Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy kutya vagy egy macska...

Egy kutya vagy egy macska volna jobb nekünk?

Figyelt kérdés

Volt már kutyánk is macskánk is. De most el gondolkoztam, hogy melyik állat is felelne meg leginkább az életvitelünkhöz.


Macska:

előnyök nekünk:

-nem igényel sétáltatást, kevesebb törődéssel is beéri mint egy kutya

-kevesebb kaja kell neki (nem akarunk kutyából szobacirkálót


hátrányok:

-nem jelez kint semmi (bár ez csak nekem hátrány)

-szoktunk kutyákkal nyáron kirándulni


Kutya:

előnyök:

-van aki jelez kint

-lehet vele túrázni


hátrányok:

-sok foglalkozást igényel

-és sokat eszik

-akkor is kell vele foglalkozni ha nem érek rá mert különben unatkozik.


Tusom, hogy végül is nekem kell döntenem de szeritetek melyik?



2012. ápr. 17. 21:13
 1/3 Lénike válasza:

Szerintem mind2 de inkább a kutyus!

De ha jobban szeretne a családod a cicát akkor kan cicát szerezz , de ha kutyát akkor meg nőstényt!

De nekem is van mind a 2-ből igaz a kutyám még kicsi, de imádom és én se sokat törődök vele, mert dolgozok,de ezt kiskorába meg kell vele szoktatni hogy nem mindig van aki játsszon vele! ha kutyus kell akkor szerezz neki játékot amivel játszik ha nincs otthon senki!

A cicám is olyan játékos és hogyha össze tudod őket szoktatni akkor tényleg nem kell velük sokat foglalkozni, mert egymással játszanak, vagy ha cica kell akkor 2 őt szerezz ha meg csak kutya akkor abból is kettőt vagy sok játékon neki!

Kertes házba laktok?

ha igen akkor hagyd sokat szaladgálni!

2012. ápr. 18. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha az hátrány, hogy sokat kell vele foglalkozni, akkor inkább macska.Én mind a kettőt szeretem,de szerintem kutya annak való inkább,akinek kifejezetten előny az hogy sokat lehet együtt vele, foglalkozhat vele.De persze ahogy írtad neked kell dönteni, mert mi nem látunk bele az életedbe:)
2012. ápr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Te ezt egyszer már megkérdezted!Ott pontosabban leírtad,és sok kutya van amit kitűnően lehet tartani ilyen körülmények között.Az én border collie-m is van egyedül, mert iskolába járok,és napi 1,5 óránál most nem is tudnék többet foglalkozni vele így érettségi előtt
2012. ápr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!