Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy a cica vagy...

Hogy lehet, hogy a cica vagy kölyök kutya súlyát másként érzékelem?

Figyelt kérdés
amikor felemelem akkor egy adott tömegű, de ha alszik vagy műtét utáni altatásban van és akkor emelem meg akkor olyan mintha 2-3-szor nehezebb lenne?
2011. dec. 23. 22:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát lehet nem jól értelmezem...

De ha magánál van akkor tartja magát, és így könnyebnek érzed, mert nem nehezedik a karodba, öledbe a teljes súlyával.

Viszont ha alszik, vagy bágyadt és elernyed akkor saját magát nem tartja ilyenkor a tényleges súlyát érzed.

Ez minden élőlénynél így van (talán még a bogaraknál is, csak ott amúgy is olyan minimális a súly hogy nem érzékeled.).

De próbáld ki egy kisgyereknél.Emeld fel amikor ébren van, érzed kb 10kg-nak, de ha ugyan azt a gyermeket amikor elalszik a kanapén és átrakod az ágyra, megérzed hogy bizony nem 10kg hanem 16kg.

Én amikor vittem műteni a cicámat, akkor odafele kényelmesen vittem a hordozóba, haza fele viszont megéreztem hogy nem egy 2kg-os kiscicám van, hanem minimum 6kg.

2011. dec. 24. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
"Holt súly". Amikor ébren van, valamennyit "segít" az emelésnél, akár önkéntelenül is. Volt egy kutyám, akit csak meg kellett fogni és felegyenesedni vele zéró erőfeszítéssel, mert akkorát ugrott, hogy egyáltalán nem kellett emelnem. Amikor alszik, olyan, mintha egy bevásárlószatyrot emelnék. De ugyanolyan nehéz, ha nem akarja, hogy felemeljem. :)
2011. dec. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 hapci 1992 válasza:
amikor könnyűnek érezted az azután volt h sz*rt. Amikor nehéznek akkor meg még nem és hozzáadódott a súlyhoz a slakanyag súlya
2012. jan. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!