Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ti hogy vagytok ezzel?

Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

Először is leszögezem,miszerint szeretem az állatokat van 4 kutyám is soha nem bántottam őket.


Azonban láttam már olyan kiskutyákat is akik pl. kerékkel(?) a hátsó lábuk helyett "mentek". Kérdem én ennek mi értelme van? Szegény kutyának milyen érzés lehet többi kutya közé menni. Nem értem,sokkal egyszerűbb lenne elaltatni. Több olyan kutya is van amelyik már megmenthetetlen de inkább még "küzdenek" rajta,amikor szintúgy humánusabb lenne az elaltatás.



Világosítsatok fel!


2012. máj. 13. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy családtagodat fiatalon baleset éri, és mondjuk elveszti a lábait, azt is elaltatatnád?
2012. máj. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*elaltattatnád?
2012. máj. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az élet majd felvilágosít! Ugyanis életed és örgedeésed során fogozatosan fogysz leépülni és elveszíteni a szerveid épségét és működőképességét. Ez így működik, és azért, mert pl szerzel egy sebhelyet még nem leszel öngyilkos. Igazásg szerint minden élő élni akar és nagyon gyorsan megbarátkozik a fogyatásokkágával, mert még az is jobb, mint megdögleni.
2012. máj. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szerintem jobb mint a halál...inkább éljen, és legyen része szeretetben, mint hogy meghalna...
2012. máj. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért az emberek és az állatok között van különbség.
2012. máj. 13. 10:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Az állatoknak nincs szégyenérzetük, tehát abból semmiképp ne indulj ki, hogy "milyen érzés lehet többi kutya közé menni". Ha megkérdeznéd, ő is biztosan azt mondaná, hogy szeretne inkább így élni, mint meghalni. A rókák pl, ha beszorul a lábuk valahova, lerágják, és 3 lábbal élnek tovább. Az életben maradás ösztöne a természetben a 2. legerősebb ösztön az utódlás után.
2012. máj. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van olyan szenvedés, ahol humánusabb az állatot elaltatni. Ezt a lehetőséget az emberek, akik pedig vannak olyan értelmesek, hogy mérlegeljék a szenvedésük mértékét, és maguktól döntenének mellette, mégsem kapják meg. Az állatoknak azonban nem kell szenvedniük.


Vannak viszont olyan dolgok, amikor a gazdi láthatja úgy, hogy a kutya is küzd még, és jobb megtenni a gyógyulás érdekében mindent. Ilyen az általad említett kerék is.


Ha az állat nem szenved, akkor miért ne lehetne ugyanúgy segíteni rajta, mint a fogyatékos embereken? Ez olyan neki, mint a tolókocsi. :)


Ez nehéz kérdés, sok mindent mérlegelni kell, és az állatokat magukat nem kérdezhetjük, meg, hogy mit szeretnének. Ha már az állatban is kihunyt a küzdelem, ha már minden napja kínszenvedés, akkor jobb elaltatni. A gazdi ismeri a kutyáját, neki kell meghoznia ezt a fontos döntést.

2012. máj. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!