?
2011. szept. 1. 01:22
 1/5 anonim ***** válasza:
bocs az offért, de minek neked döglöt rák? :D
2011. szept. 1. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amúgy pont elég "könnyű" áldozatot/alap anyagot választottál.


Egyik módszer alapja a kifőzés, a másik a szerves oldószeres áztatás. Amúgy a rák belsőrészei tényleg erősen bomlékonyak "nyersen", bár pont ezért is könnyen és a megtartandó részek tartóssága miatt könnyű őket eltávolítani, ha egyáltalán szűkséges. Ez módszer függő. Nagyobb közkönyvtárakban van könyv ami eligazít. Amúgy a más ízeltlábúak (pókok, százlábúak és még valamelyes a hat lábú ~azaz~ rovarok preparáláshoz hasonlóak a módszerek)

2011. szept. 1. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:
Jó eséllyel a rákpestis áldozataival találkoztál, óvatosan mutogasd a preparátumot, védett állat a folyami rák. Akkor kezdenek el így hullani, amikor a cifrarák megtelepedik az élőhelyükön. Ha formalinba áztatod pár hétig, utána átrakod denaturált szeszbe akkor is szépen megmarad. Egy szép üvegben sokkal kezelhetőbb preparátum mint egy szárított.
2011. szept. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Formalinba nem akarom tenni, száraz preparátumra gondoltam mindenképp.

Tudom hogy az összes őshonos tízlábú rákfajunk védett, de ha már döglötten találom akkor csak nem gond... Amúgy nem ölnék meg semmilyen állatot, hogy dísztárgyat csináljak belőle.

Egyébként annak idején utánanéztem a Növények és rovarok preparálása című könyvben, de az pont nem foglalkozik rákokkal.

2011. szept. 2. 11:00
 5/5 Rakonczai Anasztázia válasza:
nem tom hanem jerry
2013. júl. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!