Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért utálnak az állatvédők,...

Miért utálnak az állatvédők, ha vega vagyok?

Figyelt kérdés

Én még soha nem kértem számon senkin, hogy miért eszik húst, vagy ilyesmi, sem azt, hogy miért a "nagyüzemi" állatok húsát eszi. Nem mondom soha, hogy egészséges vagy természetes dolog vegának lenni, mégis, ha kiderül, hogy vegetáriánus vagyok, éppen az állatvédők ugranak a nyakamnak.


Vegyünk például egy hétköznapi szituációt...

Eldöntöttük egy "többé-kevésbé ismerősömmel" (nagy állatvédő), hogy elmegyünk lóval egy kis kocsmához (vagy inkább fogadó), és ott eszünk valamit. Mikor én nem hambit kértem, megkérdezte, hogy miért nem azt kérek, és mondtam, hogy mert abban hús van. Erre az állatvédő személy első reakciója: "Csak nem vegetáriánus vagy?". Ez után jöttek az érvek, hogy "holnapután úgyis meghalsz, mert olyan egészségtelen", meg "semmi értelme, úgyis mindig lesz új állat, amit levágnak" (na igen, úgyis lesz új kutya is, amit kidobnak az utcára...), meg hogy én milyen egy képmutató **** (<- csúnya szó) vagyok. Pedig még ekkor sem mondtam, hogy az a helyes, amit én csinálok. Ez után persze mondtam neki, hogy nem csupán állatjogi szempontokat vettem figyelembe, amikor így döntöttem, hanem másokat is. De ami ez után történt, azt inkább el sem mondom.


De valamiért CSAK az állatvédők, vagy esetenként egyes állatbarátok reagálnak így, ha megtudják, hogy nem eszek húst. A többiek csak mosolyognak, és azt mondják; "Gondoltam...", és ezzel vége is az ilyen témájú beszélgetésnek, esetleg megkérdezik, hogy jól érzem-e így magam, meg hogy miket szoktam akkor enni, ha húst nem.


A kérdés; mi a búbánatot zavarja az őket, ha ÉN nem eszek húst? Az én döntésem, és nyilván nem akarom rájuk erőszakolni az én véleményemet sem. Meg sem szoktam nekik említeni, hogy nem szokásom húst enni, tejet inni, stb. Erre mindig nekik áll feljebb, szinte már az az érzésem, hogy megölnek, amiért nem eszek húst. :P


Lehet, hogy nem minden állatvédő ilyen... De én még csak ilyen reakcióval találkoztam a részükről.


2011. okt. 7. 11:10
1 2
 11/16 mantis religiosa ***** válasza:
100%
Az utolsónál lehet az igazság. Szembesülnek saját képmutatásukkal, mert valószínűleg csak szeretnének olyanok lenni mint TE, csak nem merik, nem akarják eléggé, és inkább megalkusznak, és ha maguknál különbbel találkoznak, akkor kivetítik rá minden frusztrációjukat.
2011. okt. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
40%

mert tényleg képmutatás az állatok jogaira hivatkozva nem enni húst.

más részről,én nem tudom milyen hangsúllyal mondtad ,hogy "mert abban hús van",de ezt is el tudom úgy képzelni,hogy elég pökhendinek és okoskodónak tünjön valaki ahhoz,hogy az én szememet is szúrja...

Érdekes nekem vannak vega ismerőseim,nem is ekvés,és senki nem baszogatja őket vagy probálja meggyőzni,sőt ,témába sem kerül..lehet,hogy inkább tényleg magadba kellene nézned.

2011. okt. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Utolsónak: a leírásban írtam, hogy nem hivatkoztam az állatok jogaira, és nem is az állatok jogai miatt nem eszem húst első sorban. Nem hivatkozok semmire. Megmondom, hogy mert nem eszek húst, vagy mert hús van benne. És ezt nem is tudom, hogy lehetne okoskodóan mondani, de amúgy sem szokásom olyan hangnemben beszélni, mert alapvetően elég csendes és félénk típusú ember vagyok. Csak kijelentem. Nem tudom elképzelni sem, hogy mi váltja ki belőlük ezt a reakciót. Az is lehet, hogy csak a személyemet nem tudják elviselni.


Amúgy a vallási vezetők nem feltétlenül vallásosak, de akár lehet is ebben valami... =P

2011. okt. 7. 16:16
 14/16 anonim ***** válasza:
Ezek nem állatvèdők Az állatvédelem az összes állatot jelenti nem csak a kutyát és a cicát. Te nagyobb állatvédő vagy mint mint azok akikről írtál, amit ők csinálnak annak semmi köze az állatvédelemhez
2016. márc. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Szerintem bennük van a feszkó.hogy ők elvileg védik az állatokat,de közben tudják,hogy brutális állatkínzás pld. egy vágóhíd,kegyetlenség az állatokkal,és ezt a feszültséget vezetik le. Én is állatvédelemben dolgoztam sokáig,és rájöttem,nem etikus lemészárolni állatokat,ha nem muszáj,és simán meg lehet anélkül is élni. A legtöbb húsevő szerti pld a cicákat,kutyákat,de persze van olyan ország,ahol azok nyakát is elvágják,és mivel jobb egy kutyus egy szarvasmarhánál? Költői kérdések...
2021. jún. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 mantis religiosa ***** válasza:
Védd az erdőket, egyél hódot!
2021. jún. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!