Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez milyen rovar? (kép lent)

Ez milyen rovar? (kép lent)

Figyelt kérdés

a szobámban mászkált.

hasonlóval (2-3mm) szoktam találkozni éjszaka, de ez legalább 2cm volt!

mi lehet ez? és hogyan jutott be a szobámba?

minden ablakon van szúnyogháló. biztos nem csótány! azt már kiírtottuk. ennek sokkal rövidebb a csápja és kerekebb a "páncélja" és sokkal sötétebb


[link]


2012. júl. 12. 00:40
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

van ajtó és ablak is! csak az összes ablakon van szúnyogháló és azon elég érdekesen tudtam volna kirakni a szerencsétlent. Ha az ajtón raktam volna ki azzal se lettem volna sokkal jobban kisegítve mert társasházban lakom.

a többiről pedig nem kezdek vitázni...

2012. júl. 14. 20:27
 12/12 anonim ***** válasza:

15:43 Értem mi a problémád, de ne a lányon/srácon vezesd már le a feszültséget. Nem ő az egyedüli ember, aki agyontapossa/leüti/lefújja a rovarokat és nem "telepíti" ki őket.

Másrészről, ha már ennyire a szíveden viseled az ilyesmit, akkor mostanra tudhatnád, hogy ezt nem így kéne!

Ha valaki pl. fél a rovaroktól, akkor még az is komoly problémát jelent neki, hogy egy nagyobb pókra rádobjon egy poharat, majd alácsúsztasson egy papírt és kivigye, hiszen retteg tőle! Ha pedig undorodik ezektől az élőlényektől, akkor már amiatt stresszelni fog, hogy bent volt az ő lakásában, aztán örül, ha agyon tudja csapni és feltakarít utána.

Gondolkozzatok! - ezt minden hozzád hasonló embernek üzenem. Ahhoz, hogy megváltoztassátok az embereket, meg kell ismertetni velük az adott rovart. Ha majd megérti a működését, a viselkedését, illetve, hogy mely testrésze mire szolgál és nem tud neki ártani, ill. fontos még az is, hogy megértse a természeti egyensúlyban betöltött helyét (miért van szükség rá, miért hasznos, minek a tápláléka stb.) akkor már nem fog félni tőle (mert rájön, hogy nincs miért) és akkor talán eljutunk oda, hogy ha meglát valami rovart a házban, gondolkodás nélkül a pohárért nyúl, nem pedig a papucsért vagy a légycsapóért.


Szóval ha már annyira zavar a dolog, akkor kapd össze magad és próbáld neki megkeresni, hogy milyen bogár volt nála és adott esetben segíts neki megérteni, hogy miért nem volt érdemes elpusztítani.

Az, hogy lecseszed az embereket, de segítséget/útmutatást nem adsz nem megoldás, ráadásul intelligens emberek előtt ezzel csak magadat minősíted...



Kérdező, most találtam valamit, ami még szóba jöhet (csak kicsit még utánanézek), aztán megírom privátban.

Nem akartam ide beírni, gondoltam nem befolyásolom a barátunkat, hátha ő megfelelőbbet talál neked.

2012. júl. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!