Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az állatok...

Miért van az, hogy az állatok (ha mindenevő) nem ehetnek meg sokszor olyat, amitől az embernek semmi baja nem lesz?

Figyelt kérdés

Például a csoki. Némelyik állat elpusztul tőle, miközben az embernek semmi baja nem lesz tőle.

Azért a mindenevőket mondom, mert az ember is az.


Tudom, hogy pl a növényevők vagy a rágcsálók nem bírják megemészteni ezeket, de a mindenevők....


Ismerősöm csokoládét etetett szegény kutyájával, és nagyon rosszul lett tőle. (meggyógyult)


Miért van ez? Vagy az embernek más a gyomra?


2012. júl. 1. 16:04
 1/6 A kérdező kommentje:
a csoki csak egy példa, még rengeteg ilyen van....miért van ez?
2012. júl. 1. 16:05
 2/6 anonim ***** válasza:
A kutya nem mindenevő. Ragadozó fogazattal annak megfelelő emésztéssel.
2012. júl. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 zokniszörny ***** válasza:

Nem tudom, miért van ez. De gondolkozz logikusan. Mindenevők vagyunk, mégsem látok túl sok embert egy pipacsos mezőn legelni, vagy fán üldögélve leveleket majszolni. Szerintem a levelek pl. kifejezetten megfeküdnék a gyomrodat.


Amúgy íme a mindenevő állatok felsorolása:


Medvék, de néhány fajuk (pl. jegesmedve, óriás panda) nem az.

Ormányosmedve-félék

Kutyafélék néhány faja, pl. dingó, farkas

Sündisznó

Oposszum

Sertés

Főemlősök

Lajhár

2012. júl. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 zokniszörny ***** válasza:
U.I.: Amúgy szerintem a farkas és a lajhár baromira nem mindenevő, de ez csak személyes vélemény. A felsorolást a wikipédiáról vettem.
2012. júl. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az nem igaz, hogy az embernek ne lenne tőle baja, csak egyrészt nálunk sokkal nagyobb tömegre nagyobb mennyiség kell (márpedig kilós tömegben nem szokás csokit enni), másrészt más állatokhoz képest jóval gyorsabban bonjuk le a csokoládéban lévő teobromint, így annak hatása kevesbé érvényesül. Egyébiránt a kutya nem mindenvő...
2012. júl. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi meg nem ehetünk például nyershúst. Háziállataink meg még a dög csontjait is befalhatják.
2012. júl. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!