Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi lehet ez? Már ki vagyok tőle!

Mi lehet ez? Már ki vagyok tőle!

Figyelt kérdés

3 hónapja vettük a házunkat, eddig nem is volt gond, de pár napja motoszkálást hallottam a padlásról meg rohangálást oda-vissza apró pici lábaktól. Párom fel ment vörös szőröket látott és hosszú vékony ürüléket, abban szőrcsomókat. Másnapra a fogó fogott egy egeret még hallattam is hogy rácsapódott, meg nyöszörgött, de utána valami olyat is hallottam mint mikor két macska összeverekszik... Mikor a párom felment az egér fogóhoz, az egér ketté volt rágva, a fej része sehol nem volt... Azóta is mocorgást hallok fent és olyan egér cincogás félét de lehet csak azért hiszem azt mert azt a hangot ismerem. A nyestnek vagy menyétnek is ilyen a hangja?? Vagy most akkor ez mi? Félek is mert nem tudom mi ez és hogy majd egyszer bejön a lakásba, van egy 17 hónapos kislányom nem szeretném hogy megtámadja vagy bármi legyen vele! ( nem arra gondolok hogy megeszi a lányom csak megharapja vagy ilyesmi )

Segítsetek! Mi ez? Mi tehetek ellene ami hatásos??


2011. dec. 15. 12:07
1 2
 1/12 Virág6 ***** válasza:
patkány ,nyest
2011. dec. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Platypus ***** válasza:
100%
Ez nyest lesz. Hosszú, vékony ürüléke van, amit feltűnő helyeken hagy, vöröses szőre és magas hangja. A lakásba nem fog bemenni, emberre nem támad. A tetőtérben viszont elég nagy károkat tud okozni például a szigetelések szétszedésével. Van pár módszer az elriasztására, de egyik se bombabiztos. Néhány módszer, amik be szoktak jönni: kutyaszőr, nyestűző spray, ultrahangos riasztó, kandúrmacska, a tető közelébe lógó faágak levágása.
2011. dec. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 wartburg353s ***** válasza:
A mi padlásunkon is lakik valami, most próbáljuk csapóajtós csapdával megfogni. Nagyon idegesítő, mert egész éjszaka kapar és futkos. Alig alszunk miatta. Azt nem hinném, hogy a lakásba bejön, mert csak éjszaka zajong és azt hiszem, félénk állat. De nagyon elegünk van belőle.
2011. dec. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én az előbb is hallottam motoszkálást, de éjszaka tényleg hangosabb vagy csak azért tűnik úgy mert akkor egyébként is csend van. soha nem láttuk még, de a kutyánk sokszor nekünk értelmetlenül nyugtalan és ugat esténként akkor lehet ezt érzi. Gipszkartonos a mennyezeti rész és így még hangosabb, üveggyapot van még fenn. Szoktam hallani kaparást, meg mintha rágcsálást is de már lehet csak bemesélem. Nagyon idegesít és mindig azt hallgatom épp merre van és mit csinál.
2011. dec. 15. 12:27
 5/12 Virág6 ***** válasza:
Ilyenkor csendes mert zajokat hall,mert ti is járkáltok.Este szokott inkább járkálni,mert csend van.Hidd el ő is félős állat.Valami csabdát kellene kitenni.
2011. dec. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Akkor jól elvagyunk ő hallgat engem én meg őt... :)


Megnyugtató, hogy le nem jön, megpróbáljuk amiket írtok, remélem gyorsan eltudjuk kapni és abba marad a matatás fenn. Köszönöm a segítségeket.

2011. dec. 15. 12:47
 7/12 anonim ***** válasza:

Kérj a fodrászodtól egy zacskónyi hajat, és több helyre tegyél ki! A másik, amit hallottam, hogy egész éjszakára tegyetek fel egy hangos rádiót.


Majd írd meg, kérlek, mi vált be!

2011. dec. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Virág6 ***** válasza:
51%
Haj?Az minek?:)
2011. dec. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Virág6: Állítólag menekülnek az emberi haj szagától, azért.
2011. dec. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A haj az emberi szaga miatt hatásos. Vadászok is használják.
2011. dec. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!