Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A sima angol kantárnál jobb...

A sima angol kantárnál jobb az aminek nincs orrszíja?

Figyelt kérdés

Sok ember használ olyat itt a környéken, mi viszomt az angolt használjuk. Van köztük lényeges különbség?


Amúgy képeken úgy láttam hogy Overdose is orrszíj-nélkülit (nemtom van-e külön neve) használ versenyen kívül, gondolom van ennek is jelentősége.


2009. máj. 5. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
úgy tudom, az orrrszíj nélkülit western kantárnak hívják, így talán rá tudsz keresni, mert sajnos én nem tudom, hogy mitől másabb az angoltól, azon kívül, hogy nincs orrszíja...
2009. máj. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Eleinte én is úgy tudtam hogy csak a westernesek használják, de mondom, itt nálunk sokaknak ilyen van, pedig nem westernesek.
2009. máj. 6. 09:09
 3/7 anonim válasza:
100%

Az angol kantár olyan orrfékes kantár, amit a pofaszíjak alá kell befűzni (a hannoveri orrfékeset a pofaszíjak fölé). Többek között annyi a funkciója, hogy erre szokták kapcsolni az orrzót, ami viszont a zabla előtt megy el. Ez akkor van, ha a ló lovaglás közben nyitogatja a száját, vagy a zablával játszik. Ez önmagában nem baj, de lovaglás közben a ló erre figyel és nem rád. Tehát ha a lovad nyugodt, és nem játszik a szájával, vagy a zablájával, akkor nyugodtan leveheted az orrféket, és csak a tarkó, torok és a homlokszíj marad. Így egyszerűbben kantározhatod fel és le a lovat, de egy esetleges leesésnél, vagy földön lévő ellenszegülésnél is pillanatok alatt leránthatod a kantárt a ló fejéről. Az orrfékessel ez egy kicsivel nehezebb.


Remélem tudtam segíteni. Ha a lovad nyugodt, nem bohóckodik a szájával és a zablával és jól ismeritek egymást, akkor én is az orrfék nélkülire szavazok. Kényelmesebb a lónak.

2009. máj. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, azzal nem szokott játszani, csak a szárakat csámcsogja ha van rá módja (persze legtöbbször nincs). Az orrzókat meg már a kezdeteknél levettük, mert nem lehetett elég szorosra húzni és az is mindig belekeveredett a szájába. Szerintem meghagyom az orrszíját, egyrészt nekem jobban tetszik, másrészt jobb is ha nem jön le olyan egyszerűen a kantár, mert a végefelé, ha már unja akkor mindig mgpróbálkozik a kantár lerázásával, de ált. csak az egyik füléről esik le, azt meg lórol is megigazítom neki.
2009. máj. 6. 12:20
 5/7 anonim válasza:

Én is az orrfékes változatot használnám a helyedben. Arra az egyre kell odafigyelni csak, hogy mindig legyen leápolva a kantár normálisan (no meg persze a nyereg, a nyeregtakaró, stb.stb.), nehogy feltörés legyen a vége. Egyébként érdemes kipróbálni a hackamore-t is, de ahhoz nagyon finom kéz kell, és pánikmentes mozdulat bármi történik is, mert agresszív szerszám tud lenni. De nincs zabla a ló szájában, így kényelmesen tud enni, inni felkantározott állapotban is.


Amikor még lovagoltam, akkor viszont én is az egyszerű angol kantárt részesítettem előnyben orrfékkel és üreges csikózablával. Sok sikert a lovadhoz, és a lovagláshoz. Irigyellek egy kicsit, hogy saját lovad van.

2009. máj. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért azt nem mondanám, hogy csak az enyém mert sokan vagyunk a családba de azért köszi. :) Amúgy van még egy másik is, hisz társas lények, csak őt most nem lehet "használni", vemhes, és már nincs neki sok hátra. :) Egyébként a nem-vemheset szőrén lovagoljuk mert nem jó rá a nyereg, csak a másikra, de így is nagyon jól megvagyunk :)
2009. máj. 7. 19:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Az orrszíj az arra való, hogy ha a lovat megállítanánk, ne nyissa ki a száját(ezzel "kibújik" a zabla nyomása alól). HA a ló nem csinál ilyet, akkor nem kell az orrszíj.
2009. júl. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!