Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a darazsak szerepe az...

Mi a darazsak szerepe az állatvilágban?

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 18:02
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
És igaza van az egyik válaszolónak, nem szabad hadonászni. Engem sosem bantottak.
2011. szept. 2. 21:31
 12/14 anonim ***** válasza:

Minden élőlénynek megvan a maga szerepe az élővilágban, kivéve az embernek (talán ezek elpusztítása). Ezek mintegy fogaskerékszerűen építik fel a nagy egészet, ha egy kerék kihullik, akkor az zavart okoz a rendszerben (később elkezdődik a helyreállítás, de ez nagyon sok idő).

Van darázs ami pókot öl, és abba petézik, mások, kisebb rovarokra vadásznak, de ugye őket meg a hüllők és madarak eszik meg, így ők is a tápláléklánc részét képezik.

2011. szept. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
65%

Bár régi kérdés, de most találtam rá (épp a Dunaparton sétáltam volna, de OK NÉLKÜL betámadtak a darazsak 2x is, eztért googleiztam és jutottam ide :))

Szerintem csak mellékszerepük van. Legjobb tudomásom szerint a darazsak 2 méhfaj kereszteződéséből jöttek létre, ezért agresszívebbek... és nincs is rájuk szüksége a természetnek. Ha kihalnak, akkor is marad bőven elég rovar, amit meg lehet enni, vagy ami megeszik más rovarokat.

A méhek kellenek a beporzás miatt. De a darazsaknak nincs hasznuk... csak mennek a cukros dolgokra és ennyi kb.

2012. szept. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Én meg azt hittem, hogy egy dél-indiai tigrisfaj és egy afrikai moszkitófaj keresztezéséből jöttek létre... =)


Ami két méhfaj keresztezéséből kialakult, az a "gyilkos méh" nevű rovar, ami valóban hibrid állatka. (Bocsánat, ha viccnek szántad a kijelentést, nem voltam benne biztos, hogy vicc volt-e, ezért írtam le az előbbit.)


Különben, a darazsak is részt vesznek (vehetnek) a beporzásban. Fügedarázs nélkül például nem lenne füge. (Bár az is igaz, hogy a fügedarázs nem az a "tipikus darázs".) És különben nem igazán találsz olyat, hogy "haszontalan" állat. Azt állítani, hogy teljességgel felesleges állatok vannak olyan, mintha egy kártyavár egyes lapjait kezdenéd hasonló indokkal kihúzogatni a helyükről.

2012. okt. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!