Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi kellene ahhoz hogy létrehoz...

Mi kellene ahhoz hogy létrehozhassunk egy állatrendőrséget? Ha nehezen is, de sikerülne?

Figyelt kérdés
Azt hiszem már majdnem sikerült módosíttatni de aztán mégsem, mert nem volt elég aláírás.(?) De ez komolyan nem állapot. Olyat is hallottam hogy egy vénember rókákkal eteti a kutyáit. Nekem ez sok de úgy gondolom másoknak is. Hogy képesek az emberek ilyenre? Ha felnövök nagyon szeretnék majd valami állatrendőrségfélét összehozni. Mindegy mibe kerül, de igazából fogalmam sincs hogy mi kéne még a törvények módosításán kívül. Van olyan törvény, ami kimondja, hogyha nem biztosítják az állat alapvető szükségleteit (víz, étel, fedett hely) akkor az állatkínzásnak minősül?
2009. jún. 25. 02:11
1 2
 1/12 Salx Narval ***** válasza:
93%
1998 XXVIII.Törvény rendelkezései: Az állatok védelméről és kíméletéről. Ha bővebben érdekel a dolog, írd be a keresőbe és elolvashatod. Lépj fel a FAUNA. oldalára és ott mindenre választ kapsz.Nem kell megvárnod amíg felnősz, már most is segíthetsz ha szeretnél.Örülök, hogy még vannak ilyen srácok. Salx Narval.
2009. jún. 25. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
"mindegy, mibe kerül"???? Hát sajnos egyáltalán nem mindegy, ugyanis a gondolat ugyan nagyon szép, és valóban jó lenne megvalósítani, de bizony pénz kéne hozzá, és nem kevés. Majd ha felnősz, rájössz, hogy sajnos épp abból van a kegkevesebb...
2009. jún. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a nagy helyzet, hogy ha csak az egy ezredét klassz kis állatrendőprségre és állatmentőre fordítanánk annak a pénzösszegnek, ami korrupciós ügyekben eltűnik, talán a világ legklasszabb felszereltségű "állat-osztagunk" lehetne, de hát nálunk ez kizárt.

Meg tudod egy csomó jelenlegi jogszabályba kapásból bele is ütközne, azaz módosítani kellene jó párat. Én is díjaznám, ha ugyanúgy lennének szirénás állatmentők állatorvossal, állatrendőrség stb, na de ez jelenleg sajnos megvalósíthatlan. Vannak országok (kevés), ahol ez jól működik, de nálunk ki van zárva.

2009. jún. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha lenne ilyen, én maximálisan támogatnám, és részt vennék benne.

Baj, hogy sokan nem veszik komolyan az állattartást :( Tanítani kéne, hogy az állattartás milyen felelőséggel jár, és hogy "felelősséggel tartozol azért, amit megszelídítettél".

De jó lenne egy állatrendőrség,de szerintem Mo-n 20-30 év múlva lehetne csak kiépíteni... :( ez elszomorító

2009. jún. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem még 20-30 év múlva se lesz. Most is emelik az Áfát, mert olyan szarul áll az ország. Kölcsönöket vesz fel, hogy a kölcsöneit kifizesse. Nem hiszem, hogy bárki is gondol az állatokra, aki igazán tehetne érte.
2009. jún. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg hatályos Állatvédelmi Törvény van (feljebb már írták is), csak a betartatása nehézkesen működik. Benne van minden, ami alapján az állatkínzó és saját állatát nem megfelelően tartó ember büntethető. A segítség abban kéne, hogy az ilyen esetek napvilágra kerüljenek. Aki ilyesmit lát, az írja fel a kocsiból kutyát kirakó rendszámát pl., szerezzen tanúkat és hívjanak rendőrt, majd tegyék meg a feljelentést. Van már sok szervezet, akik a kutyamentés során az adott elkövető (ez lehet ismeretlen elkövető is) ellen a feljelentést is megteszik. Nekik is lehet segíteni. A Noé Állatotthon például rendszeresen megteszi a feljelentést az általuk kimentett állat korábbi gazdája ellen, akinek köszönhetően az állat rettenetes állapotban hozzájuk került. A legutóbbi eset a lakótelepi ablakból kidobott szetter gazdája ellen letöltendő szabadságvesztéssel járó büntetéssel zárult.
2009. jún. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszii mindenkinek!

amikor a zug.hu-n szorgalmasan fórumoztamXD, volt erről szó, és bizony voltak elkeserítő hozzászólások is de akkor nagyon elszánt volt a csapat hogy biztos sikerül stb., hát mondanom sem kell semmi nem lett belőle. sok az aki segíteni szeretne, de semmi esély úgy látszik .:( nem baj egyszer úgyis győzünkXD remélem. addig beérem az önkénteskedéssel vagyis most nyáron. =)

köszi az eddigieket:)

2009. jún. 25. 15:02
 8/12 A kérdező kommentje:
mindegy mibe kerül->úgyértettem, nekem mindegy mert én akármit megtennék érte.
2009. jún. 25. 15:02
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Plusz segítség:

www.allatrendorseg.hu és www.zoldzebra.hu/page.php?22


Ezek jelenleg is működő szervezetek! Sok sikert!

2009. jún. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Oké, létezők persze, csak nem igen hatékonyak. Na meg persze szirénázó rohamkocsit se láttam még állatmentés céljából, pedig indokolt lenne. ERz nem annyira pénzkérdés, ehhez agyilag kell megérni.
2009. jún. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!