Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miert van az, hogy ma a...

Miert van az, hogy ma a legtöbb ember eleteben fontosabbak a haziallatok, mint az ember? Föleg kutya, macska. Hogy több penzt ad ki a haziallatokra, mint amennyit az embernek, valoban jocelu kiadasra szan?

Figyelt kérdés

Nem arra gondoltam, hogy kutyaeledel helyett alamizsna cimen a koldulonak, aki mindjart egyszerre piat vesz rajt.

Szamomra megdöbbentö, hogy valaki többet adjon ki kutyaeledelre, macskaletrara, söt mar ruhakban is jarnak a kutyak...stb, mint ehezöknek etelre, vagy akar Magyaro-on a ciganysag kerdesenek megoldasara. Sajnalom, hogy erre nincs egy normalis szervezet (?), vagy ha van, miert nem ismert? miert nem tesznek valodi lepeseket az etnikum valodi felzarkoztatasara azok, akiknek jut ideje/energiaja/penze kutya vagy macska eledelre es az allattartassal jaro szabadideje is megvan?

http://www.youtube.com/watch?v=AfT9jiIAQ2o

Hat ezzel gondolom sokan egyetertünk, ezert tartom ABSZURDNAK ezt a kutyamaniat, kutyaeledeleket..stb. MI fontosabb, az ember vagy az allat?


2012. jan. 20. 15:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

De akkor tessék, nem második, hanem első személyben is el tudom mondani ugyanezt:


állatom ugyan nincs, de szeretek színházba és operába járni.

Fölösleges?

Igen.

Semmilyen közvetlen hasznot nem hajt másoknak, hogy én mondjuk 2 hetente részt veszek egy előadáson.

És mégis: ez járul hozzá ahhoz, hogy kipihent, művelt, kiegyensúlyozott legyek, közvetve hogy hasznos és munkaképes tagja legyek a társadalomnak, és tudjak adót fizetni, aminek egy részét aztán mindenféle jó ügyekre fordítják, más részét meg persze elherdálják a politikusok.

2012. jan. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Termeszetesen mindenki maga dönti el, mire mennyi penzt költ. Megdöbbeni valamin lehet, ugye?
2012. jan. 20. 19:26
 13/26 A kérdező kommentje:

Palm, kerted, hogy idezzem be, amikor itelkeztel. Remelem, hogy segitelek vele, es rajössz a valaszombol!

Keresedre: Mi alapjan feltetelezed, hogy kidobok barmi etelt es nem elteszem masnapra? Mi alapjan feltetezed, hogy figyelmeztetned kene arra, hogy kapcsoljam le a villanyt miutan kimegyek a szobabol? Mert feltetelezed, hogy nem kapcsolom le? Meg azt is feltetelezed, hogy ekszereim is vannak, mennyire nem ismersz... esatöbbi, csak nehanyat emeltem ki, de több hozzaszolasodbol az összes mondatodra irhato, hogy mi alapjan feltetelezed? Mert ha feltetelezed, akkor mar itelkeztel szerintem...

"Hidd el, te is rengeteg fölösleges dolgot csinálsz, veszel, fogyasztasz, változtass azokon!" Itt kerek-perec kijelented, hogy rengeteg felesleges dolgot csinalok, pedig nem is ismersz. Nem teszed hozza, hogy ezt feltetelezed vagy ez a velemenyed, hanem kijelented, söt meg meg is akarsz gyözni.

Palm, emlitette valaki kivüled, hogy "fölösleges" "színházba és operába járni"?

Remelem, kielegitö a valaszom.


Szerintem is fontos lehet a belsö egyensulyunk erdekeben a kultura, müvelödes, sport, amik penzbe kerülnek. Emellett megdöbbentö szamomra, hogy vannak emberek, akik az allatokat többre becsülik, mint embertarsukat. Többet tesznek erte, többre ertekelik, több erteket jelent nekik. Mert az allattartas is legtöbbször a szandekkal kezdödik: pl. veszünk egy kutyat. (Tudom, vannak kivetelek: van, akik talalnak egy allatot vagy kihoznak egy menhelyröl, de a többseg veszi, megpedig fajtisztat vagy tudomisen...) Es ADDIG A PILLANATIG nincs erzelmi kötelek, amiröl az egyik hozzaszolo is irt (az utana, idövel alakul ki), de a döntes mar megvan!! Azert igy döntött, mert mar ekkor fontosabb neki egy allat, mint egy embertarsa.

Na erre gondoltam, es szerintem Havas H is. Bar valoszinüleg ö jobban fogalmazza ezt meg. En legalabbis nagyon tisztelem Öt, emiatt is kattintottam ra.

2012. jan. 20. 19:58
 14/26 anonim ***** válasza:
62%
talán azért tartja többre sok emeber a kutyát (vagy más állatot ) mert sok embernél többet is ér!
2012. jan. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
75%

Én sokkal fontosabbnak tartom úgy általában az állatokat az embereknél. Hogy miért? Nézzük globálisan a dolgokat: az emberek túlszaporodtak, gyilkolnak, ölnek, pusztítanak még akkor is, ha nem tudnak róla. Ez már undorító bennük. hazudnak, lopnak, csalnak, és nincs olyan, aki ne tenné ezt.

Az állatok nem tesznek ilyeneket.

Az emberek fajok ezreit pusztították ki és pusztítják még most is. Saját magukat, saját világukat rombolják le.

Az állatok nem tesznek ilyeneket.

És az állatoknak sokkalta nagyobb szükségük lenne a védelemre, támogatásra, mint az embereknek, mert emberek között, mondhatni alatt élnek. Ez a faj, általában szégyellem, a saját fajom kénye kedve szerint kihasználhat minden állatot, megkínozhatja, megölheti őket, halálra dolgoztathatja vagy láncra kötve, ketrecbe zárva éheztetheti, verheti, ahogy akarja és senki nem fog érte szólni.

Az állatkínzásoknak kevesebb, mint 0.5%-a kerül bíróság elé világszerte.


És már sokszor csalódtam borzalmas, ostoba, undorító mégis egoista emberekben, akik elhitték és tudták is, hogy mindent megtehetnek a földön, és sajnos igazuk is van.

És most tartsanak engem rasszistának, szemétnek, antiszociálisnak, talán az is vagyok, de én nem fogok és nem is akarok önpusztító embereket pátyolgatni, beilleszkedésre képtelen cigányokat támogatni vagy éhezőket pénzelni.

Te vetted kérdésedben általánosságban az embereket, rászorulókat, hát én is így veszem őket. Én nem akarom támogatni az embert, mint fajt, mert csak még több pusztítást csinálna, még nagyobb és súlyosabb károkat a földben, a növényekben, az állatokban.

És ha a kutyámmal, lovammal vagy akár a macskámmal foglalkozok, akkor érzem, hogy valahova tartunk, hogy fejlődünk. Érzem, hogy az állataimmal való foglalkozások révén én is, ők is egyre jobbak és többek leszünk. És látom azt, hogy ez hasznos, hogy olyat tettem, aminek lett is valami értelme, ami jó valakinek, a kutyámnak, a lovamnak, más állataimnak. A cigányoknál mit látnál? Megölnének téged, ha csak egy rossz szót is tennél a putrijukra. Primitív emberek nem akarnakak normális, szociális életet élni.

Minden energiámat, pénzemet és szabadidőmet az állataimra költöm, és a még több lenne, azt is rájuk fordítanám, nem az emberekre. A kutyámmal mindig egyre magasabb vizsgákra készülök a tükör módszerben, a lovamat Parelli eszményei szerint nevelem, bár itt nincsenek verseny, vizsga célok, a macskámat csak egyszerűen nagyon szeretem, épp úgy, ahogy a többi állatomat, és sokkal jobban, mint az embereket.


Mindkettő esetben, a kutyámnál és a lovamnál is jól látható és érezhető, hogy mind a közöttünk lévő kapcsolat, mind a teljesítményünk egyre jobb és jobb.


Ahhoz, hogy én egy embert el tudjak fogadni, sőt hogy akár kedveljem is, rengeteg időre van szükség, de ez nem baj nekem, sőt. Vannak barátaim (megjegyzem, náluk is jóval fontosabbak az állataim), teljes értékű az életem és ha nem látnám a temérdek szenvedő állatot, teljesen boldog is lennék. Azokat tudom sajnálni, akik nem úgy éreznek, mint én, akiknek nincsen igazi társuk, mint nekem a kutyám, akiknek nincsen igazi barátjuk, mint számomra a lovam, akik nem érzik, mennyire lehet szeretni egy összegömbölyödött macskát.

Én írtózok az emberektől, mert töbségiben ostobák, bunkók és értetlenek, segíteni nem akarok rajtuk, nem látnám, hogy megérdemelnék és emellett megdöbbentően kevés személy van, akiket én valóban, csak pl. a "humánus" szó után embernek tudnék tekinteni. Szóval az én válaszom az, hogy az állatok azok, akik sokkal fontosabbak.

2012. jan. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

15/15 tegnapelőtt 23:57

Kedves Valaszolo!

Köszönöm valaszodat, külön köszönöm a reszletesseget! Megertelek, es egyreszt sajnalom, hogy az emberekben ennyire csalodtal, masreszt gratulalok, hogy ilyen jol, sikeresen müködik az allattartassal az eleted! A valaszod utan egy masik nezöpontot ismertem meg, biztos sokan igy gondolkodnak.

Hat en ugy latom, hogy pont ezert, pont emiatt kell az emberekkel foglalkoznunk, rajuk több idöt (gondolok föleg az 1. bekezdesedben leirtakra), en meg nem mondtam le az emberekröl. Igazad van, aki nem akar, aki nem ugy dönt, annak nem lehet segiteni. De talan el lehet inditani valamit...

Kesöbbb tovabb

2012. jan. 22. 14:47
 17/26 A kérdező kommentje:

En is fontosnak tartom a normalis viselkedest minden elölennyel, ez termeszetes. Ezen kivül olvastam Rudolf Steiner egy könyvet, ami arrol szol, hogy mi elölenyek egyek vagyunk, egyböl fejlödtünk ki es tisztelettel tartozunk az alatoknak, akik bizonyos ertelemben alattunk vannak, azert, mert ugy lehettünk azok, akik, hogy ök azok lettek, akik. (Röviden.)

Es pont emiatt tartom fontosnak az EMBERREL többet foglalkozni, hogy elinduljon valami, hogy megvaltozzon azoknak az allaspontja, akik erre most meg nem kepesek. Hogy lassuk, ki van amögött a "rettenetes" ember mögött, hogy az lasson mas jövöt, mas lehetöseget, es mi embe..

kesöbb

2012. jan. 22. 14:54
 18/26 A kérdező kommentje:

Bocsanat, hogy mar harmadszorra kezdem (igy tudok itt lenni gepnel): Tehat pont emiatt tartom fontosnak az EMBERREL többet foglalkozni, mint egy allattal, hogy elinduljon valami, aminek hatasara megvaltozzon azoknak az allaspontja, akik most meg nem kepesek normalisan, humanusan viselkedni, hanem ugy viselkednek, mint a kedves 15. valaszolo altal az elejen leirtak.


("túlszaporodtak, gyilkolnak, ölnek, pusztítanak még akkor is, ha nem tudnak róla. Ez már undorító bennük. hazudnak, lopnak, csalnak...", "saját magukat, saját világukat rombolják le", "a saját fajom kénye kedve szerint kihasználhat minden állatot, megkínozhatja, megölheti őket, halálra dolgoztathatja vagy láncra kötve, ketrecbe zárva éheztetheti, verheti, ahogy akarja...")

2012. jan. 22. 22:32
 19/26 anonim ***** válasza:
26%

Szia kérdezö. Van egy kiskutyám. Saját szoba, rengeteg játék, rágcsálnivalók, és saját gardrob, és szekrényke. Tele mindenféle dologgal, ami egy kutyusnak kell. Drága dolgok, ruhái kb 10 ezer ft darabja. Mindene van. Nincs már olyan szinte amit meg tudnék neki venni, mert mindene van. Többezer forintos játékok, amikkel nem is játszik :), de lesz.arom. Kaja?? Háááát...drága szinhusbol jutalaomfalatok, nem adok neki sza.rt. Ja, és húst sütök neki, hol csirke, hol marha, stb. Nagyon jó sora van, pihe-puha ágyacskák, kanapé, takarók tömkelege.

Szegényeknek, koldlóknak kb úgy 7 évvel ezelött adtam utóljára, az is össz max 1000 ft volt :), jó nagy marha voltam, most egy ezressel több lenne :). Soha DE SOHA nem adakozom, más élete egyszerüen nem érdekel. Én ilyen vagyok. A kutyusra persze költök. Remélem jól érzed most magad :)!! Ja, és ö az elsö!!! Bárki elött áll!!!! Na ezt emészd meg :)!

2012. febr. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Nyugodj meg, nekem az emesztesem tökeletes, kedves 19. valaszolo! Sajnalatrameltonak erzem a helyzetedet, mert nekem ugy tünik a hozzaszolasodbol, hogy valami/valaki nagyon hianyzik, azt/öt potolja ez a kutyus.

Elhiszem, hogy ezt erzed jonak! Örülök, hogy irtal, es remelem, a kerdesre valaszolok is olvassak es elgondolkodnak a feltett kerdesemen, tenyleg normalis ez?

2012. febr. 8. 12:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!