Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyan emberek,...

Vannak itt olyan emberek, akik jobban szeretik az állatokat, mint az embereket?

Figyelt kérdés
Pár fórumon olvastam már ilyet, de már volt "szerencsém" élőben is megtapasztalni egy állatbolond "gondolkozását". Ugye ők azt állítják, hogy az emberek szarok, míg az állatok végtelenül jók. Az állatokat sajnálják, akkor is ha elesnek, az embereket akkor sem, ha meghalnak. Engem ez rendkívül feldühített, hogy hogy lehet valaki ennyire ostoba? Miért gondolják egyáltalán így? Talán mert sokat csalódtak az emberekben, az állatokban viszont nem tudnak, mivel náluk nincs negatív visszaigazolás, fejletlenebb az intelligenciájuk.
2012. jan. 3. 15:43
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
Mindegy a lényeg ,hogy keressük a PROBLÉMA FORRÁSÁT billogozás nélkül.
2012. jan. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
81%

Elmesélek neked egy igaz történetet:


Fiatalkorom óta kiközösített a családom (édesanyám és 3 féltestvérem) majd mikor férjhezmentem egy szerintük nem hozzámillő (nálam fiatalabb) férfihez, akkor végképp bevadultak, az esküvőnkre sem jöttek el, majd 3-4 évig alig hallottam róluk, nem hívtak, nem kerestek. Egy szép napon felkerestem anyukámat, elmondtam neki, hogy férjemmel csináltunk egy vállalkozást, ami nagyon szépen beindult, ezért havi 50ezer forinttal tudok hozzájárulni a jólétéhez, ami -nyugdíjas lévén- biztos jól jön neki. Na puff, rögtön én lettem a kedvenc gyereke, hetente kétszer felhív, mindig mézesmázos velem... egy hónapon belül megjelentek a tesókáim, először csak sündörögtek, majd hamarosan kölcsönkértek, egyik a másik után, mindhárman milliós összegeket... EZEK UTÁN CSODÁLOD-E, HOGY TÖBBRE TARTOM A KUTYÁMAT AZ EMBEREKNÉL??

2012. jan. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
51%

16,17 nem a kutyádat kéne többre tartani az embereknél, hanem legalább annyira szeretni magadat is, mint a kutyádat, akkor nem csinált volna hülyét belőled a családod. Van benned egy rakás megfelelési kényszer, adni adsz, de nem önzetlenül, mert felhánytorgatod. Ha nem akarsz, ne adj. Ha meg adni akarsz, ne csinálj mártírt magadból.

Csodálkozol, hogy még mindig nem téged szeretnek, csak a pénzedet? Én nem...

2012. jan. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Kicsit sarkított kérdésfeltevés. Nekem is vannak állatkáim, akiket úgy szeretek, mintha a gyerekeim lennének és bármit megteszek értük. De ugyanakkor sok ember közel áll hozzám, akik egész jól tolerálják az állatmániámat, tisztelnek azért, ahogy gondoskodom az állataimról. Attól függetlenül, hogy imádom a kis négylábú "gyerkőceimet", nem várom el, hogy emberként viselkedjenek, mindegyiket annak látom, ami. Tengerimalac, kutyus, kiskecske.
2012. jan. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
58%

én imáááádom az állatokat.. kutyától madárpókig mindent(jó a kullancsok férgek stb nem annyira a kedvencem ... sőt azokat utálom de a tüöbbi...)

és igen jobban szeretem az állatokat mint az embereket:)

ők megértenek...meg nem béntanak meg... számíthatok rájuk és nem teszik tönkre a földet...:)

ez egy igazi állatbolond gondolkodása... de még sorolhatnám:)

2012. jan. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
66%

Ez így tényleg nem a legjobban feltett kérdés.

Én például a családomnál és a barátaimnál senkit és semmit nem szeretek jobban. Utánuk jöhetnek az állatok. Nagyon szeretem őket, tisztelettel bánok velük, számítok rájuk, segítek rajtuk, megsiratom őket. De össze sem hasonló a két szeretet, elég borzasztó lenne, ha úgy néznék egy kutyára, mint mondjuk a testvéremre vagy a leendő gyermekemre.

Viszont rengeteg ember az állatok alatt áll a ranglétrán, gondolok itt politikusokra, gyilkosokra, bűnözőkre, satöbbi.

Tehát úgy kollektíve az állatokat én is többre tartom, mint kollektíve az embereket, de az emberi kapcsolatokat azért feljebb helyezem.

Huhh, nemtom ez így érthető volt-e :)

2012. jan. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Biológiailag azaz rendszertanilag az ember(homo sapiens sapiens) az állatok országába tartozik, tehát egy állatfaj.
2012. jan. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

az allat nem hibaztathato a helyzeteert, mivel nem intelligens.

Az ember viszont segitsen magan, ne masoktol varja az ajandekot.

2014. jan. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen vanak többek között én ezért az ostoba jelzőt kicsit bántónak találom. Az állatok sokkal tisztábbak(lelkileg) őszinték és magadért szeretnek. Az emberek semmitől nem riadnak vissza önzők nem törődnek senkivel mindig többet akarnak. Szóval igen: én jobban szertetem az állatokat mint az embereket! :)
2014. jan. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem jobban az állatokat, mint az embereket. De nem szeretek sok embert. Biztosan vannak fanatikus állatrajongók is (én még nem találkztam eggyel sem), de olyat még nem hallottam, hogy valaki fanatikusan rajong az emberekért. Nagyon irigylem azokat az embereket (bár ilyennel sem találkoztam még), akik szeretik az embereket. Tudjátok, akikre azt mondják naiv. Mindig mindenkire mosolyog, mindenkiben megbízik, mindenkiről csak jót feltételez.

Szerintem mindenkinek első körben a családja, gyereke, barátai fontosak (bár, ma már szerintem nem is létezik jó barátság, amit a tv-ben látsz, tudod, mindig rögtön ugrasz ha hív, pénzt adsz anélkül, hogy rákérdeznél mikor adja vissza, mert tudod, hogy vissza adja, és ő is ugrik ha te vagy bajban). De ettől függetlenül nagyon is lehet szeretni az állatokat. Miért? Pl azért, mert egy kutyát nem érdekli mennyi pénzed van, elég neki egy tál étel, mert egy bot. akármilyen közhelyesen hangzik, önzetlenül szeret, és soha nem kér semmit cserébe. sőt, az életét adná érted. Van olyan barátod, aki ezt megteszi érted? Ha igen, akkor foggal körömmel ragaszkodj hozzá életed végéig, mert ritka kincs!

Egy kutya, macska magadért szeret. A családod is. De már itt sem mindenkié sajnos. A család szétszéled, keveset találkoztok, segítesz ha kéri, de egy idő után ha ez nem oda vissza működik..már csak kihasználás. De segítesz, mert a testvéred, rokonod. És akkor jössz rá, hogy nem működik, amikor neked kéne segítség, de senki nem segít. Se család, se rokon, se "barát".

Igen, ez most általánosítás. Biztosan vannak másképp működő családok, barátok is. Én még nem tapasztaltam.

Mindenkinek az ÉN a fontos, hogy NEKEM mi kell. Mindenki a maga hasznát keresi.

Sajnos az állatok ki vannak szolgáltatva a mi kényünknek-kedvünknek. Talán ezért szeretik őket olyan sokan, és az önzetlen szeretetük miatt tisztelik.

2014. márc. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!