Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan beszéljem...

Szerintetek hogyan beszéljem le róla?

Figyelt kérdés
Az van, hogy 19 éves barátnőm eldöntötte, hogy nevelni fog:törpehörcsögöt, nyulat, teknőst, kutyát is, és eddig még csak halai voltak/vannak. Az igaz, hogy azokat nagyon jól "nevelte" de azért ennyi állatot nevelni! Nagyon kitartó de szerintem egy kicsit bolond. Egyedül él kertes házban és azt mondja nem utazgatós tehát tudná őket gondozni. Már próbáltam lebeszélni róla de ő váltig állítja, hogy ő megbirkózik a feladattal de én ezt nem hiszem. Mondjuk pénze is van meg türelme de azért ennyi állat túlzás és ráadásul azt mondja mindegyikből minimum kettőt tartana, hogy ne unatkozzanak (kivéve a höriből mert az ugye egyedül szeret élni). Ja és egy külön szobában tartaná az állatokat amit direkt erre tervezett, hogy ott csak az állatok és a cuccaik lesznek és teljesen tud mindent ezekről az állatokról. Szerintetek mivel és hogyan tudnám valamelyest lebeszélni róla mert szerintem nagyon nyomós érvek kellenek. Előre is köszönöm!

2012. okt. 1. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:

ha van pénze rá türelme szereti őket , tehát hajlandó utána nézni az igényeiknek és mindent meg tesz értük miért ne?

nálam még több van.....

2012. okt. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Miért zavar téged, hogy sok állatot akar tartani? És csak azért bolond, mert egyszerre több állatot akar? Neked amúgy is mi közöd ahhoz, hogy egy felnőtt ember mit tesz? Nekem is van 2 macskám, kutyám, 3 papagájom. Mégis tudok mellettük teljes életet élni, van időm foglalkozni velük, és nem néznek bolondnak csak azért, mert több állatom van. Ha a barátnőd úgy érzi, meg tud birkózni a feladattal, hát tegye. Az ő dolga. Te inkább segíts neki.
2012. okt. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Először is nem ezért tartom bolondnak! És legjobb barátnők vagyunk 14 éve még a bolondsága ellenére is. Ja és nem én vagyok az egyetlen aki ezt ellenzi hanem pl. a szülei is.

És szerintem halak nevelése után egyszerre ennyi állatot "befogadni" KICSIT túlzás 21/L

2012. okt. 1. 15:44
 4/6 anonim ***** válasza:
De azt írtad, hogy egyedül éle egy kertes házban. Akkor a szülei miért szólnak bele, hogy mit csinál? Ha egyedül él? Akkor semmi közük hozzá, ahogy neked sem. És ezt nem bántásnak szánom. De engem rohadtul zavarna, ha külön életet élnék, egyedül egy házban, és a szüleim döntenének afelől, hogy mit tehetek és mit nem. Felnőtt ember, tudja mit csinál. Amúgy madarakkal és hörcsögökkel nincs sok tennivaló, takarítani kell a helyüket, és etetni őket rendesen. A kutya, macska több foglalkozást igényel, de ő tudja, hogy van e ideje rá, vagy sem. Ebbe neked nincs jogod beleszólni, szerintem. De tedd azt, amit te jónak látsz...
2012. okt. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindenki elkezdi valahol.....és a halakkal sem könnyű ám...
2012. okt. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Általában azok az emberek nevezik bolondnak azt a személyt akinek állata van,akiknek nincs :)(hú remélem érthető :D)

Nem értem neked mi beleszólásod van ebbe?Ez nem segítség részedről és nem is szép baráti gesztus lebolondozni.

Nekem munka mellett van sok macskám,háztartásom és életem..Sokan mondják,hogy ez nem normális,de kérem én tudom,hogy mit bírok és mi tesz boldoggá.Csak azokat sajnálom akik állat nélkül élik le az életüket.

2012. okt. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!